jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۷۵۷۵۸۱   ۲۲ دی ۱۳۹۳  |  ۲۰:۰۱

شرکت خودروسازی جگوار سیستم جالبی ابداع کرده که ستون‌های شیشه جلوی راننده را هنگام نیاز شفاف می‌کند.

دیدن نقاط کور هنگام رانندگی

بدون شک فناوری تاثیر بسزایی بر آینده خودروهای فعلی خواهد گذاشت و خودروهای آینده مانند بسیاری از وسایل امروزی هوشمند خواهند شد. بر این اساس شرکت خودروسازی جگوار سیستم جالبی ابداع کرده که ستون‌های شیشه جلوی راننده را هنگام نیاز شفاف می‌کند. این سیستم به‌صورت هوشمند محیط اطراف را با گستره دید 360 درجه رصد می‌کند و به‌محض تشخیص نقطه کوری که راننده قادر به دیدن آن نباشد با نمایشگرهای ویژه‌ای که در ستون‌های جلویی تعبیه شده‌ است، تصویر آن نقطه‌کور را نمایش می‌دهد تا از دید راننده مخفی کند.

کلیک (ضمیمه یکشنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر