jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۷۵۱۶۶۷   ۰۳ دی ۱۳۹۳  |  ۱۸:۳۰

همانطور که می‌دانید منبع اصلی‌ انرژی در درختان نور خورشید است که از طریق برگ درختان جذب می شود، اما آیا تا بحال فکر کرده‌اید که به گونه ای می‌توان انرژی جذب شده توسط درخت را برای مصارف دیگر ذخیره و استفاده کرد.

مفیدترین درختان دنیای تکنولوژی

جام جم کلیک: وقتی‌ صحبت از درخت به میان می آید، ذهن همه با به سمت درختان موجود در طبیعت می رود که روزانه بسیاری از آنها را در کوچه، خیابان و یا حیاط خانه خود می بینیم. نحوه کارکرد و سوخت و ساز در درختان بسیار جذاب است و همگی از آن‌ آگاه هستیم. همانطور که می‌دانید منبع اصلی‌ انرژی در درختان نور خورشید است که از طریق برگ درختان جذب می شود، اما آیا تا بحال فکر کرده‌اید که به گونه ای می‌توان انرژی جذب شده توسط درخت را برای مصارف دیگر ذخیره و استفاده کرد.

وقتی‌ دور از منزل خود هستید، بارها اتفاق افتاده تا برای شارژ کردن گوشی همراه خود به دنبال محلی مناسب بگردید و در نهایت با استفاده از جافندکی ماشین خود و یا صرف مدت کوتاهی در یک چایخانه ، این نیاز خود را برطرف ساخته اید.

بدین منظور یک شرکت خارجی‌ با خلق ابتکاری جدید و استفاده از نحوه عملکرد یک درخت در جذب انرژی خورشیدی، مشکل شارژ کردن گوشی های همراه در بیرون از خانه را حل کرده است.

با استفاده از پنل‌های خورشیدی به جای برگ درختان و جذب انرژی خورشیدی و ذخیره کردن آن در یک منبع انرژی، شما می توانید زیر این درختان بنشینید و همچنان که از سایه‌ این درختان لذت می برید، مدت کوتاهی را صرف شارژ شدن گوشی همراه خود کنید. نام این درختان itrees یا همان درختان الکترونیکی است.

درختان الکترونیکی بسیار شبیه به درختان معمولی‌ هستند و از فاصله دور قابل تشخیص نیستند. به گفته طراحان این درخت الکترونیکی‌، قرار است ایستگاه هایی از این درختان در سطح شهرهای مختلف در سطح اروپا نصب و مورد استفاده عموم قرار گیرد.

سینا قمری
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها