jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۷۵۱۶۶۷   ۰۳ دی ۱۳۹۳  |  ۱۸:۳۰

همانطور که می‌دانید منبع اصلی‌ انرژی در درختان نور خورشید است که از طریق برگ درختان جذب می شود، اما آیا تا بحال فکر کرده‌اید که به گونه ای می‌توان انرژی جذب شده توسط درخت را برای مصارف دیگر ذخیره و استفاده کرد.

مفیدترین درختان دنیای تکنولوژی

جام جم کلیک: وقتی‌ صحبت از درخت به میان می آید، ذهن همه با به سمت درختان موجود در طبیعت می رود که روزانه بسیاری از آنها را در کوچه، خیابان و یا حیاط خانه خود می بینیم. نحوه کارکرد و سوخت و ساز در درختان بسیار جذاب است و همگی از آن‌ آگاه هستیم. همانطور که می‌دانید منبع اصلی‌ انرژی در درختان نور خورشید است که از طریق برگ درختان جذب می شود، اما آیا تا بحال فکر کرده‌اید که به گونه ای می‌توان انرژی جذب شده توسط درخت را برای مصارف دیگر ذخیره و استفاده کرد.

وقتی‌ دور از منزل خود هستید، بارها اتفاق افتاده تا برای شارژ کردن گوشی همراه خود به دنبال محلی مناسب بگردید و در نهایت با استفاده از جافندکی ماشین خود و یا صرف مدت کوتاهی در یک چایخانه ، این نیاز خود را برطرف ساخته اید.

بدین منظور یک شرکت خارجی‌ با خلق ابتکاری جدید و استفاده از نحوه عملکرد یک درخت در جذب انرژی خورشیدی، مشکل شارژ کردن گوشی های همراه در بیرون از خانه را حل کرده است.

با استفاده از پنل‌های خورشیدی به جای برگ درختان و جذب انرژی خورشیدی و ذخیره کردن آن در یک منبع انرژی، شما می توانید زیر این درختان بنشینید و همچنان که از سایه‌ این درختان لذت می برید، مدت کوتاهی را صرف شارژ شدن گوشی همراه خود کنید. نام این درختان itrees یا همان درختان الکترونیکی است.

درختان الکترونیکی بسیار شبیه به درختان معمولی‌ هستند و از فاصله دور قابل تشخیص نیستند. به گفته طراحان این درخت الکترونیکی‌، قرار است ایستگاه هایی از این درختان در سطح شهرهای مختلف در سطح اروپا نصب و مورد استفاده عموم قرار گیرد.

سینا قمری
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

جمهوری اسلامی ایران دارای یک نظام مردم‌سالار دینی است و محصول انقلاب اسلامی ایجاد بزرگ‌ترین نظام دموکراتیک بر‌مبنای تفکر اسلامی در سطح دنیاست.

شعار زدگی در بهداشت و درمان

شعار زدگی در بهداشت و درمان

دیروز رئیس‌جمهوری گفت کارنامه هشت سال فعالیت دولت در زمینه بهداشت و درمان از زمان هخامنشیان تاکنون بی‌نظیر بوده است.

مشارکت مبنای اقتدار کشور

مشارکت مبنای اقتدار کشور

یک: انتخابات ۲۸خرداد از طرفی فریضه شرعی، ملی و حق قانونی آحاد ملت و از طرفی خروش عمومی و مصونیت بخش مردم بصیر ایران اسلامی در برابر دسیسه دشمنان است و از سوی دیگر مایه حفظ اعتبار نظام، تحکیم هرچه بیشتر آرمان‌های اصیل نظام اسلامی و منشأ خیرات و برکات ملموس در کشور است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر