jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۱۶۸۷۱   ۲۳ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۱:۳۳

سازمان غذا و داروی آمریکا خبر داد

تأیید داروی جدید برای کاهش وزن

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) پس از تایید دو دارو برای کاهش وزن که از سال 2012 میلادی فروش مناسبی هم در بازار دارو نداشتند، سومین داروی جدید برای کاهش وزن و کمک به ترک سیگار را تایید کرد.

تأیید داروی جدید برای کاهش وزن

جام جم سرا: این دارو که «کانتراو» (contrave) نامیده می‌شود ترکیبی از دو داروی تایید شده «نالترکسون» برای درمان اعتیاد به مواد مخدر و الکل و «بوپروپیون» است که در درمان افسردگی و اختلال SAD یا افسردگی فصلی و همچنین کمک به ترک سیگار کاربرد دارد.

سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرده که داروی کانتراو برای بزرگسالان مبتلا به چاقی و اضافه وزن که به بیماری‌های مرتبط با وزن همچون فشارخون بالا یا دیابت نوع دو مبتلا هستند، قابل استفاده است. طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا، بیش از یک سوم افراد بزرگسال در این کشور به چاقی مبتلا هستند.

به گزارش جام جم سرا، دکتر «جین مارک گوئتیر» از مرکز تحقیقات و ارزیابی داروی سازمان غذا و داروی آمریکا گفت: چاقی یکی از نگرانی‌های عمده در حوزه سلامت عمومی است. زمانی که داروی کانتراو به همراه رژیم غذایی سالم مورد استفاده قرار گیرد می‌تواند گزینه مناسبی برای کنترل وزن باشد.

به نقل از هلث دی نیوز، دو سال قبل نیز سازمان غذا و داروی آمریکا از تایید دو داروی تجویزی موثر دیگر در درمان چاقی خبر داد که البته هیچ کدام از آن‌ها به خوبی فروش نداشته‌اند. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر