همسر من مرد خوبی است که برای رفاه ما تلاش زیادی می‌کند، مهربان و صبور است و من از نظر رفتاری مشکلی در او نمی‌بینم، اما به نظر من یک ایراد بزرگ دارد. او به ظاهر و نظافتش اهمیت نمی‌دهد و چیزی که مرا خیلی می‌آزارد، بوی بد دهانش است.
کد خبر: ۷۱۲۳۶۶
همسر غیربهداشتی من

برای این‌که دلخور نشود در این مورد چیزی به او نگفته‌ام، اما ناخودآگاه از همکلامی و نزدیک شدن به او دوری می‌کنم. همسرم متوجه این رفتار من شده و آن را به پای سردی و بی مهری من می‌گذارد در حالی که من او را خیلی دوست دارم اما واقعا دیگر نمی‌توانم بوی بد لباس و دهان او را تحمل کنم. چگونه این موضوع را مطرح کنم که باعث دلخوری‌اش نشود؟

***

پاسخ مشاور: مشکلی که شما مطرح کردید، چیز غیرقابل حل و تخریب‌کننده نیست. البته قبول دارم که می‌تواند بسیار آزار دهنده باشد. مخصوصا این‌که همسر شما مرد خوبی است و نمی‌خواهید رابطه‌تان خراب شود.

مانند هر انتقاد دیگر در زندگی زناشویی قبل از مطرح کردن انتقادتان باید حساب عزت نفس همسرتان را بکنید. او را به خاطر خوبی‌هایی که دارد، ستایش کنید. رفتار صمیمانه شما باعث می‌شود بجای آن که در جایگاه متهم قرار بگیرد، درک کند شما برای گرم‌تر شدن رابطه‌تان چنین موضوعی را بیان می‌کنید. حتما این موضوع را در خلوت مطرح کنید. از او بخواهید برای گرم‌تر شدن ارتباط‌تان، مراقب بهداشتش باشد. خالی از لطف نیست که اشاره‌ای به حفظ شان او در محل کار هم داشته باشید. به مناسبت‌های مختلف برایش عطر بخرید. البته مانند هر تغییر رفتار دیگر، نمی‌توانید توقع داشته باشید در عرض چند روز همسرتان به یک مرد شیک‌پوش و خوش بو تبدیل شود اما قدم قدم او را از وضع فعلی‌اش دور کنید. یادتان نرود باید این حس را به او منتقل کنید که این مشکل مانع از دوست داشتن او نشده است. (ضمیمه چاردیواری)

ندا داوودی

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
naji
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۰ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۳
۰
۰
مشاور محترم همسر م همه این موارد را دارد باضافه سیگاری است و طبیب است سال ها است تحملش كردهام مدام سرفه میكند. تمام ان ترفند ها را بكار بسته ام و هنوز هم با نهایت بردباری بكار میبرم ولی نتیجه نگرفته ام. همیشه در خفا باوگفته ام من نزدیكترین كس او هستم و چون دوستش دارم این موارد را مطرح میكنم. ولی فایده نكرده. خیلی خودخواه و یكدنده است.

نیازمندی ها