jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۱۲۳۶۶   ۱۱ شهريور ۱۳۹۳  |  ۰۵:۲۰

همسر من مرد خوبی است که برای رفاه ما تلاش زیادی می‌کند، مهربان و صبور است و من از نظر رفتاری مشکلی در او نمی‌بینم، اما به نظر من یک ایراد بزرگ دارد. او به ظاهر و نظافتش اهمیت نمی‌دهد و چیزی که مرا خیلی می‌آزارد، بوی بد دهانش است.

همسر غیربهداشتی من

برای این‌که دلخور نشود در این مورد چیزی به او نگفته‌ام، اما ناخودآگاه از همکلامی و نزدیک شدن به او دوری می‌کنم. همسرم متوجه این رفتار من شده و آن را به پای سردی و بی مهری من می‌گذارد در حالی که من او را خیلی دوست دارم اما واقعا دیگر نمی‌توانم بوی بد لباس و دهان او را تحمل کنم. چگونه این موضوع را مطرح کنم که باعث دلخوری‌اش نشود؟

***

پاسخ مشاور: مشکلی که شما مطرح کردید، چیز غیرقابل حل و تخریب‌کننده نیست. البته قبول دارم که می‌تواند بسیار آزار دهنده باشد. مخصوصا این‌که همسر شما مرد خوبی است و نمی‌خواهید رابطه‌تان خراب شود.

مانند هر انتقاد دیگر در زندگی زناشویی قبل از مطرح کردن انتقادتان باید حساب عزت نفس همسرتان را بکنید. او را به خاطر خوبی‌هایی که دارد، ستایش کنید. رفتار صمیمانه شما باعث می‌شود بجای آن که در جایگاه متهم قرار بگیرد، درک کند شما برای گرم‌تر شدن رابطه‌تان چنین موضوعی را بیان می‌کنید. حتما این موضوع را در خلوت مطرح کنید. از او بخواهید برای گرم‌تر شدن ارتباط‌تان، مراقب بهداشتش باشد. خالی از لطف نیست که اشاره‌ای به حفظ شان او در محل کار هم داشته باشید. به مناسبت‌های مختلف برایش عطر بخرید. البته مانند هر تغییر رفتار دیگر، نمی‌توانید توقع داشته باشید در عرض چند روز همسرتان به یک مرد شیک‌پوش و خوش بو تبدیل شود اما قدم قدم او را از وضع فعلی‌اش دور کنید. یادتان نرود باید این حس را به او منتقل کنید که این مشکل مانع از دوست داشتن او نشده است. (ضمیمه چاردیواری)

ندا داوودی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
naji
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۲
مشاور محترم همسر م همه این موارد را دارد باضافه سیگاری است و طبیب است سال ها است تحملش كردهام مدام سرفه میكند. تمام ان ترفند ها را بكار بسته ام و هنوز هم با نهایت بردباری بكار میبرم ولی نتیجه نگرفته ام. همیشه در خفا باوگفته ام من نزدیكترین كس او هستم و چون دوستش دارم این موارد را مطرح میكنم. ولی فایده نكرده. خیلی خودخواه و یكدنده است.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر