jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۷۰۱۰۴۷ ۱۱ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۹:۵۵

کارآگاهان جنایی، راز قتل دو زن را که در جنایت‌های جداگانه قربانی اختلافات خانوادگی شده بودند، فاش کردند. یکی از این دو با شلیک گلوله و دیگری با چاقو جان خود را از دست داده بودند.

رمزگشایی از قتل دو زن

جام جم سرا: ماموران پلیس آگاهی استان آذربایجان‌غربی چندی قبل در جریان مرگ زنی 19ساله به نام میمنت قرار گرفتند و با حضور در محل حادثه، تحقیقات خود را آغاز کردند. آنها فهمیدند این زن هدف گلوله‌ای قرار گرفته که از سلاحی شکاری شلیک شده است اما هویت قاتل مشخص نبود.

بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌داد این قتل توسط فردی آشنا انجام شده است زیرا هیچ نشانه‌ای از ورود به‌عنف به خانه وجود نداشت؛ علاوه بر این وسایل خانه نیز دست نخورده مانده بود که ثابت می‌کرد انگیزه جنایت موضوعی غیر از سرقت بوده است.

کارآگاهان بعد از انتقال جسد به پزشکی قانونی تحقیقات خود را روی زندگی خصوصی میمنت متمرکز کردند و فهمیدند این زن دوسال قبل ازدواج کرد اما از شرایط خود چندان راضی نبود با وجود این احتمال ارتکاب جنایت توسط شوهر او منتفی شد تا اینکه ماموران در جریان بررسی‌های خود به خواهرشوهر مقتول ظنین شدند.

این دختر 17ساله رفتارهای مشکوکی داشت و به همین سبب کارآگاهان وی را با دستور مقام قضایی بازداشت و بازجویی از وی را آغاز کردند. دختر جوان در بازجویی‌های تخصصی به ارتکاب قتل اقرار کرد و گفت: «میمنت دو سال قبل با برادرم ازدواج کرد اما همیشه می‌گفت از این ازدواج ناراضی است و اصلا احساس خوشبختی نمی‌کند. روز حادثه نیز او خودش به من گفت وی را به قتل برسانم به همین دلیل با سلاح شکاری گلوله‌ای را به او شلیک کردم اما حالا از کاری که انجام داده‌ام به‌شدت پشیمان هستم.»

متهم به قتل، در حال حاضر در بازداشت به‌سر می‌برد و تحقیقات از وی ادامه دارد.

در همین حال کارآگاهان جنایی استان آذربایجان‌شرقی نیز راز قتل زنی 17ساله را فاش کردند. ماموران از طریق تماس فردی با مرکز فوریت‌های پلیسی110 در جریان وقوع جنایت در منزلی مسکونی قرار گرفتند و خود را به محل حادثه رساندند. آنها در آنجا جنازه غرق‌در‌خون زنی جوان را مشاهده کردند که معلوم بود هدف ضربات چاقو قرار گرفته است.

مقتول زنی 17ساله به نام سمیرا بود که در خانه پدرش به قتل رسیده بود. پدر سمیرا در بازجویی‌ها گفت: «دامادم به نام احمد به خانه ما آمد و بعد از درگیری، با چاقو به دخترم حمله کرد و او را زد بعد روی صورت من و همسرم اسپری پاشید و فرار کرد.»

کارآگاهان بعد از انتقال جنازه به پزشکی‌قانونی تلاش خود را برای یافتن ردی از متهم آغاز کردند و بعد از سه‌روز تحقیقات ویژه دریافتند متهم به روستایی گریخته و در آنجا پنهان شده است. به این‌ترتیب ماموران وارد عمل شدند و احمد را بازداشت کردند.

متهم در شرایطی به پلیس آگاهی انتقال یافت که متخصصان پزشکی‌قانونی بعد از انجام آزمایش‌های تخصصی اعلام کردند سمیرا به دلیل قطع رگ‌های حیاتی و خونریزی شدید جانش را از دست داده است. احمد در بازجویی‌ها به کشتن همسرش اقرار کرد و گفت: «من و سمیرا مدتی قبل با هم آشنا شدیم و حدود شش‌ماه پیش با هم عقد کردیم البته هنوز زندگی مشترک‌مان را شروع نکرده بودیم و منتظر فرصتی مناسب برای برگزاری جشن عروسی بودیم. در همین مدت کوتاه با هم دچار اختلاف شدیم و درگیری‌های ما روز‌به‌روز شدت گرفت تا اینکه روز حادثه وقتی به خانه پدرزنم رفته بودم دوباره با هم مشاجره کردیم. من که از شدت خشم کنترل خودم را از دست داده بودم با چاقویی که همراه داشتم به سمیرا حمله کردم پدر و مادر او که شاهد این صحنه بودند سعی کردند جلوی مرا بگیرند اما به صورت آنها اسپری پاشیدم و فرار کردم. در سه‌روزی که پنهان شده بودم عذاب وجدان داشتم و از طرفی می‌ترسیدم دستگیر شوم بالاخره هم به دام افتادم.»

بنا به این گزارش، رسیدگی به این پرونده نیز کماکان ادامه دارد و متهم که با قرار بازداشت در زندان به‌سر می‌برد بعد از تکمیل تحقیقات مقدماتی و صدور کیفرخواست پای میز محاکمه خواهد رفت.(شرق)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر