jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۶۹۵۶۸۸   ۲۳ تير ۱۳۹۳  |  ۱۰:۳۷

زیر سازی آرایش صورت کمک می‌کند آرایش برای مدت طولانی باقی بماند و از این گذشته، باعث کاهش چربی روی پوست نیز می‌شود. از آن جا که نحوه زیر سازی صورت باید مناسب پوست باشد. چند نکته در انتخاب زیرسازی مناسب برای پوست را در ادامه آورده‌ایم.

۵ نکته برای زیرسازی آرایش

جام جم سرا:

۱ - برای پوست طبیعی
زیر سازی باید بافت سبک و نرمی داشته باشد. پوست طبیعی دارای منافذ باز کوچک بر روی پوست است. در زیر سازی باید منافذ بسته شود و کاملا نرم و مرطوب شود. زیر سازی برای پنهان کردن همه معایب در بافت طبیعی پوست است.

۲ - برای پوست‌های چرب
انتخاب یک زیرسازی مات برای پوست چرب مناسب است. زیر سازی مات به مسدود کردن منافذ باز بر روی پوست کمک خواهد کرد. زیرسازی مات برای کنترل تولید سموم بیش از حد در پوست چرب است که وسایل استفاده شده در آن بدون چربی است. پوست چرب نیاز به مراقبت‌های ویژه دارد، پس برای زیر سازی باید مواد متناسب با پوست چرب را بکار برد.

۳ - برای پوست‌های خشک
پوست خشک باید زیر سازی مرطوب باشد تا خطوط نازک و چین و چروک بر روی پوست مشاهده نشود. زیرسازی خوب باید با خواص مرطوب کننده باشد.

۴ - برای پوست ترکیبی
زیرسازی برای پوست ترکیبی با یک مرطوب کننده مات مناسب است. در این زیر سازی هم باید پر کردن منافذ باز انجام شود.

۵ - برای پوست‌های حساس
پوست حساس نیاز به مراقبت اضافی دارد چون پوست تحریک پذیری است و به سرعت به پوست آسیب می‌رسد.
زیر سازی پوست پایه آرایش است. استفاده از زیرسازی بر روی صورت به آرایش کمک می‌کند تا ماندگاری زیادی داشته باشد (سلامانه)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

شاعری که پدیده شد

شاعری که پدیده شد

جنوب ایران و به ویژه فارس و بوشهر همواره یکی از قطب‌ های شعری کشور بوده است. ادیبان این بخش از ایران‌ زمین در جریان‌ سازی شعر انقلاب نیز نقش بسزایی داشته‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها