jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۶۳۱۸۵۳ ۱۴ دی ۱۳۹۲  |  ۱۳:۰۹

درست است که امروزه کرهٔ بدن به صورت گسترده استفاده نمی‌شود، اما محبوبیتش را واقعاً سریع به دست آورد. این نوع مرطوب کننده، که از مواد طبیعی ساخته و تأثیرش طی نسل‌ها بررسی شده، از لوسیون‌ها خیلی کاربردی‌تر است.

آیا می‌دانید کرهٔ بدن چیست؟

تفاوت کرهٔ بدن با لوسیون‌های متداول در این است که خیلی غلیظ‌تر از آن‌هاست. این محصول شامل مواد نگهدارندهٔ مصنوعی و آب کمتری است. کرهٔ بدن معمولاً ترکیبی از مواد طبیعی غلیظی همچون عسل است؛ و اغلب با رایحه‌های مختلف آمیخته شده تا برای شما دلپذیر باشند.
همچنین کرهٔ بدن به پوست فوق خشک کمک می‌کند تا دوباره رطوبتش را بدست بیاورد. بعلاوه این محصول آرایشی بهداشتی از لحاظ مالی هم برای شما سود آور است. چرا که شما به کرهٔ بدن کمتری احتیاج دارید تا دقیقاً‌‌ همان تأثیری که با استفاده از لوسیون نسیبتان می‌شد بگیرید، پس مدت بیشتری برایتان ماندگار خواهد بود.
در نظر گرفته شده تا کرهٔ بدن خیلی از لوسیون‌ها بهتر باشد. از آنجایی که غلظت بیشتری دارد، تبدیل به کنسانتره‌ای از انواع ویتامین‌ها و عناصر مرطوب کننده شده، پس آنطور که باید، پوستتان را تغذیه می‌کند. در کنار این، وقتی که از آن استفاده می‌کنید پوستتان چرب نخواهد ماند. حتی می‌توانید آن را در دوران بارداریتان هم استفاده کنید، چرا که کرهٔ بدن علائم کشیدگی پوست را کاهش می‌دهد.
با وجود تمام مزایای آشکار کرهٔ بدن، این نوع محصول ممکن است به کار همه نیاید. کرهٔ بدن پر از مواد تشکیل دهندهٔ مختلف است که ممکن است به یکی از آن‌ها حساسیت داشته باشید. اگر می‌خواهید از آن استفاده کنید، و دوست دارید پس از به کار بردنش کل تنتان قرمز نشود، بهتر است اول ناحیهٔ کوچکی از پوستتان را با آن چرب کرده و تستش کنید.
کرهٔ بدن پایه‌های مختلفی دارد. مثلاً ممکن است بر پایهٔ کرهٔ کاکائو باشد، که پوستتان را با آنتی اکسیدان‌ها و چندین ویتامین تغذیه می‌کند. یا اگر بر پایهٔ میوه‌های درخت روغن قلم باشد، از پوستتان در برابر اشعه‌های ماورا بنفش محافظت می‌کند.
خوب است بدانید که شما خودتان هم می‌توانید تجربه کرده و این مرطوب کننده را بسازید تا اثر مورد نظرتان را برایتان به ارمغان بیاورد|سرخاب سفیداب|

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر