jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۲۹۹۰۴   ۰۵ دی ۱۳۹۲  |  ۰۹:۱۷

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: از هر پنج ازدواج در کشور، یکی به طلاق منجر می‌شود و با توجه به میانگین ۲۰درصدی طلاق در کشور نیز، ۳۵ درصد طلاق‌ها در تهران طی پنج سال نخست زندگی رخ می‌دهد.

به گزارش جام جم سرا به نقل از واحد مرکزی خبر، گلزاری در نشستی خبری با شاره به اینکه در ازدواج عواملی نظیر مسکن، اشتغال و تحصیل باید سامان یابد، گفت: وزارت ورزش و جوانان فعالیت فرابخشی در ساماندهی ازدواج جوانان را برعهده دارد.
گلزاری افزود: اشتغال پایدار، درآمد مناسب، مسکن و تامین هزینه های ازدواج از بسته های ازدواج است. 
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از یک میلیون درخواست وام ازدواج در انتظار دریافت هستند، گفت: کارگروهی با کارشناسان وزارت رفاه، مسکن، اقتصاد و وزارت ورزش و جوانان برای ساماندهی ازدواج جوانان تشکیل شده است. 
گلزاری با اشاره به تسهیلات صندوق مهر رضا به عنوان صندوق مرکزی اشتغال و ازدواج جوانان ابراز امیدواری کرد از همه ظرفیت ها، برای بهبود وضع معیشتی ازدواج و مسکن جوانان استفاده شود.
وی با اشاره به اینکه از 15 مسئله در حوزه ازدواج جوانان 12 مورد مربوط به بخش فرهنگی است، گفت : باید با یک همگرایی زمینه های فرهنگی ساماندهی شود.

فضای مجازی، برای پیدا کردن همسر مناسب نیست
گلزاری افزود: همکاری معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش با صدا و سیما، در تولید 100 برنامه 45دقیقه ای محتوایی از برنامه های فرهنگی این وزارتخانه است.
وی برگزاری برنامه های آموزشی برای چهار و نیم میلیون دانشجو را از دیگر برنامه های وزارت ورزش و جوانان بیان کرد و افزود: این دوره های آموزشی با همکاری وزارت علوم، دانشگاه آزاد و وزارت بهداشت برگزار خواهد شد. 
گلزاری با اشاره به روش های سنتی، فضای مجازی و محل کار و دانشگاه در همسریابی افزود: فضای مجازی، برای همسریابی مناسب نیست. 
وی گفت: مراکز مشاوره همسریابی می توانند به صورت کارشناسی و حضوری فعالیت کنند. 
گلزاری گفت : اشتغال و مسکن مهمترین مساله برای ازدواج و سروسامان دادن زندگی است، اما امسال بودجه انقباضی بسته شده است.

وزارت ورزش و جوانان به دنبال برنامه هایی برای افزایش نشاط و شادابی است
معاون ساماندهی امور جوانان درباره تعیین تکلیف کارگروه های حوزه جوان  گفت: خوشبختانه وزیر ورزش و جوانان مسائل و مشکلات جوانان را جدی گرفته و معتقد است فعالیتهای ورزشی، مشکلات جوانان را تحت الشعاع قرار داده است. 
گلزاری افزود: وزیر ورزش به همین علت بر تشکیل 12 کارگروه تاکید ویژه ای کرده است؛ البته پیشنهاد داده ایم کارگروه شورای راهبردی با حضور مسئولان و کارشناسان فکری و مدیران اجرایی ایجاد شود تا تصمیم های اساسی در آنها گرفته شود.
وی درباره ساماندهی مجوز مراکز مشاوره گفت: در حال حاضر به دلیل مشکلاتی که بین وزارت ورزش، سازمان نظام روانشناسی و بهزیستی به وجود آمده، روند صدور مجوز متوقف شده است.
گلزاری افزود: در تعامل با سازمان نظام روانشناسی برای حل این مشکلات هستیم و معتقدیم که تنها مرجع تخصصی دادن پروانه به مراکز مشاوره سازمان نظام روانشناسی است.
وی درباره ساماندهی اوقات فراغت گفت: پر کردن اوقات فراغت یکی از برنامه های اصلی وزیر ورزش و جوانان است که باید با محوریت نشاط و شادابی باشد. 
گلزاری افزود: با همکاری سازمان محیط زیست، سازمان میراث فرهنگی و شهرداری تهران برای غنی سازی این اوقات جلسه برگزار کرده ایم و معتقدیم که باید تشکل های جوانان دوباره فعال شود.
وی گفت: در تفاهم نامه ای که به زودی با شهرداری تهران به امضا می رسد، قرار است شورای راهبردی جوانان تهران تشکیل شود

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
پشت صحنه یک «دعوت نحس»

گزارش جام‌جم از تولید جدیدترین سریال ماورائی تلویزیون که بعد از مدت‌ها قرار است روی آنتن برود

پشت صحنه یک «دعوت نحس»

راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر