jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۲۴۷۸۲ ۲۰ آذر ۱۳۹۲  |  ۰۹:۴۲

قوانین خیابانی که جایی ثبت و ضبط نشده به چند دسته تقسیم می شوند؛ البته این خیابانی آن خیابانی که در ورزش قانون تعیین می کند نیست و مربوط است به همین خیابان‌های خشن خودمان!

قوانین خیابان چند دسته است که یکی از آنها مربوط می شود به راننده‌ها که آن هم خودشان به راننده‌های خودروهای کوچک و بزرگ تقسیم می شود! قانون‌های مربوط به موتورسوار داریم ، قانون مربوط به شترسوار داریم...قانون عابر پیاده داریم که بهتر است اول قانون‌های ثبت نشده عابران پیاده را که کم هم نیستند مرور کنیم که شاعر می فرماید عابری هر فصلی یه حالی داره! یا در جای دیگری می فرماید عابران را بگذارید بنالند همه...  یا می‌گوید خدایا عابران را با غم عشق آشنا کن یا اگر عابر شدی مرد خطر باش! و از این قبیل مزه پرانی‌های مختص شاعران! قانونی در مورد عابران پیاده است که به محض نزدیک شدن ماشینی می‌گوید چون من پیاده هستم پس حق با من است. به‌خصوص اگر هوا هم سرد باشد. پس بدون اینکه به ماشینی که به زحمت از پشت چراغ قرمز عبور کرده فرصتی بدهید از جلویش رد شوید. قانون دیگری در این مورد هست که می گوید اگر جرأت داری بیا رد شو! عابر پیاده باید بداند که اگر راننده به او بزند خودش گیر است پس بدون اینکه به راننده اجازه بدهید رد شوید.
قانون کی حال دارد از پل رد شود به شما می گوید درست از زیر پل عابرپیاده از جلوی ماشین‌ها رد شوید و حواستان به خودتان باشد نه به بوق‌های آنها! قانون سرعت در مورد عابر پیاده هشدار می دهد که اگر همزمان با سرعت برق در زمان چیزی حدود سه برابر سرعت ماشین از جلوی آن ماشین بگذرد حادثه ای برای عابر اتفاق نمی افتد و فقط صدای بوق انعکاس پیدا خواهد کرد!قانون اگه خودت را بزنی به آن راه بهتر است قانونی است که به شما می گوید در حالی که با تلفن‌تان حرف می زنید از جلوی ماشین‌ها رد شوید زیرا آنها وظیفه‌شان است که بایستند. در مورد عابران پیاده قوانین ثبت نشده زیادی است که خلاصه‌وار می گوید: عابران دانند!
>> قانون/ معصومه پاکروان

*شما چه نظری دارید؟ آن را با ما و دیگران در میان بگذارید*
*با کلیک روی نماد RSS  و ذخیرۀ آن، جدیدترین مطالب ما را آسانتر دنبال کنید*

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر