jamejamsara
سرا عمومی کد خبر: ۶۱۸۹۵۴   ۰۴ آذر ۱۳۹۲  |  ۱۰:۲۱

(اسامی+عکس+اموال و...)

میلیاردرهای ایران

آیا میلیاردرهای ایران را می‌شناسید؟ آنها معروفند به «ثروتمندان ستاره»؛ این عنوان شاید بهترین تعبیر باشد برای افرادی که نه بازیگر و خواننده بودند و نه فوتبالیست اما ناگهان به ستاره‌های پر حرف و حدیث جامعه تبدیل شدند و در هر محفل و جمعی نام آنها شنیده شد. ثروتمندانی که الزاماً متمولترین افراد جامعه نیستند اما کلیشه‌های مرسوم را دور ریختند و از این که به تیتر یک روزنامه‌ها و صحبتهای روز تبدیل شوند ابایی نداشتند.

میلیاردرهای ایران

به گزارش جام جم سرا به نقل از سیتنا- علی انصاری، بابک زنجانی، حسین هدایتی، حسین ثابت، شهرام شفیع زاده، پهلوان مقدم و شهرام جزایری. این ۸ نفر بازیکنان پر سر و صدا تیم ثروتمندان ستاره کشور هستند. در این میان البته شهرام جزایری علاقه ای به رسانه ای کردن فعالیت های خود نداشت اما اتفاقات و حاشیه ها او را روی موج شناخته شدن قرار داد.دقیقا خلاف جهت عملکرد بابک زنجانی، حسین هدایتی و علی انصاری که هیچ گاه نه تنها ثروت خود را انکار نکردند بلکه با ایجاد موج های رسانه ای تلاش می کردند تا بیش از پیش بر سر زبان ها باشند. هر کدام از این سه نفر بعدها اما راه های متفاوتی در پیش گرفتند.

حسین هدایتی کم کم به حاشیه رانده شد، علی انصاری ترجیح داد ترمز کند و چراغ خاموش حرکت کند تا حاشیه امنش حفظ شود. بابک زنجانی با وجود همه حاشیه های اخیرش اما علاقه به ستاره بودن خود را از دست نداده و همچنان راه و روش خود را ادامه می دهد. اشخاصی مانند حسین ثابت و محسن پهلوان مقدم هم با وجود آن که تلاشی برای رسانه ای کردن نام خود انجام نداند اما فعالیت جنجالی شان در زمینه تاسیس هتل داریوش و افتتاح پدیده شادیز نام آن ها را بر سر زبان ها انداخت.
این را نمی شود کتمان کرد که همه آنها برای حفظ و قوام ثروت خود خواسته و ناخواسته با بخشی از قدرت سیاسی کشور نزدیک شدند و رانت هایی نیز در پرونده خود داشته اند و البته یک نکته که جنجالی ترین میلیاردر سال های اخیر ایران را از این پرونده بیرون گذاشتیم.یعنی مه آفرید خسروی که نامش با پرونده سه هزار میلیارد تومان گره خورده است.

علی انصاری:

زمانی که واعظ آشتیانی از فدراسیون دوچرخه سواری به استقلال آمد تا یک تکان اساسی به این باشگاه پرطرفدار تهرانی بدهد، یک مولتی میلیاردر هم با خودش به فوتبال ایران وارد کرد. آن زمان می گفتند مغازه های یافت آباد و بازار مبل ایران فقط گوشه ای از ثروت چشمگیر علی انصاری است.

بعد از اینکه پرسپولیسی ها با ثروت هدایتی وارد گود شدند و روی گرانترین بازیکنان لیگ دست گذاشتند، استقلالی ها هم علی انصاری را رو کردند. تا تماشاگران آبی های پایتخت خیالشان راحت باشد که برای صید ستاره های لیگ، آنها هم می توانند مثل پرسپولیسی هاروی جیب شخص دیگری حساب کنند. علی انصاری بزرگ شده محله مهرآباد جنوبی و خیابان شمشیری است اما اگر الان بخواهید سراغش بروید باید در شمال تهران دنبالش بگردید.
او رئیس گروه سرمایه گذاری تات ) شامل بانک تات و بانک انصلر هم می شوند که در مجموع بانک آینده را تشکیل دادند)و رئیس اتحادیه مبل سازان تهران است و به خاطر عشقش به فوتبال وارد این ورزش شد، اما حضور رسانه ای اش کم رمق تر از همتایش حسین هدایتی بود و به مرور از فوتبال فاصله گرفت. با این حال هنوز هم نام او با شورای صنعت مبلمان و دکوراسیون سر زبان هاست.
انصاری چند سال قبل پاساژ مشهور موبایل ایران در خیابان جمهوری را نیز تاسیس کرد و در حوزه موبایل و تجارت آن برای حاجی علا الدین معروف خط و نشان کشید.انصاری بر خلاف همتایان خود حضور محافظه کارانه ای در رسانه ها دارد و به نظر می رسد خیلی دغدغه شهرت ندارد. دو سال پیش عکس هایی از خانه او منتشر شد که می گفتند ۱۸۰ میلیارد تومان می ارزد. در انتخابات دوره های نهم و دهم خبرهایی شنیده می شد که انصاری اسپانسر مالی یکی از کاندیداهاست.هرچند این خبر تایید نشد.

حسین هدایتی:
حسین هدایتی دولابی از اواخر دهه ۸۰ با کمک های مالی بی سابقه اش به باشگاه پرسپولیس شناخته شد. او که می گفت به خاطر عشق دوران کودکی اش به پرسپولیس، بی هیچ چشمداشتی به این تیم کمک می کند بعد ها یکی از مدعیان اصلی خرید این باشگاه شد. افسانه های زیادی از سرمایه های فوق العاده او نقل محافل است.
از مالکیت صنایع استیل و فولاد کشور گرفته تا برج سازی در دوبی و مالکیت بزرگترین شرکت پرورش میگوی ایران. سرمایه گذاری های او به حوزه صنایع فلزی و فوتبال محدود نمی شود؛ هدایتی با سرمایه گذاری در هتل سیروس و کیش وارد حوزه گردشگری شد؛ با بانک تات به بخش بانکداری ورود پیدا کرد و از سهامداران بازار مبل ایران هم محسوب می شود. هدایتی از زمانی که حضور فعال در فوتبال ایران دارد فراز و نشیب های زیادی را به چشم دیده و در تیم هایش فقط هزینه کرده، اما با این همه او هنوز از رینگ خارج نشده و حضورش در این فوتبال از همه میلیادرها بیشتر دوام داشته است.

به جز پرسپولیس باشگاه های استیل آذین، گهر درود و ملوان بندر انزلی هم با نام او گرده خورده است. بعضی می گویند سودای شهرت دارد و یک لحظه هم از فکر پرسپولیس بیرون نمی آید. او متولد سال ۱۳۴۲ و در میانسالی به یکی از مشهورترین ثروتمندان ایران تبدیل شده است.

حسین ثابت:
غول هتل داری ایران با ساخت هتل داریوش نام خود را سر زبان ها انداخت و ثروت او به یکی از سوژه های روز تبدیل شد. حسین ثابت تا پنج سال قبل در جزایر قناری ۵ هتل (۵ هزار تخت) داشت که با تاسیس هتل داریوش به سبک تخت جمشید راه خود را در ایران باز کرد. او در زمان شروع فعالیت هایش در ایران تلاش کرد تا تنها هتل دار کیش شود و اقدام به خرید ۴ هتل آماده دیگر با قیمت های تقریبی هر هتل ۸ -۹ میلیارد تومان به بالا کرد.

او البته هیچ وقت نتوانست به آرزوی خود برسد و برخی هتل داران زیر بار این کار نرفتند. به جز هتل های نام برده شده، شرکت تجارت بین‌المللی ثابت، مجموعه پارک دلفین‌ها و باغ پرندگان کیش (با مساحت بیش از ۶۵ هکتار)، ۲۵% از سهام هتل های لاله متعلق به اوست. او چند سال پیش کلنگ هتل ۷ ستاره کوروش که قرار بود با انرژی خورشیدی کار کند را بر زمین زد که ساخت آن در سال ۱۳۸۹ متوقف شد.

برادران شفیع زاده:
برادران شفیع زاده تقریبا اولین کسانی بودند که از بخش خصوصی پایشان به فوتبال ایران باز شد. آنها در فوتبالی که ریز و درشتش وابسته به دولت است توانستند سال ها دوام بیاورند و از این جهت بارها ستایش شده اند. علی و شهرام شفیع زاده تا ۱۰ سال پیش دو فعال اقتصادی در جنوب ایران بودند که کم تر کسی حتی نامشان را شنیده بود.
آنها در آبادان کارخانه نان فانتزی و دام و طیور داشتند و درست همان زمان که آبراموویچ میلیاردر مشهور روس، باشگاه آبی پوش چلسی را خرید، آنها هم روی تیم آبی پوش استقلال اهواز دست گذاشتند. این دو برادر از روز ورودشان به فوتبال حرف و حاشیه کم نداشتند. بعضی های می گویند آنها با تاسیس شرکت ها فرعی، به بهانه اداره تیم استقلال اهواز توانسته اند وام های قانونی دولتی دریافت کنند و در این سال ها به این طریق تیمداری کنند. بعضی دیگر هم علی شفیع زاده را پدر املاک ایرانی ها در دوبی می دانند و معتقدند بردار بزرگتر آن سوی آب های خلیج فارس روی سقف درآمد نشسته و برای برادر کوچکتر پول می فرستد. در مقطعی که عدد بدهی های باشگاه بالا رفت و تیم با مشکلات جدی مواجه شد، این دو برادر از مسئولین دولتی قول هایی گرفتند، مثلا علی آبادی رئیس وقت سازمان تربیت بدنی قول ۱۰ هکتار زمین به استقلال اهواز داده بود. با اینکه در سال های اخیر هم زمان با سقوط استقلال اهواز به دسته پائین تر شایعات زیادی از لیست سنگین بدهی های برادران شفیع زاده به گوش می رسید، چندی پیش در اخبار آمد علی شفیع زاده قول کمک میلیاردی به باشگاه استقلال تهران داده است.

شهرام جزایری:
زمانی که شهرام جزایری در دوران نوجوانی و هم زمان با تحصیل خود برای کمک به اقتصاد خانواده بستنی فروشی می کرد، مسلما هیچ کس فکرش را هم نمی کرد روزی او به یکی از شناخته شده ترین ثروتمندن جامعه تبدیل خواهد شد. قبولی در رشته پزشکی دانشگاه کرمان دروازه های تجارت را به روی او گشود و در دوران دانشجویی صادرات خرمای بم به شوروی را آغاز کرد. صادراتی که البته نتیجه ای جز ورشکستگی و از دست دادن دان تمام سرمایه هایش در پی نداشت اما سکوی پرتاب پرشتاب برای او شد. جزایری صادرات سیر به کویت را آغاز کرد و پس از موفقیت نسبی در این تجارت، به تهران آمد و شرکت پدیده تجارت را به ثبت رساند.
صادرات فرش از طریق این شرکت سودهای کلانی را به همراه داشت و دفاتر خود را گسترش داد. از این برهه زمانی به بعد جزایری راهی پر خطر را آغاز کرد: نزدیکی با سیاستمداران. این راه پر خطر زمینه ای شد برای پرتاب بلند و پر شتاب و سپس سقوطی مهیب. جزایری به اندازی به سیاستمدران نزدیک شد که اجازه تردد به مجلس وقت را نیز پیدا کرد و حتی پس از مدتی به عنوان مشاور کمیسیون اقتصادی مجلس در ۱۰ جلسه این کمیسیون نیز حضور پیدا کرد.

وزارت بازرگانی اولین جرقه های چگونگی نحوه دست یابی او به ثروت و دارایی ها را زد و از رابطه سؤال برانگیز یکی از مدیرانش با جزایری پرده داشت. پس از این افشاگری ها زنجیره ای از اقدامات غیرقانونی و استفاده از وام ها و رانت های کلان بر ملا شد و سرانجام به زندان رفت. او پس از صادرات فرش، به سرمایه گذاری در کاغذ و روغن نباتی روی آورد و یک کارخانه ورشکسته روغن نباتی را خریداری کرد. همچنین جزایری به یکی از سازمان های بزرگ را که در آستانه ورشکستگی قرار داشت با سرمایه ۴میلیاردی کمک کرد. ایران تنها جایی نبود که آوازه او پیچید و در امارات سایر کشورهای عربی نیز به شهرت دست یافت.

محسن پهلوان مقدم:
محسن پهلوان مقدم، برای کسانی که در حوزه گردشگری فعالیت می کنند، نام آشنایی است. او که چند سالی است روند سرمایه گذاری خود در حوزه گردشگری را شدت بخشیده، مدیرعامل شرکت بین المللی توسعه گردشگری پدیده شاندیز، علاوه بر افتتاح پدیده شاندیز در مشهد در سالیان گذشته، پای این رستوران را به تهران و کیش هم باز کرده است.

چند سال پیش هم او در مراسمی ویژه با حضور معاون اول رئیس جمهور وقت، کلنگ ایجاد بزرگ ترین مجتمع تفریحی گردشگری خاورمیانه در مشهد را به زمین زد. مجتمعی که گفته می شود در صورت بهره برداری کامل، ارزش چند میلیارد دلاری خواهد داشت. پهلوان مقدم هم مثل سایر همتایان میلیاردر خود به ورود به دنیای فوتبال علاقه مند است.
نام او در رسانه های ورزشی دو سال پیش مطرح شد که گفتند قصد خرید باشگاه راه آهن را دارد اما در این مسیر به نتیجه نرسید و در نهایت در تیرماه سال جاری امتیاز تیم مس سرچشمه را خرید، نام این تیم را به پدیده تغییر داد و به مشهد برد.
خود او درباره نحوه ثروتمند شدنش می گوید با ساخت و ساز شروع کرده چون نسل او همیشه در این بوده اند حتی پدر بزرگ او کاشی کاری حرم امام رضا (ع) و بقعه خواجه ربیع را انجام داده است. او حتی فعالیت های خود را به خارج از مرز ها هم گسترش داده و ضمن افتتاح رستوران پدیده در افغانستان کارهای تجاری دیگری هم در این کشور انجام می دهد مثلا او به مدت ۲۰ سال حق انحصاری تبلیغات بیلبورد های افغانستان را از حامد کرزی گرفته است.

بابک زنجانی:
بابک زنجانی با نام کامل «بابک مرتضی زنجانی» یک تاجر مشهور و جوان ایرانی است که در سال های اخیر نام او در حوزه سیاست، ورزش و اقتصاد بارها سرزبان ها افتاده است. مردی که به گفته خودش دارای بیش از ۶۰ شرکت از جمله شرکت هولدینگ توسعه سورینت قشم و اولین بانک سرمایه گذاری اسلامی در مالزی است.
او شرکت هایی هم در دوبی و ترکیه و تاجیکستان دارد. زنجانی در حال حاضر مالک و رئیس هیئت مدیره باشگاه راه آهن تهران هم هست و هواپیمایی قشم ایرلاین هم یکی از دارایی های مشهور اوست. چندی پیش او در گفت و گو با یکی از نشریات داخلی گفته بود میزان سرمایه اش به ۲۵ هزار میلیارد تومان می رسد. این میلیاردر مشهور ایرانی متولد ۲۱ اسفند ۱۳۴۹ در تهران است. می توان با قطعیت گفت در دو سال اخیر بابک زنجانی خیلی بیشتر از دیگر افراد حاضر در لیست باشگاه میلیاردرهای ایران در کانون توجه رسانه ها بوده است.

آخرین حاشیه او نشست خیابان گلستان ایران زمین به علت گود برداری غیر اصولی پروژه متعلق به شرکت او بود. اما قبل تر هم عکس هایی که از او با اسلحه منتشر شده بود و بدهی نفتی اش نقل محافل رسانه ای شده بود. او اخیرا مورد توجه نشریات خارجی هم قرار گرفته و رسانه های غربی فعالیت های او را زیر ذره بین قرار می دهند.با ماجرای ریزش خیابان در اطراف ملک عظیم او در خیابان ایران زمین و بیانیه او در این زمینه که خانه های شهروندان آسیب دیده را خواهد خرید(!)و همین طور کشیده شدن پای او در معاملات نفتی در اوج تحریم ها به مجلس و اینکه بالاخره معلوم نشد که او به وزارت نفت بدهکار است یا شرکت نفت چند مییلیارد دلار ناقابل به او بدهکار است. با این حاشیه ها او مشهورترین ثروتمند این روزهای ایران است.آن قدر مشهور که کم کم نام و چهره اش برای افکار عمومی قابل شناسایی هستند.

* شما چه نظری دارید؟ تجربه‌ها و نظراتتان را در این زمینه، با ما در میان بگذارید *

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳۰
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مقداد
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۴
به نظر من اینها پدید های اقتصادی هستن و باید الگویی باشن برای بقیه و مجسمه اینها باید در سراسر شهر ها زده بشه. اینكه شما بتونی تو ایران میلیاردر باشی در این تحریم ها واقعا كاری خارق العاده هستش
۰
۰
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۴
بسیار سپاس گذار از مطالب ذكر شده.
۰
۰
معصوم
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۴
سلام روی ریل افتادن چیز دیگری است كه موقعیت جورباشدو روی ریل بیافتد ما تركها مثلی داریم كه پول پول می آورد و مرد رند خودش را میكشد یعنی با زحمت و كارگری چیزی بدست نمیاید سرمایه سرمایه می آورد آن هم سرمایه ای مثل اینها كه روی ریل خوب بیافتد .
۰
۰
اصغر
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۴
99 درصد سرمایه داران ’ سرمایه دار نشدن مگر با خوردن حق مظلومی
۰
۰
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۴
چرا از برادران ریخته گران و مسولیین میلیاردر اسم نیاوردین
۰
۰
اسرار
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۴
اینها وامثال اینها دزد ومال مردم خورهستند نه میلیاردركه اینها تنهانمونه ایازخروار می باشند
۰
۰
نیماگودرزی
Germany
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۴
مسلما در بستر نامناسب اقتصادی و اجتماعی چنین سرمایه داران یا بهتر بگوییم دلالانی به وجود می آیندكه بدون هیچگونه سوادی قبل از پولدار شدن از وضعیت نامناسب اجتماع بهره برده و خون مردم زحمتكش را مكیده و سرمایه دارانی میشوندكه حتی در سیاست هم رسوخ كرده و تنها بخاطر منافع شخصی حتی با كاهش نرخ ارز هم مخالفت میورزند.در ممالك پیشرفته بیشتر سرمایه داران از روی دانش خود بخصوص دانش فنی و صنعتی پولدار میشوند نه با سواستفاده از مشكلات كشور
۰
۰
مرسی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۴
باید جوجه را آخر پاییز شمارید و گشت و گشت و گشت و دید كه این پول ها با عرق جبین است یا از جیب های مظلومانی در آمده و وارد جیب یك نفر آنهم با شگرد شده است . پول حلال و خمس و زكات داده شده اینقدر ری نمی كند . چون خدا می داند كه پول زیاد باعث نكبت و بدبختی می شود .
۰
۰
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۴
یك ادم معمولی نمیتواند در عرض چند سال به این سرمایه برسد واقعا چه میشد كه سردمدارن مملكتی تحقیقی هم در مورد راندخواریها یی این افراد میكردند چرا كه شهرامهای جزایری و افرادی مثل او زیاد هستند كسانی كه زمین .نفت و امال ملی را تصاحب كرده و از كاه به كاخ رسیدند
۰
۰
مرد ماهیگیر
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۴
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ عجب
۰
۰
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۴
بزرگی می گوید در زندگی هركس یك بار ، در زندگی مادی و معنوی به روی هركس باز می شود آن شخص باید متوجه باشد و وارد آن در شود . اینها این كار را كردند .
۰
۰
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۴
خوش به حاشون /كیف میكنن
۰
۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۴
اونوقت جزایری الان كجاست؟زندان كه نیست ؟
۰
۰
پیمان
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۴
آسمان زر نباریده بر سرش
یا خودش دزد بوده یا پدرش
۰
۰
رضا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۴
ای بابا ما هم اگر رفیق رییس بانك مركزی بودیم میلیاردر میشدیم.
۰
۰
حق
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۵
این هست ان ایرانی كه ما نه شب خواب داشتیم نه روزقرار در بازی دراز ومهران وحورالعظیم ارامش نداشتیم واسایش كه هیچ مبادا دشمن حمله كند مارا بكشدووجبی از ایران را اشغال نماید حالاز ضعف مدیریت ما به شام شب محتاجیم بهولی شهرام سمبوسه فروش وبابك بوست فروش وامثالهم به كجا رسیدن حال معنای عدالت برایم روشن شد یعنی چه
۰
۰
امیر
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۵
من یه جوون 31 ساله هستم كه كل داراییم 35 میلیون تومنه . میخوام خونه بخرم و ازدواج كنم اما نمیتونم و از این شرایطی كه دارم پیش خانواده خیلی خجل و شرمسارم . اما یه سری از آدمها انقدر دارن كه برای سردر خونه هاشون از هندوستان طاووس میارن و محافظ شخصی دارن . امیدوارم دولت تدبیر و امید , به صورت موشكافانه ای به امورات و اموال این آقایان كه دستی توی دولت های قبلی داشتن , رسیدگی بكنه . بسیار ممنونم
۰
۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۵
ثروت بدست آمده آقایان از نزدیكی با سیاستمداران بدست آمده ، متاسفانه هركه روی مسیر درست و دور از سیاست باشد همیشه هشتش گرو نهش است
۰
۰
جابر-لنگرود
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۵
به نظرشما درشرایط تحریم تجارت درعرصه بین الملی بدون وابسطه بودن به افرادسیاستمدار و رانت خواری میسر می شود خدا به داد همه ما برسه
۰
۰
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۵
كاش اینا بجای سرمایه گذاری روی فوتبال و دادن چند میلیارد به فوتبالسیتایی كه وضعشون خوبه به داد فقیرا میرسیدن
۰
۰
بهزاد
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۵
ازآقای ثابت می خواهیم كه باشگاه ایرسوترنوشهرراخریداری كند
۰
۰
اصغر
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۵
ای كاش به فرمایشات گهربار بنیانگذارنظام مقدس جمهوری اسلامی ومقام معظم رهبری رادرنظر میگرفتند مستضعفان وقشر كم درامد و........................................
۰
۰
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۵
این تحریمها , دروازه ی عظیمی رو به سوی كهكشانی از ثروت به روی بعضی از افراد سودجو باز كرد كه حتی تصور 1/10000000000 از مقدار ثروتشون هم برای امثال بنده محاله ! و یا همین كشور چین ! هر كسی كه مقداری پول داره , اولین كاری كه میكنه اینه كه میره چین و كالاهای نومارك و فاقد كیفیت وارد میكنه و سودهای كلان به جیب میزنه ! ایران .... تو چی شدی آخه ؟ :-(
۰
۰
هادی مقبلی
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۱
اسم منم از قلم انداختینا
۰
۰
عماد
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
هیچ سرمایه كلانی با زحمت ب دس نمیاد با اطمینان كامل میتونم بگم اینا با خوردن حق مردم این پولا رو ب دست میارن دنیا فانی هست در پیشگاه خداوند نمیتونن حق ماها رو بخورن
۰
۰
نا حقی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
متاسفم برای مردمی كه به دست همچین نفراتی معیشتشان عفتشان حرمتشان لكه دار میشود
۰
۰
حس مبهم
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
اینها تا نفت خام نخورده باشن بعیده چیزی شده باشن كدومشون كاشفی نمیدونم شركت تولیدی یا چیزی داره كه بقیه ثروت مندان دارن؟همه با آورده بالا رفتن.....چیز عجیبی نیست شوروی كه یادتونه....!!!!!به اینها میگن مافیا....
۰
۰
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۵
به مردم كمك كنند هر چی می خواند پول درارند
۰
۰
ناشنوا
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
انشالاه بابك زنجانی عزیز دلم هر چه زودتر آزاد بشه امین
۰
۰
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۸
چرا وقتی كه داخل word میره خراب میشه؟
۰
۰

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر