jamejamsara
سرا آشپزی کد خبر: ۵۷۷۲۹۵   ۲۶ مرداد ۱۳۹۲  |  ۱۴:۵۴

بادمجان و کدو وقتی با چند چاشنی و مخصوصا سلیقه آشپز در غذایی همراه شوند، خوراکی لذیذ و خوشمزه را می‌سازند که هم دیده را به نوایی می‌رساند، هم زبان را، هم معده را! با امتحان آن، ببینید به یکی از این نواها می‌رسید یا هر سه!

مواد لازم: 
 
بادمجان کوچک دلمه‌ای یا معمولی: ۶ عدد
کدوی خورشی: ۶ عدد
گوجه فرنگی یک اندازه: ۱۰ عدد
برنج پخته شده: در حدود نصف لیوان‌
نخود سبز پخته شده: در حدود نصف لیوان‌
کره: ۲۵۰ گرم‌
نمک و فلفل: به مقدار کافی‌
 
طرز تهیه: 
 
سرهای بادمجان و کدو را می‌گیریم و به صورت حلقه حلقه می‌بریم ولی حلقه‌ها را از هم جدا نمی‌کنیم تا فرم بادمجان و کدو محفوظ بماند. ۴ عدد از گوجه فرنگی‌ها را کنار می‌گذاریم و بقیه را حلقه حلقه می‌کنیم و بین هر حلقه کدو و بادمجان یک حلقه گوجه فرنگی قرار می‌دهیم و کمی نمک و فلفل به آن می‌پاشیم، سپس بادمجان‌ها و کدو‌ها را یک در میان در ظرف گرد نسوزی می‌چینیم و ۱۵۰ گرم از کره را قطعه قطعه کرده روی آن‌ها می‌گذاریم. ظرف را در فر با حرارت ملایم قرار می‌دهیم و می‌گذاریم به مدت نیم ساعت تا سه ربع بماند تا کدو و بادمجان بپزد ولی زیاد له نشود. 
سه عدد از گوجه فرنگی‌ها را از وسط نصف و داخل آن را خالی می‌کنیم. برنج و نخودسبز پخته شده را با کمی نمک و فلفل و پنجاه گرم کره آب شده مخلوط کرده داخل گوجه فرنگی‌ها را با این مواد پر می‌کنیم. گوجه فرنگی‌ها را در اواخر طبخ بادمجان و کدو دور ظرف می‌چینیم. 
یک عدد گوجه فرنگی را حلقه حلقه کرده وسط ظرف قرار می‌دهیم و یک ربع دیگر می‌گذاریم ظرف در فر بماند تا گوجه فرنگی‌ها بپزد ولی له نشود. این غذا را با‌‌ همان ظرف سر میز می‌بریم.
در صورتی که بخواهیم گوجه فرنگی‌ها شکل خود را از دست ندهد ابتدا کدو و بادمجان را می‌گذاریم کمی بپزد بعد حلقه‌های گوجه فرنگی را بین آن‌ها قرار می‌دهیم و دوباره چند دقیقه دیگر می‌گذاریم بپزد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر