jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۵۷۱۳۰۹ ۲۹ خرداد ۱۳۹۲  |  ۱۲:۲۱

تعطیلات کجا بریم؟

بازدید از «دژ ملک بهمن»

پیشنهاد امروز ما برای رفع خستگی و سفر تفریحی-خانوادگی به مناطق دیدنی کشورمان، دژ ملک بهمن است که احتمالا بازدید از آن شما را یاد قصه‌های جن و پری مادربزرگ‌ها می‌اندازد!

دژ ملک بهمن، دژی است باشکوه از دوران ساسانی که درست روی صخره‌های سنگی حاشیه روستای شاهاندشت قد کشیده است.برای رسیدن به روستا باید 2 یا 3 کیلومتر از روستای گزنک در مسیر جاده هراز دور شوید تا برسید به روستا که در فاصله 30 دقیقه‌ای‌اش، بلندترین آبشار مازندران به ارتفاع 50 متر، بر سنگ‌ها باریدن گرفته است و بعد می‌توانید دژ را ببینید، یادگاری از سال 45 هجری قمری که اهالی می‌گویند نامش را از نام ملک بهمن، آخرین فرمانروای استاندار لاهیجان گرفته است و گرچه نیمه‌ویران است، هنوز شکوهش را حفظ کرده تا در کنار روستا و آبشار باغ‌های آلبالو، گیلاس و گلابی از میوه‌های تابستانی، ‌مجموعه‌ای زیبا را برای یک آخر هفته رویایی پدید آورد.

وقتی وارد روستا می‌شوید،‌ به دوراهی سرنوشت‌ساز می‌رسید که توانایی شما را در کوهنوردی تعیین می‌کند، کدام را انتخاب کنید.اگر کوهنورد نیستید باید مسیری را انتخاب کنید که از داخل روستا و باغ‌های سبزش می‌گذرد؛ اما اگر کوهنورد هستید و ساک‌های ضدآب همراهتان است،‌ آن وقت مسیر آبشار را انتخاب کنید و از زیر آب خنکش بگذرید؛ اما فراموش نکنید اگر خواستید با تلفن همراهتان پیغامی بفرستید، فقط تا آبشار آنتن دارید و پس از آن آنتن‌دهی مختل می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر