jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۵۷۱۳۰۹   ۲۹ خرداد ۱۳۹۲  |  ۱۲:۲۱

تعطیلات کجا بریم؟

بازدید از «دژ ملک بهمن»

پیشنهاد امروز ما برای رفع خستگی و سفر تفریحی-خانوادگی به مناطق دیدنی کشورمان، دژ ملک بهمن است که احتمالا بازدید از آن شما را یاد قصه‌های جن و پری مادربزرگ‌ها می‌اندازد!

دژ ملک بهمن، دژی است باشکوه از دوران ساسانی که درست روی صخره‌های سنگی حاشیه روستای شاهاندشت قد کشیده است.برای رسیدن به روستا باید 2 یا 3 کیلومتر از روستای گزنک در مسیر جاده هراز دور شوید تا برسید به روستا که در فاصله 30 دقیقه‌ای‌اش، بلندترین آبشار مازندران به ارتفاع 50 متر، بر سنگ‌ها باریدن گرفته است و بعد می‌توانید دژ را ببینید، یادگاری از سال 45 هجری قمری که اهالی می‌گویند نامش را از نام ملک بهمن، آخرین فرمانروای استاندار لاهیجان گرفته است و گرچه نیمه‌ویران است، هنوز شکوهش را حفظ کرده تا در کنار روستا و آبشار باغ‌های آلبالو، گیلاس و گلابی از میوه‌های تابستانی، ‌مجموعه‌ای زیبا را برای یک آخر هفته رویایی پدید آورد.

وقتی وارد روستا می‌شوید،‌ به دوراهی سرنوشت‌ساز می‌رسید که توانایی شما را در کوهنوردی تعیین می‌کند، کدام را انتخاب کنید.اگر کوهنورد نیستید باید مسیری را انتخاب کنید که از داخل روستا و باغ‌های سبزش می‌گذرد؛ اما اگر کوهنورد هستید و ساک‌های ضدآب همراهتان است،‌ آن وقت مسیر آبشار را انتخاب کنید و از زیر آب خنکش بگذرید؛ اما فراموش نکنید اگر خواستید با تلفن همراهتان پیغامی بفرستید، فقط تا آبشار آنتن دارید و پس از آن آنتن‌دهی مختل می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها