jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۴۴۵۲۴۰   ۲۱ آذر ۱۳۹۰  |  ۲۳:۵۳

از سه‌شنبه 22 آذر پخش می‌شود

آیینه در غبار در شبکه شما

سریال «آیینه در غبار» به کارگردانی فرهاد پاک‌سرشت است از سه شنبه شب 22 آذر از شبکه شما پخش می شود. این سریال بر بستر یک داستان پر افت و خیز به نقش روستاییان در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی می‌پردازد.

عفت صوفی که این سریال را در 13 قسمت 45 دقیقه‌ای تهیه کرده است، گفت: از آنجا که ماجراهای این سریال بخشی از تاریخ را روایت می‌کند، سعی کردیم لوکیشن‌های این اثر در مناطق بکر روستایی انتخاب شوند تا برای مخاطب جذابیت بیشتری داشته باشد.

به گفته وی رشت، لاهیجان، دیلمان و انزلی از مهم‌ترین لوکیشن‌های این سریال هستند.

«آیینه در غبار» قصه زندگی زنی گیلانی به نام رخساره است که در ایام جوانی به اجبار، تن به همسری خان می‌دهد. خان که همسر و دو دختر دارد در آرزوی داشتن پسری است که رخساره او را با تولد پسری به نام روشن به مقصود می‌رساند، اما تولد فرزند انگیزه‌ای برای دسیسه‌‌چینی همسر اول با کمک برادرش کامیار می‌شود که مباشر ارباب است تا آنجا که رخساره مجبور می‌شود شبانه با فرزندش بگریزد.

اما از آنجا که زمینه‌های مذهبی، زندگی او و خان را از هم جدا می‌کند در دوران انقلاب به صف انقلابیون می‌پیوندد. مرگ خان باعث می‌شود آنها زندگی جدیدی را تجربه کنند. خان وصیت کرده است که رخساره و روشن وارث او باشند. حالا پیدا کردن کامیار، زن و فرزندان خان همه دغدغه رخساره را تشکیل می‌دهد.

کار تصویربرداری این سریال به مدت شش ماه در صداوسیمای مرکز گیلان به طول انجامیده است و در آن بازیگرانی چون محمد محبوبی (خان)‌، حسین توشه (کامیار برادر زن خان)‌، مینا نوروزی‌فرد (زن اول خان)‌، مهرانه به‌نهاد (جوانی رخساره)‌ و فریده دریامج (پیری رخساره)‌ به هنرنمایی پرداخته‌اند.

به گفته صوفی تلاش شده است بازیگران این اثر از هنرمندان بومی گیلان که برخی از آنها در سطح ملی شناخته شده‌اند، انتخاب شوند تا ضمن آشنایی با گویش در برقراری ارتباط با مخاطب نیز موثر باشند.

در ساخت این سریال تلویزیونی مسعود پژوهان (مدیر تصویربرداری)‌، مهرداد محزون (نورپرداز)‌، عباس علی‌اکبری و حمید سلیمان‌زاده منفرد( صدابرداران)‌، مختار گلعلی‌زاده (مدیرتولید)‌، آرش شفیعی (تدوین)‌، آرش پوراحمدی (طراح صحنه)‌، هانیه دوستی (طراح لباس)‌ و کامران دباغیان (آهنگساز)‌ همکاری کرده‌اند.

این سریال از سه شنبه شب 22 آذر ساعت 20 روی آنتن می‌رود و تکرار آن روز بعد ساعت 30‌/‌13 پخش می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر