سیما - فیلم و سریال - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

فیلم و سریال
پرونده ساخت «پایتخت» روی میز سیمافیلم

مهدی نقویان، رئیس سیمافیلم خبر داد

پرونده ساخت «پایتخت» روی میز سیمافیلم

۱۴ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۰

خبرهایی در‌باره مذاکرات سیمافیلم برای تولید سریال پایتخت مطرح شد که هر‌از‌گاه شایعاتی در این‌خصوص مطرح می‌شود.

روایت مقاومت به زبان ساده

درباره سریال «خاک و نمک» که از شبکه یک روی آنتن می‌رود

روایت مقاومت به زبان ساده

۱۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۵

روایتگری صریح، صمیمانه و ملموس از جریان مقاومت و به‌تصویرکشیدن مناسبات اجتماعی، سیاسی و نظامی جاری در لبنان، یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های کارگردانان و فیلمسازان سینمای مقاومت محسوب می‌شود.

هزارتوی یک عاشقانه‌ تاریخی

پرونده جام‌جم به مناسبت آغاز فصل دوم سریال پربیننده «رحیل» از شبکه سوم سیما

هزارتوی یک عاشقانه‌ تاریخی

۰۵ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۲

زمین و زمان جایی در همان دقایقی که گره زندگی مها به دست بیتاج افتاد و شمامه برای به دست گرفتنش، اتاق مها را زیر و رو می‌کرد، متوقف ماند؛ جایی که شاید چند قدم با آخرین روز‌های سلطنت قاجار فاصله داشت. حالا فصل دوم سریال رحیل، با همان جادو‌های بیتاج و ‌امید و آرزوی محمدحسن میرزا به ولیعهدی، با ریتم تندتری ادامه پیدا می‌کند. قرار است سرنوشت شخصیت‌ها به‌ایستگاه پایانی برسد و بالاخره تعزیه زنانه در اندرونی شکل بگیرد.

بازخوانی جایگاه درست شهید و جلاد

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با جواد شمقدری کارگردان سریال «انقلاب دوم»

بازخوانی جایگاه درست شهید و جلاد

۰۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۲

ماجرای تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ یکی از مهم‌ترین وقایع تاریخ معاصر کشور ماست که توسط دانشجویان پیرو خط امام انجام شد. این اتفاق یکی از منحصربه‌فردترین حرکت‌ها در تاریخ انقلاب‌های جهان و به باور برخی نقطه‌عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران دانسته شده‌است؛ تا جایی که جیمی کارتر رئیس‌جمهور وقت آمریکا، در کتاب خاطرات خود ذکر کرده‌است که هرگز این تاریخ (تسخیر سفارت) را فراموش نخواهد کرد.

هنرمندان پیشکسوت خانه‌نشین شده‌اند

گفت‌وگوی «جام‌جم» با رضا توکلی، بازیگر سریال «محرمانه»

هنرمندان پیشکسوت خانه‌نشین شده‌اند

۰۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۷

شبکه یک سیما این شب‌ها سریال «محرمانه» به کارگردانی محمود معظمی را روی آنتن دارد. این سریال روایتی است از پیشرفت‌های علمی کشور در حوزه پزشکی و ساخت واکسن کرونا که البته واکنش مغرضانه دشمنان را به دنبال دارد.

نمایش قدرت مقاومت در عملیات اقتدار

«جام‌جم» از سریال تازه شبکه افق گزارش می‌دهد

نمایش قدرت مقاومت در عملیات اقتدار

۱۸ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۵

سریال‌های عربی به‌ویژه آثار سوری، لبنانی و فلسطینی برای مخاطبان سیما جزو آثار خاطره‌انگیز به حساب می‌آیند که در مناسبت‌های مختلف راهی آنتن شده‌اند. در این میان هنوز هم سریال‌هایی را به یاد داریم که با موضوع مقاومت به پخش رسیدند و جلوه‌هایی از این مبارزات حق علیه باطل را به تصویر کشیدند.

انقلاب موسی در تلویزیون

جزئیات پیش‌تولید سریال تاریخی که به کارگردانی حاتمی‌کیا تولید می‌شود

انقلاب موسی در تلویزیون

۱۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۴

رسانه‌ملی در طول این سال‌ها نشان داده که پرداختن به تاریخ جزو دغدغه‌هایش است و علاقه دارد از این طریق مخاطبان را با ابعاد مختلف شخصیت‌های تاریخ کهن آشنا کند.

قهرمان‌های ایرانی برای زندگی امروز

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با نویسنده و کارگردان «پهلوانان»

قهرمان‌های ایرانی برای زندگی امروز

۰۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۴

یکی از قالب‌های پرطرفدار و تاثیرگذار فیلمسازی، پویانمایی است. فیلمساز می‌تواند با استفاده از این بستر مناسب مسائل و چالش‌های اخلاقی و انسانی را در قالب داستان و از زبان شخصیت‌ها به مخاطب منتقل کند. مجموعه پهلوانان از پویانمایی‌های موفق و پرمخاطبی است که فصل هفتم آن در حال تولید است. این مجموعه به نویسندگی و کارگردانی سیاوش زرین‌آبادی با تکنیک کات‌اوت برای گروه سنی کودک و نوجوان تهیه و تولید شده است. مضامین و ساختار روایی و محتوایی آن بدون زمان و مکان است و به دوره‌ تاریخی خاصی تعلق ندارد. از این رو مخاطب به راحتی می‌تواند با قصه‌ها، شخصیت‌ها و چالش‌های پهلوانان ارتباط برقرار کند.

پویانمایی «مسافر» تولید مرکز پویانمایی صبا برای پخش در اربعین آماده می‌شود.

پویانمایی «مسافر» اربعین روی آنتن می‌رود

پویانمایی «مسافر» تولید مرکز پویانمایی صبا برای پخش در اربعین آماده می‌شود.

۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۹

پویانمایی مسافر به نویسندگی خانم زرقی، تهیه کنندگی کامل حسن زاده و به کارگردانی سید حامد نجفی برای پخش در اربعین حسینی مراحل تولید را پشت‌سر می‌گذارد. این پویانمایی با موضوع اربعین و با تکنیک کمیک موشن هم اکنون در حال طی مراحل تولید و آماده سازی است تا همزمان با اربعین حسینی از شبکه‌های مختلف سیما پخش شود.

ماجراهای آرپو ، ربات نگهبان

نگاهی به یک مجموعه پویانمایی که از تلویزیون پخش می‌شود

ماجراهای آرپو ، ربات نگهبان

۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰

دسترسی به بازار فیلم و سریال‌های خارجی و عرضه آن برای مخاطبان داخلی، جزو مسائلی است که ضرورت توجه به دوبله را بیشتر از قبل نشان می‌دهد.

نیازمندی ها