سیما - فیلم و سریال - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

فیلم و سریال
درست شبیه زندگی

نگاهی به «دنیای شیرین دریا» سریالی که هنوز بعد از 24سال جذاب است

درست شبیه زندگی

۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۴

یک دنیای ساده و پاک. درست مثل خود دریا. گاهی خروشان و درهم، گاهی هم آرام و رام. این زندگی آدم‌های «دنیای شیرین دریا» بود. آدم‌هایی که بخش پررنگ‌شان کودکان و نوجوانان بودند و به بچه‌هایی که تماشای‌شان می‌کردند، یاد دادند چطور می‌توان بود و خوب بود و حتی روی دنیای آدم بزرگ‌ها هم تأثیر گذاشت. آنها در دوره‌ای از زندگی ما قهرمان‌هایمان بودند. قهرمان‌های ساده و معمولی‌ای که مثل این دوره برندباز نبودند و با لباس‌ها و قیافه‌های معمولی روستایی، به ما چهره‌ای واقعی از زندگی را نشان می‌دادند. اما اینکه چه شد یاد این قصه افتادیم هم به تولد نقش اصلی آن یعنی دریاخانم برمی‌گردد، بازیگری که مردادماه به نام او گره خورده و همین باعث شد تا در این گزارش یادی کنیم از این سریال که مدتی پیش روی آنتن رفت.

مأموریت مهم داستان‌های تلویزیونی

نگاهی به لزوم پرداخت به بیماری‌‌های صعب‌العلاج در سریال‌ها

مأموریت مهم داستان‌های تلویزیونی

۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۵

تردیدی نیست که آگاهی‌بخشی در حوزه‌های مختلف اجتماعی یکی از مهم‌ترین رسالت‌هایی است که برای سیما به‌عنوان تنها رسانه مجاز تلویزیونی کشور تعریف شده است، رسالتی که تلویزیون در تمام تاریخ چند دهه‌ای فعالیت خود درحال تلاش برای به انجام رساندن آن بوده که تولید و پخش صدها برنامه‌ آموزشی، علمی، اجتماعی و...گواهی بر این مدعاست. با این حال در این میان چالش‌هایی هم وجود داشته و دارد که گاه کار را برای تصمیم‌گیران و برنامه‌سازان سیما مشکل و حساسیت‌برانگیز می‌کند؛ مقوله‌ چگونگی پرداختن به برخی از بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج یکی از آنهاست. موضوعی که تاحدی در رسانه به آن پرداخته شده اما هنوز هم جای صحبت بسیار دارد.

ماجراهای خداداد در سیما

نگاهی به سریال «خداداد» که از شبکه آی‌فیلم پخش می‌شود

ماجراهای خداداد در سیما

۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۹

خداداد یکی از میان ماست که گرفتاری‌های زیادی دارد. ازجمله این‌که برای دختر کوچکش باید جهیزیه فراهم کند تا او را به خانه بخت بفرستد. البته ماجراهای خداداد یکی‌دوتا نیست. او برای تامین هزینه‌های خانه و زندگی هم داستان‌هایی دارد. این خلاصه‌ای از مجموعه تلویزیونی «خداداد» است که به کارگردانی علی غفاری ساخته شده و این روزها از شبکه آی‌فیلم بازپخش می‌شود.

بسیاری از بازیگران مخالف ساخت فصل دوم بودند

در نشست خبری سریال نجلا مطرح شد:

بسیاری از بازیگران مخالف ساخت فصل دوم بودند

۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۰

نشست خبری سریال تلویزیونی «نجلا ۲» به کارگردانی خیرا... تقیانی‌پور و تهیه‌کنندگی سعید سعدی‌ظهر که به‌تازگی پخش آن تمام شده است، روز گذشته در اداره‌کل روابط‌عمومی سازمان صداوسیما برگزار شد. در این نشست مسعود کریمی‌خضرا، سرپرست گروه فیلم و سریال شبکه سه، خیرا... تقیانی‌پور کارگردان، سیدحسین امیرجهانی نویسنده و بازیگرانی از جمله محیا دهقانی، سوگل طهماسبی، آرش ظلی‌پور، مرتضی شاه‌کرم، مصطفی ساسانی و محمد شهبازی حضور داشتند.

تجربه‌های ناباورانه را در فضای واقعی نشان دادیم

پیمان قانع، طراح صحنه برنامه ‌های تلویزیون در گفت‌وگو با «جام‌جم»:

تجربه‌های ناباورانه را در فضای واقعی نشان دادیم

۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۳

پیمان قانع در عرصه طراحی صحنه و دکور نام‌آشنایی است که حضور در برنامه‌هایی چون «ماه عسل»، «خندوانه»، «دورهمی» و... را در کارنامه دارد.

کارگردان، معجزه کرد

گفت‌و‌گو با آرش ظلی‌پور، بازیگر سریال «نجلا۲»:

کارگردان، معجزه کرد

۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۷

سریالی با لهجه و گویش متفاوت از زبان فارسی و بیرون از تهران، قطعا دشواری‌های زیادی به همراه خواهدداشت. سریال «نجلا ۲» در این فصل جدا از تغییر نقش اصلی با چالش‌های زیادی روبه‌رو شد که یکی از آنها کمبود زمان برای تولید بود که در قسمت‌های آخر گروه تولید به مشکلات زیادی دچار کرد.

در مرز شادی و غم کار کرده‌ایم

عادل تبریزی، کارگردان سریال جناب‌عالی در گفت‌و‌گو با جام‌جم:

در مرز شادی و غم کار کرده‌ایم

۲۸ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۹

این روزها احتمالا بیننده سریال «جناب‌عالی» هستید. این اثر تلویزیونی نگاهی طنز به مشکلات سیستم اداری کشور دارد. به همین دلیل شخصیت‌های قصه درگیر ماجراهایی می‌شوند و نویسنده تلاش کرده تا با زبان طنز به این مسائل بپردازد که تماشای آن برای مخاطبان جذابیت لازم را داشته ‌باشد.کارگردانی و نویسندگی این اثر را عادل تبریزی به‌عهده دارد.

یک خاطره خیلی خوب دارم اما نمی‌گویم!

گفت‌و‌گو با مصطفی ساسانی، بازیگر نقش عطا در سریال «نجلا»

یک خاطره خیلی خوب دارم اما نمی‌گویم!

۲۴ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۹

اگر از مخاطبان سریال‌های تلویزیونی و همچنین سریال‌های شبکه سه باشید، در سال گذشته با شخصیت‌ها و داستان‌های مجموعه‌ای به نام «نجلا» آشنا شده‌اید. دختری جنوبی به نام نجلا که برای پیدا کردن فرزندش حسین در بحبوحه جنگ به همراه خانواده و خواستگار دلداده‌اش عبد راهی کربلا می‌شود و عبد و تنها رفیقش عطا توسط نیروی بعث عراق به اسارت گرفته شدند.

نیازمندی ها