سیما - مصاحبه و گفتگو - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

مصاحبه و گفتگو
شبکه ورزش بانوان در راه رادیو

در گفت‌و‌گو با مدیر رادیو ورزش مطرح شد؛

شبکه ورزش بانوان در راه رادیو

۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۱

مهدی آذر مکان، یک سال و نیم است که در راس رادیو ورزش قرار گرفته و اتفاقا روزهای شلوغی را پشت سر می‌گذارد. او دکترای رسانه دارد و پیش از این مدیریت گروه اجتماعی و ورزش شبکه دوی سیما و مدیرکل نظارت و ارزیابی خبر بود. از ساختمان رادیو خبر می‌رسد اولین رادیو ورزش ویژه بانوان در حال راه اندازی است که 25 تیر کار خود را در بستر اینترنت و نرم افزار ایران‌صدا آغاز خواهد کرد. ایران‌صدا نرم‌افزاری است که همه شبکه‌های رادیویی را به‌صورت اینترنتی حتی در دورترین مناطق به گوش مخاطب خود می‌رساند. همچنین رادیو ورزشی‌ها 8 تیر، بیست و چهارمین سالگرد تاسیس خود را پشت سر گذاشتند. به بهانه این دو اتفاق ویژه سراغ مدیر شبکه رادیویی ورزش رفتیم تا از زبان او حال و هوای این روزهای راهروهای رادیو را بشنویم.

تلخ و شیرین روزهای آقای دولنگ

گفت‌وگو با خسرو احمدی بعد از مدت‌ها سکوت

تلخ و شیرین روزهای آقای دولنگ

۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۷

بعضی از آدم‌ها پر از تصویر و خاطره هستند، مثل خسرو احمدی که برای ما یادآور خاطره‌های خوب کودکی‌مان است. همان سال‌هایی که به انتظار می‌نشستیم تا سرود «النگ و دولنگ بازی می‌کنند خیلی قشنگ» پخش شود و برای مدتی در این جعبه جادو به چاق و لاغرهای وطنی‌مان خیره شویم. با گذشت بیش از 20سال از پخش النگ و دولنگ خسرو احمدی می‌گوید هنوز هم او را در خیابان با نام دولنگ صدا می‌زنند. مدتی پیش به بهانه غیبت طولانی او از دنیای تصویر و یک خاطره‌بازی با او گفت‌وگویی داشتیم.

بعد از  «مستوران» شاید به کما بروم

بیژن بنفشه خواه از انتخاب نقش منفی‌اش در سریال تازه شبکه یک گفت

بعد از «مستوران» شاید به کما بروم

۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۳

«مستوران» بهانه‌ای شده که بیژن بنفشه‌خواه را در قالبی غیر از نقش‌هایی که تا امروز از او دیده‌ایم، تماشا کنیم. این‌بار نه‌تنها سریال طنز نیست بلکه این بازیگر نقشی منفی را در دل تاریخ بازی می‌کند؛ اتفاقی که پیشتر تجربه آن را به این صورت نداشته و همین باعث شده تا با چهره‌ای کاملا تازه از جناب بنفشه‌خواه مواجه شویم. او در گفت وگویی که داشتیم از فراز و فرودهایی که در ایفای این نقش و حضورش در مستوران با آن روبه رو شد، گفت.

در اجرا شبیه خودم هستم

علی عامل هاشمی مجری برنامه «شوتبال» شبکه نسیم:

در اجرا شبیه خودم هستم

۰۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۸

مخاطبان برنامه «شوتبال» در سری پنجم که از نوروز روی آنتن شبکه نسیم رفت، با چهره جدیدی در حوزه اجرا مواجه شدند.

رادیو خانه پدری است

گفت‌وگو با فاطمه‌ آل‌ عباس، گوینده رادیو

رادیو خانه پدری است

۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۲

یکی از برنامه‌های پرطرفدار هم که به خصوص مادران‌مان طرفدارش بودند، برنامه «خانه و خانواده» بود. برنامه‌ای خانوادگی با شناسنامه‌ای بیش از ربع قرن که هنوز هم طرفداران خودش را دارد.

چالش با کلیشه‌های سرمایه‌داری

چالش با کلیشه‌های سرمایه‌داری

۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۱

«ضد» عنوان مجموعه مستندی است که این روزها، فصل دوم آن در حال پخش از شبکه مستند است. از نام این اثر می‌توان به درونمایه کار پی برد و به این مسأله رسید که ضد، رویکرد نقادانه نسبت به موضوعاتی که به آن می‌پردازد، دارد.

افشین شبیه لات‌های دهه ۵۰ نیست

گفت‌وگو با حمید ابراهیمی، بازیگر سریال «حکم رشد»

افشین شبیه لات‌های دهه ۵۰ نیست

۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۱

تقابل بین پلیس و خلافکار همیشه برای مخاطبان جالب و دیدنی است. مخاطبان سینما و سریال‌سازی ایران همیشه به‌دنبال قهرمان بوده و هستند و شاخصه یک فیلم یا سریال خوب از نظر مردم داشتن قهرمان است.

پنجره مستند به طبیعت باشکوه

موسی جابری، کارگردان مستند «تماشای بهار» در گفت‌وگو با «جام‌جم»:

پنجره مستند به طبیعت باشکوه

۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۴

ایران، کشوری چهار فصل است که در هر فصل از آن با کمترین فاصله، می‌توان بهار و زمستان را تجربه کرد. این نعمت خدادای، ایران عزیز را به کشوری منحصربه‌فرد تبدیل کرده که می‌توان در یک روز، در اردبیل شاهد برف و بوران و در کیش، شاهد هوای معتدل بهاری بود.

برای گذران زندگی بازیگری می‌کنم

گفتگو با مهرداد ضیایی هنرمندی که همزمان دو سریال روی آنتن داشت

برای گذران زندگی بازیگری می‌کنم

۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۹

سید مهرداد ضیایی جزو بازیگرانی است که عاشق نوشتن است و دنیای خودش را فقط محدود به بازیگری نکرده است. از سریال‌ های او می‌توان به آشپزباشی، جست‌وجوگران، راه بی‌پایان، یک مشت پر عقاب، چرخ‌فلک، زعفرانی، یادآوری، مادرانه و... اشاره کرد که در هر یک از این سریال‌ها، لباس شخصیت‌های مختلف را تن کرده است.

دستپخت سیمای خانواده برای ایرانیان

برنامه‌هایی تازه، روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود

دستپخت سیمای خانواده برای ایرانیان

۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۴

شبکه یک پس از گذشت ماه رمضان و تعطیلات عید فطر برناه‌ةای تازه‌ای را روی آنتن می‌برد. نوید ما برای مخاطبان این شبکه، پخش مسابقات، مستندها و سری جدید برنامه‌های محبوب این شبکه است. مسابقه اتم، مسابقه رزم آوران، مستند - پرتره پورسینا و مستند مازرون از این هفته به‌عنوان برنامه‌های جدید در جدول پخش شبکه یک سیما جانمایی شدند.

نیازمندی ها