سیما - کودک و نوجوان - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

کودک و نوجوان
جایزه بزرگ پنچ کلیف

خاطرات کاغذی

جایزه بزرگ پنچ کلیف

۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۰

در دهکده پنچ کلیف مخترعی به نام «تئودور»، با دوستان حیوان خود «سولان گاندرسن» زاغی شاد، پرانرژی و خوشبین و«لامبرت»، جوجه تیغی عصبی، بدبین و مالیخولیایی،به اتفاق هم زندگی می کردند.

ببینید | چشمات اذیت نشه!

ببینید | چشمات اذیت نشه!

۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۷

«برو عقب‌تر! عقب‌تر! آفرین عزیزم...عقب تر بشین تا چشمات اذیت نشه» جملات مشابه آنچه آوردیم یادۀآور سال‌های کودکی است و اجرای الهه رضایی و هم‌نسلانش در برنامه ‌‎های کودک. چه حال خوشی داشت وقتی بی‌دغدعه زیر باد خنک کولر گوجه سبز نمک زده در لپمان می‌گذاشتیم پای صحبت‌های خانم مجری می‌نشتیم یا بعد از مدرسه کنار بخاری تند تند مشق‌هایمان را می‌نوشتیم تا برنامه کودک را ازدست ندهیم. حالا اینجا بخشی از همین خاطرات تصویری را با هم مرور می‌کنیم که به مدد فضای مجازی بیش از گذشته در دسترس است.

فیلی به نام سیدنی

خاطرات کاغذی

فیلی به نام سیدنی

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۵

فیلی مهربان و ساده دل در سن 44 سالگی که همچنان درعالم کودکی به سرمی برد. هنوز عاج هایش درنیامده و داشتن عاج برایش رویا شده بود. آن قدر در حسرت دشتن آن بود که یک روز به سرش زد از کامیون شکارچیان،عاج کرگردن سرقت کند!

شیر و موش

خاطرات کاغذی

شیر و موش

۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۷

در زمان‌های دور در میان صحرای شنی داغ، در پایه یک هرم بزرگ، بین دو مکعب سنگی موشی کوچک زندگی می‌کرد.

زنبور  و  گل رز

خاطرات کاغذی

زنبور  و  گل رز

۲۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۹

ماجراهای زنبور دست و پاچلفتی که کارش شده بود بخور و بخواب.آخر تنبلی بود.این قدر که زنبورهای کندو از دستش به ستوه آمده و شکایتش را به ملکه بردند.وقتی ملکه متوجه شد چنین زنبوری در کندویش است به زنبورهای کارگر دستور داد هرچه زودتر او را از کندو بیرون کنند.

مداد و پاک کن

مداد و پاک کن

۲۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۸

مداد و پاک کن، دو ابزار همیشگی کاریکاتوریست‌ها که سرزمین صفحات خالی را به عنوان ابزار القای حرف‌های کاریکاتوریست تسخیر می‌کنند.

چرا به یکدیگر نیازمندیم؟

خاطرات کاغذی

چرا به یکدیگر نیازمندیم؟

۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۵

روزگاری حیوانات جنگل به قصد تدارک جشن دور هم جمع شدند. هر حیوانی به فراخور ذائقه خود خوراکی برای دورهمی تدارک دیده و با خود به جشن آورد.

ببینید | هیکل و جیکل

خاطرات کاغذی

ببینید | هیکل و جیکل

۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۱

دو تا کلاغ زاغی بسیار شبیه به هم که هیچ وقت از هم جدا نمی شدند. چه در خرابکاری‌‌ها و چه در انجام کارهای مثبت همواره شریک هم بودند.

سگ‌ های آبی و اردک ماهی

خاطرات کاغذی

سگ‌ های آبی و اردک ماهی

۲۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۴

ماجراها در یک منطقه حفاظت شده طبیعی که ماهیگیری در آن ممنوع است، اتفاق می‌افتاد. روزی سگ‌های آبی در کنار برکه استخوان ماهی خورده شده ای را پیدا می‌کنند، یکی از سگ‌های آبی در نقش کارآگاه، مامور تحقیق و به دام انداختن مسبب این موضوع می‌شود.

نیازمندی ها