سیما - کودک و نوجوان - جدیدترین اخبار ایران و جهان خبرگزاری جام جم

jamejamsima
کودک و نوجوان

تام و جری، دلچسب ترین کارتون دوران کودکی

یکی از کارتون‌هایی که مورد پسند تمام چندین نسل از هواداران انیمیشن است تام و جری است. جالب است بدانید این موش و گربۀ محبوب که برایمان کلی خاطرۀ بامزه ساخته‌اند، سه ماه دیگر ۷۷ ساله می‌شوند!

پنگوئنی که انیمیشن کره را متحول کرد

صنعت انیمیشن کره جنوبی طی دو دهه اخیر پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای کرده است به طوری که به جای این که صرفا کارهای تصویرسازی انیمیشن‌های کشورهای غربی را انجام دهد به یک تولیدکننده موفق انیمیشن بخصوص در عرصه سریال‌های تلویزیونی تبدیل شده که منبع درآمد خوبی برای این کشور شده است.

اکران انیمیشن ایرانی که در سینماهای امریکا از ۸ ماه گذشت

انیمیشن کوتاه «استریپی» به کارگردانی بابک و بهنود نکویی، در قالب برنامه «نمایش نمایش‌ها» The Animation Show of Shows طی هشت ماه در سینماهای آمریکا اکران شده و نمایش آن همچنان در آمریکا و سپس در برخی کشورهای اروپایی و آسیایی ادامه خواهد یافت.

یاد آن روزها

صمیمی با عروسک‌ها

پرداخت به عروسک‌گردانی و عروسک‌گردان‌ها بدون یادی از مرحوم «کامبیز صمیمی مفخم»، یک کنش ابتر و دور از انصاف خواهد بود، بی‌گمان.

موجودات تک‌ فریم موفق

شرکت فیلمسازی آردمن که متخصص تولید فیلم‌های انیمیشنی است سال 1972 تاسیس شد، اما از چند سال قبل در سطح بین‌المللی به شهرت زیادی رسیده است.

ه دلیل توهین به آذری ها در برنامه " فیتیله" صورت گرفت

2 توبیخ و یک برکناری در شبکه دو سیما

مدیر شبکه دو سیما، در نامه‌های جداگانه‌ای مدیر گروه کودک و نوجوان و مدیر پخش این شبکه را توبیخ و جانشین مدیر پخش و مسئول نظارت نهایی برنامه‌های شبکه را از مسئولیت خود برکنار کرد.

مرکز صبا در حال تولید چند انیمیشن برای تلویزیون است

انیمیشن‌های خوب برای بچه‌های خوب

سه مجموعه انیمیشن با موضوع یوز ایرانی، آشنایی با قهرمانان کشتی و سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی برای بچه‌ها تولید می‌شود که بنا به گفته مدیر فیلمنامه‌های مصور مرکز صبا، این سه انیمیشن با عناوین «یوز ایرانی»، «کشتی‌گیران» و «خانواده دانا» در مرحله نگارش است. سری دوم چهار انیمیشن با عناوین «رستوران جنگل»، «ریرا»، «اینجوری بهتره» و «آقا معلم و بچه‌ها» نیز بعد از بررسی فیلمنامه و استوری بورد (تصویرنامه) در مرحله تولید قرار گرفتند.

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر