قصه‌های سه فصل از مجموعه تلویزیونی کمدی ــ تاریخی «زیر خاکی» مربوط به دهه‌های ۱۳۵۰ و ۱۳۶۰ خورشیدی است، داستان مردی را به تصویر می‌کشد که به‌دنبال زیرخاکی می‌گردد.
کد خبر: ۱۴۲۳۶۹۰
تعداد بازدید : 18

او در طی داستان درگیر مسائلی همچون دستگیری به جرم پخش اعلامیه ضد‌شاه، کمک به برادرش در تعمیر موشک ارتش و... می‌شود. جالب است در همه این موارد او از ماجراهایی که پیرامون تحولات ایران رخ می‌دهد بی‌خبر و بی‌اطلاع و مشغول به کار خودش است.

یکی از این وقایع جنگ است. فصل سوم این سریال نوروز 1401 پخش شد و همزمانی رخدادهای کمدی زندگی فریبرز با بازی پژمان جمشیدی را با دفاع‌مقدس نشان می‌داد. هر چند در فصول پیشین هم شاهد بروز جنگ هستیم اما در این فصل قصه به‌طور کامل در این فضا می‌گذرد. در بخش‌هایی از سریال حتی پای فریبرز به‌عنوان اسیر به بازداشتگاه‌های صدام هم می‌رسد اما او حتی در این موقعیت هم همان فریبرز گیج و غرق در دنیای خود است که مدام در موقعیت‌های اشتباه قرار می‌گیرد.

این سریال را جلیل سامان کارگردانی کرده‌است‌. بازیگرانی مثل ژاله صامتی، هادی حجازی‌فر، هومن برق‌نورد، نادر فلاح، اصغر نقی‌زاده، گیتی قاسمی، ستاره پسیانی، اکبر رحمتی، پیام احمدی‌نیا، مهری آل‌آقا، مریم سرمدی، نسرین نصرتی، خسرو احمدی، رامین راستاد و... در فصول مختلف این سریال به ایفای نقش پرداختند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها