خاطرات کاغذی

ببینید | ملوان زبل

خاطرات کاغذی

ببینید | دژ فضایی

بیگانگانی از خارج منظومۀ شمسی، سعی در تسخیر کرۀ زمین دارند. دانشمندان برای مقابله با آنها روبات‌هایی با تکنولوژی بالا به نام "روبوتک" می‌سازند. سال 1999 سفینه ای مرموز به زمین سقوط می‌کند.
کد خبر: ۱۴۰۰۸۳۶
نویسنده مریم فلاح
تعداد بازدید : 68

پس از 10 سال تحقیق بر روی آن، اسرار حملۀ مهاجمان به کرۀ زمین کشف می‌شود. دانشمندان برای مقابله با مهاجمان فضایی، شروع به بازسازی آن می‌کنند. سرانجام سفینه به همراه جزیره‎ای که در آن سقوط کرده بود به فضا منتقل می‌شود تا ساکنین این جزیره مدافعان اصلی انسان ها در مقابل مهاجمین فضایی شوند. این شروعِ سری داستانهای «دژ فضایی» است.

اما در فصل های بعدی این مجموعه، که به لحاظ داستانی، با فاصلۀ زمانی زیادی اتفاق می‌افتد، همواره انسان ها به دفاع از سیارۀ خاکی‌شان در مقابل مهاجمان می‌پردازند که گاه با شکست مواجه شده و گاه به پیروزی می‌رسند. در مقابل مهاجمان برای تسخیر زمین به هر روشی دست می‌زنند. جذابیت بالای این مجموعه بر دو عامل داستان و تغییر حالت زیبای هواپیماها به ربات‌های انسان نما است.

داستانی تخیلی که اواسط دهه 80 میلادی برای 15 سال آینده متصور شده بود؛ اما همچنان به دیدۀ یک داستان تخیلی در آینده می‌شود به آن نگاه کرد.

مجموعه‌ انیمیشنی «دژ فضایی» با نام اصلی «روباتک» (به انگلیسی: Robotech) سه انیمه علمی تخیلی (The Super Dimension Fortress Macross‎،‏ Super Dimension Cavalry Southern Cross و Genesis Climber Mospeada) را دربرمی گیرد. این مجموعهٔ ۸۵ قسمتی بین سال های 1982 تا 1984 با همکاری امریکا و ژاپن (شرکت ژاپنی تاتسونوکو پروداکشن) ساخته شد و سال ۲۰۰۶ آخرین تولید آن درغالب فیلم سینمایی به نتیجه رسید.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها