jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۹۶۶۰۴   ۰۳ دی ۱۳۹۹  |  ۰۸:۱۹

همدلی را بیاموزید

شاد کردن دیگران

یکی از بهترین راه های ایجاد زندگی شادتر برای خودتان این است که دیگران را خوشحال کنید مادر این مطلب قصد داریم به شما بگوییم که شاد کردن دیگران چگونه است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تبیان ، شادی حق مسلم هر فردی است افرادی که در زندگی شاد هستند و روحیه بسیار خوب و بالایی دارند بهتر می توانند در مورد مسائل پیرامون خود تصمیم گیری راحتی داشته باشند افراد شاد سیستم دفاعی بدنی قوی نیز دارند حال اگر در اطرافتان شخصی را که دوست دارید می بینید که از شادی بی بهره است و دست به کار شوید و زمینه شادی وی را محیا سازید در ادامه مطلبقصد داریم بگوییم چطور شاد کردن دیگران میسر می شود

شاد کردن دیگران

اوج این قدرت، زمانی است که در اوج غم و اندوه بتوانیم بخندیم و بخندانیم . اما راه‌های آن عبارتند از:

خوبی؟

پرسیدن اینکه عزیزانمان خوب هستند یا نه، به یک عادت شیرین روزانه بدل شده که با تمام تکراری بودنش، امید بخش و شادی آفرین است، چون به خودمان می‌گوییم که هنوز هستند کسانی که اوضاع و احوالشان برای ما مهم است و به دیگری پیغام می‌دهیم که او هنوز نزد سایرین ارزشمند است.

لطیفه هرچند بی مزه

کمی به خودتان سختی بدهید و به این جوک‌های پیامکی تکیه نکنید. هر از چند گاهی، یک لطیفه را یاد بگیرید و در ذهنتان بسپارید که خیلی جاها به کار می‌آید. هر چند اگر بی‌مزه‌ هم باشد، اگر خوب تعریف کنید، برای چند لحظه، لبخند می‌آفریند.

همدلی را بیاموزید

شاید ما نتوانیم با همه عزیزانمان هم‌درد باشیم و دلیل ناراحتی و میزان غمشان را درک کنیم، اما می‌توانیم با آن‌ها همدلی کنیم و به بهای نشستن حتی ۱۰ دقیقه کنارشان، به آن‌ها شادی بدهیم. گاهی در آغوش گرفتن عزیزانمان، به اندازه هزاران میلیارد تومان می‌ارزد، اگر با مهری واقعی باشد.

شاد کردن دیگران

 زخم نزنید

اگر هیچ یک از کارهای بالا از دستتان برنمی‌آید، این یک کار حتمی از عهده همه برمی‌آید: «زخم نزنید». مرگ یک عزیز، خیلی برای شما ناراحت کننده است؛ بدانید که فرزند کوچک شما هم از شکستن دست عروسکش، همان قدر ناراحت می‌شود.

شاد کردن دیگران

شاید شما غم شکستن دست عروسکتان از خاطراتتان رفته باشد و اشک‌های فرزندتان، کودکانه به نظرتان برسد، اما حتماً او آنقدر عزیز است که به خاطرش، لااقل دلش را نشکنید.وقتی کسی ناراحت و ناامید است، خوبی‌ها، نقاط قوت و توانمندی‌هایش را فراموش می‌کند و حتی اعتماد به خودش را از دست می‌دهد. سعی کنید با ذکر همه خوبی‌های طرف مقابل، به او قدرت بدهید.

من هستم

گاهی، زبانی محبت کنید. کاری از دستتان برنمی‌آید، خوب، لااقل در این مورد تعارف کنید، همین که بگویید هستید، در بسیاری موارد دل‌گرمی می‌شود و دل شیر می‌دهد به کسی که موش شده از تنهایی!

 کمک کنید

به اندازه توانتان، موثر و مفید باشید. گوشه‌ای از کار و سختی‌ها را هر چند که کوچک باشد، به عهده بگیرید.

 خوش‌بینی بدهید

خوش‌بینی، معجزه‌ایست که از عهده هر کسی بر‌نمی‌آید. اینکه بگویید درست می‌شود، کافی نیست؛ سعی کنید نقاط مثبت وضع موجود را بیان کرده و آن‌ها را برجسته کنید. حتماً انرژی بخش خواهد بود.شادی از قلم نیفته!

 تفریح

وظیفه هر یک از ما انسان‌هاست که بدانیم کسانی که به آن‌ها علاقه داریم و به ایشان عشق می‌ورزیم، چه چیزی را دوست دارند و چه چیزی باعث شادی‌شان می‌شود. از یک خوراکی خوشمزه گرفته تا یک ورزش سبک. هر کس علاقه‌مندی‌ای دارد، آن را بدانید و در مواقع لازم، به آن‌ها هدیه کنید.

روش شاد کردن دیگران

پذیرش

گاهی برای خیلی از ما پیش می‌آید که نخواهیم و یا نتوانیم وضع موجود را بپذیریم، اینجاست که یک دوست، اعضای خانواده و همه عزیزانمان، نقششان پر رنگ می‌شود. کمک کنید به عزیزانتان که وضع جدید را، هر چند دشوار باشد، بپذیرند.

 یادآوری خوبی‌ها

وقتی کسی ناراحت و ناامید است، خوبی‌ها، نقاط قوت و توانمندی‌هایش را فراموش می‌کند و حتی اعتماد به خودش را از دست می‌دهد. سعی کنید با ذکر همه خوبی‌های طرف مقابل، به او قدرت بدهید.

تبصره مهم: جا نزنید

گاهی ناراحتی‌ها و دلخوری‌ها به حدی است که باعث می‌شود عزیزانتان سرشار از خشم و نفرت شوند! وقتی کسی نیست سر آن خالی کنند، به شما زخم می‌زنند. اول لازم است بدانید که شما به آن‌ها نزدیک هستید، وگرنه تیرهای خشمش به شما نمی‌خورد؛ دوم اینکه هرگز و هرگز، جا نزنید و او را رها نکنید. گاهی وقتی کسی می‌گوید می‌خواهم تنها باشم، در واقع فریادی است برای آنکه درخواست کمک می‌کند. تشخیص اینکه کی باید رفت و کی باید ماند، هنری است که همه دارند، به شرطی که محبت دیگری در دلشان باشد.

بیشتر بدانید از  روش های خوشحال کردن دیگران

چگونه می توان کسی را شاد کرد؟

یک تعریف صادقانه و خالصانه: بسیاری از چیزهای مثبت گفته نمی شوند. امروز یک تعریف صادقانه به کسی بدهید این می تواند در مورد چیزی باشد که برای فرد مهم است. نگهداشتن در، برای کسی: این کار تلاش زیادی لازم ندارد اما می تواند لبخند را بر چهره کسی بیاورد.

شاد کردن دیگران

خوراکی هدیه دهید: برخی ازخوراکی های خوشمزه خانگی خود را به دیگران بدهید. خوراکی مورد علاقه دیگران را تهیه کنید. غذاهای مورد علاقه شان را بپزید. بخشیدن کارهای هنری: بخشی از کارهای هنری خودتان را به دیگران ببخشید. مثلا نقاشی هایتان را برای کسی که دوستش دارید هدیه دهید. تشویق کردن: دنیا می تواند بسیار سخت و طاقت فرسا باشد. یک نفر را که در شرایط سخت و منفی قرار دارد تشویق کنید. با اضافه کردن دیدگاه خوش بینانه خود به او می توانید نگرانی و ترس او را کاهش دهید. گفتن جک: با تعریف یک اتفاق با مزه ای که برایتان افتاده است.

بغل کردن: بغل کردن می تواند حواس فرد را از افکار منفی پرت کند و خلق او را به سرعت تغییر دهد. لبخند: حتی اگر ۳۰ ثانیه با صندوقدار سوپر مارکت صحبت می کنید لبخند بزنید. فقط گوش کن: گاهی تنها چیزی که یک نفر نیاز دارد این است که کسی به صحبت هایش گوش دهد. بردن چای یا قهوه: تنها چند ثانیه طول می کشد که در حالی که برای خودتان چای یا قهوه آماده می کنید برای دیگران نیز چای یا قهوه بریزید. نوشتن یه یادداشت مخفیانه برای او: یک یادداشت تشکر عاشقانه در جایی که او پیدا کند. مثلا در ظرف غذایش بگذارید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر