jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۱۲۹۱۸۱۸ ۱۴ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۵۱

عادات سالم در زندگی نقشی اساسی در میزان امید به زندگی افراد دارد و شاید برای داشتن عمر بیشتر مراقبت‌های اشتباهی را انجام داده ایم.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از موبوایران، حتی کشوری مانند آمریکا نیز با تمام مراقبت‌های بهداشتی جسمی و روانی که نسبت به شهروندان خود انجام می‌دهد باز هم میزان کمتری امید به زندگی در آن وجود دارد. برخلاف تصور عموم، عادات سالم در زندگی نقشی اساسی در میزان امید به زندگی افراد دارد و شاید برای داشتن عمر بیشتر مراقبت‌های اشتباهی را انجام داده ایم.

در طی تحقیقاتی که انجام شده است ۵ عامل را در افزایش طول عمر از طریق پرسشنامه در اختیار افراد قرار داده اند و نتیجه آن به شرح زیر است:

۱. رژیم غذایی سالم، که بر اساس میزان دریافت غذا‌های سالم مانند سبزیجات، میوه ها، آجیل ها، غلات سبوس دار، چربی‌های سالم و اسید‌های چرب امگا ۳ و غذا‌های ناسالم مانند گوشت‌های قرمز و فرآوری شده، قند، نوشیدنی‌های شیرین، چربی ترانس و سدیم. محاسبه و رتبه بندی شده است.

۲. سطح فعالیت بدنی سالم، که حداقل ۳۰ دقیقه در روز با فعالیت متوسط ​​تا شدید روزانه اندازه گیری می‌شود.

۳. وزن بدن سالم، به عنوان شاخص توده بدنی طبیعی (BMI) تعریف شده است که بین ۱۸.۵ تا ۲۴.۹ است.

۴. در سیگار کشیدن میزان سالم سیگار کشیدن وجود ندارد. "سالم" در اینجا به معنای سیگار نکشیدن است.

۵- حذف نوشیدنی‌های مضر قندی و نیروزا.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر