jamejamsara
سرا عمومی کد خبر: ۱۲۹۱۷۹۹ ۱۴ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۵۸

موفقیت راه دور و درازی دارد که برای رسیدن به آن باید زحمات زیادی بکشید، اما ابتدا باید تعریف خودتان از موفقیت در زندگی را مشخص کنید. چراکه برخی از افراد رسیدن به پول زیاد را موفقیت می‌دانند و برخی دیگر رسیدن به پست و جایگاه و مقام را به منزله موفقیت به حساب می‌آورند. به همین دلیل تنظیم کردن اهداف برای رسیدن به موفقیت می‌تواند همیشه در اولویت باشد.

title

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، برایان تریسی راهکار‌هایی را معرفی کرده است که می‌تواند رسیدن به موفقیت را برای هر کسی تضمین کند که مرحله اول آن هم تنظیم اهداف است. چرا که تریسی معتقد است اگر کسی هدف واقعی خود را می‌خواهد باید تمام اهداف خود را طوری برنامه‌ریزی کند و آن‌ها را به گونه‌ای تنظیم کند که همگی به هدف بزرگ شخص کمک کنند، اما به شرطی که فرد, آن‌ها را به طور جدی دنبال کند. در ادامه, راهکار‌هایی را می‌خوانیم که برایان تریسی برای رسیدن به اهداف و موفقیت معرفی کرده است.

تصمیم بگیرید که دقیقا چه می‌خواهید

دقیق باشید و در موارد مختلف به صورت خاص عمل کنید. هدف شما باید آنقدر روشن باشد که یک کودک شش ساله آن را درک کرده و بتواند آن را برای یک کودک شش ساله دیگر توضیح دهد و به شما بگوید تا رسیدن به آن هدف چقدر راه مانده است.

هدفتان را روی کاغذ بنویسید

فقط ۳ درصد از بزرگسالان اهداف خود را روی کاغذ می‌آورند و همین افراد به طور متوسط ۱۰ برابر افراد دارای همان استعدادها، تحصیلات، قابلیت‌ها و فرصت‌ها, درآمد دارند.

یک تاریخ برای هدفتان مشخص کنید

یک هدف، یک رویای دارای تاریخ مشخص است. اگر هدف شما به اندازه کافی بزرگ است، برای آن تاریخ‌های فرعی نیز مشخص کنید. تاریخ مشخص برای ناخودآگاه شما به منزله یک سیستم اجبارکننده عمل می‌کند. این سیستم صبح‌ها شما را از خواب بیدار و از بستر خارج می‌کند و در تمام طول روز به حرکت درمی‌آورد تا طبق برنامه زمانبندی شده به اهدافتان دست پیدا کنید.

اگر در یک تاریخ خاص به هدفی که دارید، دست نیافتید، به سادگی یک تاریخ دیگر برای آن در نظر بگیرید و به یاد داشته باشید که هیچ هدف غیرواقعی وجود ندارد.

فهرستی از توانایی‌های خود تهیه کنید

درباره کار‌ها و توانایی‌هایی که می‌توانید انجام دهید تا به هدفتان برسید و هر کاری را که به فکرتان می‌رسد، بنویسید و این جمله هنری فورد، مؤسس کارخانه خودروسازی فورد را به خاطر بسپارید که می‌گوید: اگر هر کاری به کار‌های کوچکتر تقسیم شود، کار به خصوصی وجود ندارد که دشوار باشد.

فهرستتان را سازمان‌دهی کنید

یک چک‌لیست تهیه کنید و همه کار‌هایی را که باید انجام دهید به ترتیب زمان بنویسید، چون قاعده این است که هر یک دقیقه که صرف برنامه‌ریزی شود ۱۰ دقیقه در زمان اجرا صرفه‌جویی می‌شود. وقتی شما یک چک‌لیست داشته باشید، کار‌ها را روزانه از روی آن انجام می‌دهید. اگر پیش از این، هرگز این کار را انجام نداده‌اید به دلیل  میزان کاری است که انجام داده‌اید و  با انجام آن, از سرعت کاری که کرده اید, حیرت‌زده خواهید شد.

 

دست به کار شوید

بر اساس هدف اصلی خود بی‌درنگ کاری انجام دهید، تعلل نکنید و تردید نشان ندهید. به جای آن قدم اول را محکم بردارید.

هر روز یک کار انجام دهید

از این لحظه به بعد، هر روز در هفت روز هفته, هفت کار انجام دهید که شما را به طرف مهم‌ترین هدفتان حرکت دهد و هرروز حتی یک روز را هم از دست ندهید.

هنگامی که هر روز کاری را در جهت هدفتان انجام دهید، در واقع شروع به سرعت گرفتن کرده‌اید و همین باعث می‌شود که سریع‌تر و آسان‌تر رو به جلو حرکت کنید و در نتیجه متوجه خواهید شد که پیش رفتن و حفظ حرکت روزانه رو به جلو، طبیعی است.

وقتی هر روز در جهت هدفتان کاری انجام دهید شروع به سرعت گرفتن کرده‌اید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر