دمه بلغور خیلی ساده و آسان تهیه می‌شود و فوق‌العاده هم خوشمزه است

طرز تهیه دلمه بلغور

برگ مو بی شک پر طرفدارترین شکل دلمه است. اما این دلمه را هم می‌توان با مواد مختلفی پر کرد و به این ترتیب در تهیه آن تنوع ایجاد کرد. رایج ترین دلمه برگ مو ترکیه ای دلمه بلغور است که با بلغور گندم و سبزیجات تهیه می‌شود.
کد خبر: ۱۲۷۹۴۳۳

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایران کوک ، با نزدیک شدن به تابستان و فرا رسیدن فصل گرما، دلمه برگ مو از غذاهای خوشمزه و متنوعی است که باید سراغش برویمدلمه را می‌توان به شکل‌های مختلف و با مواد مختلف تهیه کرد.

طرز تهیه دلمه بلغور

مواد لازم دلمه بلغور

برگ مو 250 گرم
بلغور گندم 150 گرم
پیاز خرد شده 1 پیمانه
روغن زیتون به مقدار کافی
فلفل قرمز خرد شده 1 قاشق چایخوری
پودر فلفل قرمز 1 قاشق چایخوری
جعفری خرد شده 2 قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه دلمه بلغور

  1. ابتدا برگ‌‌های مو را زیر شیر آب سرد بشوییددر یک تابه بزرگ آب برزید و بگذارید آب به جوش بیایدسپس برگ‌های مو شسته شده را به مدت ۲ دقیقه داخل آب جوش بگذاریدپس از این مدت دوباره آنها را با آب سرد بشویید و آبکش کنید.
  2. بلغور را در کاسه‌ای قرار دهید و روی آن آب جوش بریزیدبگذارید بلغور ۱۰ دقیقه در آب خیس بخورد و کمی نرم شوداگر بعد از ۱۰ دقیقه آبی باقی مانده بود، بلغور را آبکش کنید و با استفاده از یک چنگال دانه‌های بلغور را از هم باز کنید.
  3. پیاز را به صورت خیلی ریز خرد کنیدیک قاشق روغن زیتون را در تابه‌ای روی شعله متوسط داغ کنیدسپس پیاز را در روغن تفت بدهید تا نرم شود (۵۱۰ دقیقه). سپس فلفل خرد شده و پودر فلفل را اضافه کنید و ۱۰ دقیقه دیگر تفت بدهیدهر چند دقیقه یک بار پیاز را هم بزنیدحال بلغور نرم شده را اضافه کنید۱ دقیقه دیگر به پخت ادامه دهیدسپس تابه را از روی حرارت برداریدجعفری خرد شده را اضافه کنید و مخلوط نمایید.
  4. برای پیچیدن دلمه، یک برگ مو بزرگ بردارید و آن را روی سطح کار پهن کنیداگر برگ ساقه دارد آن را جدا کنیدیک قاشق پر از مخلوط بلغور را وسط برگ مو بریزید.
  5. حال لبه‌ پایینی برگ (نزدیک‌ترین لبه به خودتانرا بردارید و روی بلغور تا کنیدسپس سمت چپ و راست برگ را هم تا کنید و در آخر به سمت بالا رول کنیدسعی کنید تا جای ممکن این مرحله را تمیز و مرتب انجام دهید.
  6. وقتی برگ را کامل رول کردید باید همه لبه‌های برگ داخل باشد و مواد داخل دلمه دیده نشوند.
  7. این کار را برای برگ‌ها و بلغور باقی مانده تکرار کنیددر آخر از برگ‌های باقی مانده (که سوراخ یا پاره هستندبرای پوشاندن کف یک قابلمه استفاده کنیددلمه‌ها را چسبیده به هم داخل قابلمه بچینیددلمه‌ها را طوری بچینید که لبه باز برگ در زیر قرار بگیرداین کار مانع از از هم پاشیدن دلمه‌ها در حال پخت می‌شودحال یک بشقاب روی آنها قرار دهید تا آنها را محکم سر جایشان نگه دارد و مانع از حرکت کردن آنها شود.
  8. حال قابلمه را روی شعله گاز قرار دهید و مقداری آب جوش روی دلمه‌ها بریزید (طوری که آب تا سطح دلمه‌ها بیاید). وقتی آب قل خورد شعله را کم کنید و در قابلمه را بگذارید تا نیم ساعت پخته شوندهمان طور که بشقاب روی دلمه‌ها قرار دارد آب اضافی را بگیریدسپس با استفاده از انبر یکی یکی دلمه برگ مو را بردارید و داخل بشقاب بچینید.

 

برای مشاهده دستورالعمل غذای ساده و سریع کلیک کنید.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها