jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۱۲۷۹۱۰۰ ۱۷ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۳:۱۹

کفپوش‌های لمینت و پارکت جزئی از زیبایی منزل هستند و در بدو ورود به چشم می‌آیند. به همین جهت تمیز نگه داشتن و آشنایی با نحوه تمیز کردن پارکت لمینت و پارکت به شما کمک می‌کند تا در کمترین زمان کف خانه تان برق بزند.

title

محافظت از لمینت


به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پارسینه ،نحوه تمیز کردن پارکت لمینت به گونه‌ای است که بلافاصله پس از تمیز کردن، رطوبت روی لمینت را بگیرید و سطح آن را خشک کنید تا لمینت آسیب نبیند. همچنین از استفاده هر نوع دستمال و یا ماده پاک کننده‌ای که سبب تیره شدن لمینت می‌شود، اجتناب کنید. تیرگی بر روی لمینت کف ممکن است اثر خود را گذاشته و به راحتی پاک نشود.

از مصرف پاک کننده‌های معطر مخصوص پاک سازی کاشی اجتناب کنید. این شوینده ها، اثر خوبی روی لمینت ندارند.

روغن و یا هر گونه چربی را از روی کف لمینت پاک کنید. لایه‌های روغنی می‌تواند به لمینت آسیب رسانده و یا آن را ورقه ورقه کند.
استفاده از سرکه برای تمیز کردن سطوح لمینت مناسب نیست، زیرا خاصیت اسیدی سرکه باعث تخریب کف لمینت می‌شود.

برای تمیز کردن پارکت لمینت بهتر است کفش به پا نداشته و با کفش‌های آلوده روی سطح لمینت راه نروید. این تیرگی‌ها به سطوح لمینت نفوذ کرده و پاکسازی آن را مشکل می‌کند.

برای حفاظت از سطوح لمینت، در صورتی که حیوان خانگی دارید، ناخن‌های حیوان خانگی را اصلاح کنید. همچنین مراقب باشید تا سطح لمینت خیس نشود، زیرا نفوذ آب به این سطوح، باعث از بین رفتن کف لمینت می‌شود.

نکاتی در مورد تعمیر و نگهداری لمینت

بهتر است سطوح لمینت را به طور مرتب جارو کنید. جارو برقی نرم می‌تواند گرد و غبار و خاکی که بر روی سطح لمینت جمع می‌شود را از بین ببرد.

شما می‌توانید برای پاکسازی بهتر و استفاده از روش دیگری برای تمیز کردن پارکت لمینت، گاهی اوقات از مایع بخار استفاده کنید. اما این کار را هر چند وقت یک بار انجام دهید، زیرا نفوذ مکرر بخار می‌تواند به سطح لمینت آسیب بزند.

تمیز کردن پارکت لمینت، نکاتی برای تمیز کردن پارکت لمینت

برای تمیز کردن پارکت لمینت، گاهی اوقات از مایع بخار استفاده کنید

برای تمیز کردن پارکت لمینت از مایع‌های حاوی آمونیاک استفاده نکنید، زیرا آمونیاک میتواند سطح محافظ لمینت را از بین ببرد.

نحوه تمیز کردن پارکت

کارآمد‌ترین روش تمیز کردن کفپوش پارکت جارو کردن است. با جارو کردن منظم سطح پارکت باعث جلوگیری از تجمع بیش از حد گرد و خاک می‌شود. علاوه بر این، تجمع گرد و خاک باعث ایجاد لکه در سطح پارکت می‌شود.

برای پاک کردن لکه‌های تیره از سطح پارکت، توصیه می‌شود از قلم مو یا برس‌های جارو برقی استفاده کنید تا سطح پارکت، خراشیده نشود.

راهنمای گام به گام تمیز کردن پارکت

مراحل زیر به شما کمک می‌کند تا کف پارکت را به خوبی پاکسازی کنید:

جارو کردن سطح پارکت

تمیز کردن سطوح پارکت را با جارو کردن تمام سطوح شروع کنید. به یاد داشته باشید قبل از استفاده از هر نوع محصول تمیز کننده، دستورالعمل‌های روی برچسب را بخوانید و ابتدا آن را در یک منطقه کوچک غیر قابل تشخیص، آزمایش کنید.

شستشوی پارکت با آب گرم

مرحله دوم، استفاده از آب گرم برای تمیز کردن پارکت است. استفاده از آب گرم ظاهر سطوح پارکت را تازه و تمیز نگه می‌دارد. با این حال، ابتدا تمام سطوح پارکت را کاملا بررسی کنید تا درزی نداشته باشد و مانع از ورود آب به لایه زیرین شود.

دقت کنید که پس از شستشو، باید کف پارکت را خشک کنید تا باعث تورم لایه‌های پارکت نشود.


پس از شستشو، باید کف پارکت را خشک کنید تا باعث تورم لایه‌های پارکت نشود

به نظر می‌رسد که آب گرم به تنهایی برای از بین بردن لکه‌های روغنی کافی نباشد. در این موارد، استفاده از کمی سرکه مناسب است


برای این کار، نصف فنجان سرکه سفید را به حدود چهار تا پنج لیتر آب گرم اضافه کنید و آن را به منطقه لکه دار بزنید. سرکه کمک خواهد کرد که این لکه‌های ثابت و تیره از بین بروند.

استفاده از پاک کننده

اگر روی سطوح پارکت، لکه‌های زیادی وجود داشته باشد از شوینده‌های مخصوص پارکت استفاده کنید. بسیاری از پاک کننده‌ها دارای مواد افزودنی هستند که باعث پاک سازی کامل پارکت می‌شود.

اما با این حال، پیش از مصرف پاک کننده ها، دستورالعمل استفاده آن را در نظر بگیرید. پیش از استفاده از پاک کننده ها، آن را در یک منطقه کوچک آزمایش کنید تا مطمئن شوید که برای کف پارکت شما مناسب است.

خشک کردن کف پارکت

در مرحله آخر، استفاده از یک پارچه نرم برای خشک کردن و جلوگیری از نفوذ آب به سطوح پارکت، ضروری است.

در صورتی که، سطح پارکت هنوز مرطوب است، آن را مجددا با پارچه‌ای خشک کرده و اجازه دهید تا سطوح، کاملا خشک شوند.


برق انداختن پارکت


کفپوش پارکت تمیز و درخشان نمای بسیار زیبایی به منزل شما می‌دهد. برای برق انداختن کف پارکت، شما می‌توانید از اسپری‌های مخصوص پارکت استفاده کنید. این نوع اسپری ها، برق و جلای خوبی به سطح پارکت می‌دهد.

ابتدا کف پارکت را جارو زده و تمام گرد و خاک را از روی سطوح بردارید. زیرا هر نوع گرد و خاک باقی مانده روی کف پارکت، مانع از درخشندگی آن می‌شود.

در مرحله دوم، با آب گرم کف پارکت را شسته و برای این کار می‌توانید از مواد شوینده مخصوص چوب هم استفاده کنید. شوینده‌های مخصوص برق انداختن پارکت باعث درخشان شدن کف پارکت می‌شود.

شوینده‌های مخصوص برق انداختن پارکت باعث درخشان شدن کف پارکت می‌شود

شما می‌توانید پس از ریختن پاک کننده با یک برس نرم، مواد مورد نظر را به تمام سطوح رسانده و سپس با یک حوله تمیز کف پارکت را برق اندازید.

اطمینان حاصل کنید که کف پارکت کاملا خشک است. شما می‌توانید برای برق انداختن کف پارکت، از یک بافر الکتریکی استفاده کنید. با استفاده از بافر الکتریکی، سطح پارکت شما در عرض چند دقیقه درخشان و براق خواهد شد.

اما در صورتی که بافر الکتریکی در دسترس شما نبود، شما می‌توانید از پشم بره و یا هر نوع پارچه نرم دیگری برای برق انداختن سطوح پارکت خود استفاده کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر