jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۱۲۷۸۱۵۱   ۱۲ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۷:۳۵

این گچ های کربنات سفید متخلخل می‌توانند در هنگام مشکلات عادی خانگی که همه ما با آن روبرو هستیم، قادر به شگفتی شوند. استفاده از آن بسیار آسان است و نه تنها در کار‌های روزانه خود به شما کمک می‌کند بلکه باعث صرفه جویی در هزینه و زمان زیادی نیز خواهد شد.

title

۱. لکه‌های چربی مزاحم را از بین ببرید

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از اکار نیوز ،بیکن، پیتزا، همبرگر، به همان اندازه که همه ما غذا‌های مضر روغنی را دوست داریم، وقتی به طور تصادفی آن را روی خودمان می‌اندازیم، سردرد بزرگی می‌شود. از بین بردن لکه‌های چربی از لباس - خواه لباس، یا سفره‌ی پارچه ای، کاری بسیار خسته کننده است، اما اگر گچ با خود دارید نگران نباشید.

به جای اینکه لکه را با دست بشویید و سپس لباس‌ها را داخل ماشین لباسشویی بریزید، سعی کنید روی آن را یک تکه گچ بمالید و ۱۰ دقیقه صبر کنید. گچ اضافی را پاک کنید و سپس سعی کنید موارد کثیف را بشویید. گچ چربی را جذب کرده و آن را به راحتی از بین می‌برد.

۲. نقره خود را براق نگه دارید و از سیاه شدن جواهرات خود جلوگیری کنید.

قاشق و ظروف نقره‌ای به مرور زمان درخشش خود را از دست می‌دهند. اما می‌توانید با قرار دادن مقداری گچ در همان کابینت که در آن مجموعه‌های کارد و چنگال و ظروف نقره خود را نگه می‌دارید، می‌توانید از وقوع این اتفاق جلوگیری کنید. لکه‌هایی نقره‌ای به دلیل رطوبت ایجاد می‌شوند که با وجود گچ جذب می‌شوند.

برای جلوگیری از تبدیل شدن جواهرات خود می‌توانید از گچ استفاده کنید. به سادگی یک تکه گچ را در جعبه جواهرات خود و یا کابینت نگه دارید و بگذارید که از اموال گرانبهای شما محافظت کند. در صورت لزوم گچ را جایگزین کنید.

برای جلوگیری از تبدیل شدن جواهرات و نقره‌ها می‌توانید از گچ استفاده کنید

۳. از کم کاری در کمد لباس جلوگیری کرده و از بوی بد خداحافظی کنید.

وقتی یک کمد بزرگ دارید، و از آن زیاد استفاده نمی‌کنید و در آن را زیاد باز نمی‌کنید بوی نم و ناخوشایندی می‌گیرد. نه تنها کمد بلکه جعبه‌ها و ... که در آن‌ها مدت زمان زیادی باز نشده بوی بد می‌گیرند.

برای مقابله با آن، شما به یک متخصص یا چیز‌های خیلی فانتزی احتیاج ندارید، فقط به گچ نیاز دارید! از آنجا که از نظر طبیعت بسیار متخلخل است، گچ قادر به جذب هم بو و هم بوی بد است. مقداری گچ را بردارید و آن را در کمد لباس، جعبه ها، اتاق زیر شیروانی یا هر مکان دیگری که در خانه شما بدون استفاده باقی ماده است قرار دهید. تا تاثیر آن را ببینید.

۴- از زنگ زدگی وسایل خود جلوگیری کنید.

اکسیداسیون یک فرایند طبیعی است. این ابزار یا هر فلزی باشد، برای این ماده، زنگ زدگی چیزی است که با رسیدن به سطح رطوبت خاصی اتفاق می‌افتد. با این حال، شما می‌توانید به سادگی با استفاده از گچ از زنگ زدگی جلوگیری کنید! بعضی از قطعات گچ را در جعبه ابزار خود نگه دارید و بگذارید همه رطوبت موجود در هوا را جذب می‌کند.

نکته اضافی: هنگامی که از یک پیچ گوشتی استفاده می‌کنید، گچ را بگیرید و آن را روی قسمت کوچک ابزار بمالید. این به شما کمک می‌کند تا سریعتر پیچ را پیچ کنید و از لغزیدن پیچ گوشتی جلوگیری کنید.

۵- خانه خود را از آفات محافظت کنید

مورچه‌ها عموماً موجوداتی بی ضرر هستند که به تجارت خود توجه می‌کنند. در واقع، مورچه‌های سیاه و باغ حتی نیش نمی‌زنند. با این حال، مورچه‌هایی که با خانه‌های شما می‌آیند می‌توانند خطرناک باشند، زیرا می‌توانند بیماری‌ها را انتقال بدهند. اگر به آشپزخانه شما برسند، می‌توانند غذای شما را آلوده کرده و شما را بیمار کنند.

خوشبختانه، مورچه‌ها از گچ وحشت دارند و اگر در خانه خود مشکلی مورچه ندارید، می‌توانید با کشیدن خطوط با گچ، مورچه‌ها را دور نگه دارید. شوخی نمی‌کنیم. گچ را بگیرید و خطوط را در درب، پنجره ها، دریچه‌های آشپزخانه خود و هر مکان دیگری که فکر می‌کنید مورچه‌ها از آنجا می‌توانند وارد شوند بکشید!

۶. لباس‌های سفید خود را سفید نگه دارید و از زردی خلاص شوید.

مهم نیست که چقدر لباس‌های سفید خود را با مواد شوینده‌ای که ادعا می‌کنند لباس‌های خود را مانند برف برای همیشه نگه دارید، بشویید، اما به مرور زمان تمایل به زرد شدن آن دارند. اما زردی هرگز محو نمی‌شود. راه حل چیست؟ قبل از شستشو، لباس‌های سفید خود را با گچ مالش دهید.

گچ به حفظ رنگ سفیدی و نگه داشتن لباس‌های سفید شما کمک می‌کند. این به خلاص شدن از شر زرد ناخواسته کمک می‌کند و بعد از چند شستشو، زردی را کاملاً از لباس خود محو می‌کنید. همین کار را می‌توان برای راحت تمیز کردن کثیفی که در اطراف یقه پیراهن‌ها جمع می‌شود، اعمال کرد. اگر لکه‌ها واقعاً در اطراف یقه بد هستند، مقداری گچ را روی آن‌ها مالش دهید، بگذارید ۱۰ دقیقه در آنجا بنشیند و بعد آن را بشویید.

۷. لکه‌ها را به سرعت روی دیوار‌های خود حل کنید.

اگر بچه‌ها یا حیوانات خانگی دارید، می‌دانید گرفتن لکه‌ها روی دیوار‌های شما بسیار آسان است؛ و پخت و پز برای مدت زمان طولانی‌تر لکه‌های ناخواسته را روی دیوار‌های آشپزخانه شما نیز می‌گذارد، و حتی گاهی اوقات سقف، که تمیز کردن آن بسیار سخت است.

به جای اینکه مبلغ زیادی هزینه کنید و دیوار‌های خود را مجددا رنگ کنید، این کار را امتحان کنید. یک تکه گچ را که با رنگ دیوار‌ها و سقف‌های شما مطابقت دارد را بردارید و آن را روی لکه‌ها مالش دهید. می‌توانید در دیوار خود گچ را روی ترک‌های کوچک و ضایعات نیز بمالید و آن‌ها را از بین ببرید.

۸- ناخن‌های خود را سالم و تمیز نگه دارید.

علاوه بر همه اصلاحات آسان خانگی فوق، می‌توانید گچ را نیز در زیبایی خود قرار دهید. یک قلم موی کوچک را روی گچ بمالید و سپس از آن برای تمیز کردن ناخن‌های خود استفاده کنید. با این فرآیند از شر خاک خلاص می‌شوید و گچ باعث می‌شود ناخن‌های شما روشن شود. همین کار را می‌توان برای ناخن‌های پا نیز تکرار کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

جمهوری اسلامی ایران دارای یک نظام مردم‌سالار دینی است و محصول انقلاب اسلامی ایجاد بزرگ‌ترین نظام دموکراتیک بر‌مبنای تفکر اسلامی در سطح دنیاست.

شعار زدگی در بهداشت و درمان

شعار زدگی در بهداشت و درمان

دیروز رئیس‌جمهوری گفت کارنامه هشت سال فعالیت دولت در زمینه بهداشت و درمان از زمان هخامنشیان تاکنون بی‌نظیر بوده است.

مشارکت مبنای اقتدار کشور

مشارکت مبنای اقتدار کشور

یک: انتخابات ۲۸خرداد از طرفی فریضه شرعی، ملی و حق قانونی آحاد ملت و از طرفی خروش عمومی و مصونیت بخش مردم بصیر ایران اسلامی در برابر دسیسه دشمنان است و از سوی دیگر مایه حفظ اعتبار نظام، تحکیم هرچه بیشتر آرمان‌های اصیل نظام اسلامی و منشأ خیرات و برکات ملموس در کشور است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر