jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۱۲۷۷۱۰۷   ۰۵ مهر ۱۳۹۹  |  ۲۱:۲۲

آیا می دانستید می توانید ماسک های N95 را داخل مایکروویو استریل کنید؟

ماسک های N95 را با مایکروویو استریل کنید

به عنوان یکی از بهترین خطوط دفاعی در برابر coronavirus ، ماسک های N95 برای کارکنان مراقبت های بهداشتی که بیماران آلوده را درمان می کنند بسیار حیاتی است.

 

اگرچه قرار است ماسک ها یکبار مورد استفاده قرار بگیرند، افزایش نیاز و کمبودهای مداوم باعث شده است که بیمارستان ها تکنیک های استریلیزه کردن ماسک مانند تبخیر پراکسید هیدروژن، نور UV و جوجه کشی گرما را امتحان کنند. یک مطالعه جدید از انجمن میکروبیولوژی انجمن آمریکایی ابزاری جدید برای آلودگی را ارائه می دهد که بسیار قابل دسترسی تر و مقرون به صرفه تر است: استریلیزه با مایکروویو.

 

استریل کردن ماسک N95,استریل کردن ماسک های N95

 

 

یک محقق از دانشگاه هاروارد می گوید که یافته های این مطالعه برای بسیاری از مراکز درمانی که فاقد سیستم از بین بردن با ظرفیت بالا در بیمارستان های بزرگ هستند، بسیار مهم است.

 

او می گوید: "ما می دانستیم كه نقص تجهیزات محافظ شخصی و ماسک های N95 وجود دارد و می دانستیم كه نیاز به راه حل وجود دارد."

 

این تیم از هشت محقق سعی در ارائه یک روش ضدعفونی آسان برای تنظیمات مختلف مراقبت های بهداشتی از جمله "عمل های سرپایی، ارائه دهندگان خط مقدم، و تنظیمات بالینی از راه دور" دارند.

 

هدف از این کار، شناسایی یک روش آلوده سازی بخار مایکروویو به طور گسترده در دسترس بوده است. برای این منظور، ما فقط از وسایل رایج خانگی استفاده کرده ایم.

 

کردن ماسک های N95,راه های استریل کردن ماسک های N95

 

 

این مواد شامل آب، یک ظرف شیشه ای، توری های پلاستیکی مقاوم به در مایکروویو، یک کش لاستیکی و یک مایکروویو 1100 یا 1150 واتی است. محققان ظرف را با 60 میلی لیتر آب پر کردند، سپس توری را روی قسمت بالای آن با کش لاستیکی محکم کنید. سپس ماسک N95 را روی توری مانند تصویر قرار داده و به مدت 3 دقیقه در مایکروفر قرار دادند. به گفته محققان، این روش به طور موثر باعث كشته شدن ویروس ها، از جمله كروناویروس می شود.

 

کردن ماسک های N95,استریل کردن ماسک N95

ضد عفونی کردن ماسک های N95

   

  این چیزهای ساده گاهی اوقات خیلی ساده کار می کنند.

   

  محققان دریافتند که این روش استریل کردن می تواند 20 بار روی یک ماسک N95 و بدون آسیب تکرار شود. حتی اگر نوع ماسک مورد استفاده آنها یک قطعه فلزی باشد ، آنها در طول 20 چرخه آزمایش مشکلی با آن ندارند.

   

  اگر چه این مطالعه با توجه به مراقبت های بهداشتی انجام شده است، اما آزمایش همان روش در خانه ضرری نیست.

   

  تنها ماسکی که می تواند از استنشاق قطرات اندازه ذرات معلق در هوا جلوگیری کند، N95 است.

   

  به دلیل کمبود N95 در دسترس کارکنان مراقبت های بهداشتی، بسیاری از افراد ماسک های پارچه ای پوشیده اند که می توان واشر آن را ضد عفونی کرد. اما بیشتر افراد ممکن است به محض تحقیقات بیشتر درباره انتقال بیماری همه گیر، به ماسک های N95 مراجعه کنند.

  ارسال نظر
  * نظر:
  نام:
  ایمیل:

  یادداشت

  بیشتر
  عوامل کاهش نرخ ارز

  عوامل کاهش نرخ ارز

  سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

  همه با هم، برای ایران

  همه با هم، برای ایران

  خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

  از بنده خدا به بنده خدا

  از بنده خدا به بنده خدا

  جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

  گفتگو

  بیشتر

  پیشنهاد سردبیر

  بیشتر
  وضعیت قرمز گیشه

  سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

  وضعیت قرمز گیشه

  پیشخوان

  بیشتر