jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۳۱۵۷۵ ۱۴ مهر ۱۳۹۸  |  ۱۰:۴۸

چند راهکار موثر برای حفاظت از دستگاه‌های اندرویدی در صورت گم شدن آنها

گوشی گمگشته باز آید

تلفن‌های همراه هوشمند اندرویدی محبوب‌ترین دستگاه‌های همراه جهان هستند و تقریبا بیشتر کاربران تلفن‌همراه در جهان از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند.

گوشی گمگشته باز آید

با این تفاسیر و با توجه به بالا رفتن قیمت این محصولات در طول یک سال اخیر، گم شدن یک تلفن‌همراه می‌تواند خسارت مالی بسیار بزرگی باشد البته جنبه مالی گم شدن دستگاه شما تنها یک بخش از مشکل است و مشکل اصلی دیگر، حریم شخصی و اطلاعات فراوانی است که روی تلفن‌همراه هوشمند شما وجود دارند.

اطلاعات تماس مخاطبان، اطلاعات بانکی، شبکه‌های اجتماعی و تمام این موارد در تلفن‌همراه شما ذخیره شده‌اند، پس بهتر است با چند راهکار موثر برای حفاظت از دستگاه خود در این شرایط آشنا شوید.

ایجاد یک صفحه ورود امن به دستگاه

ورود به تلفن‌همراه از طریق روش‌هایی مثل رمز عبور، رسم مسیر دسترسی و... انجام می‌شود که هر یک از آنها می‌تواند به‌صورت امن ثبت شود.

برای مثال بیشتر افراد مسیر قابل ترسیم را از نخستین نقطه سمت چپ بالای دستگاه آغاز می‌کنند که همین امر امنیت دستگاه را پایین می‌آورد.

در صورتی که از ترسیم مسیر استفاده می‌کنید، حتما تمام نقاط ممکن را مورد استفاده قرار دهید و از ترسیم مسیرهای بدیهی بپرهیزید.

در صورت قرار دادن رمز متنی، ترکیبی از نشانه‌ها، اعداد و حروف بزرگ و کوچک را استفاده کنید و در صورتی که از پین یا رمز عددی استفاده می‌کنید، اعداد اولیه‌ای مانند چهار بار تکرار یک عدد یا ترکیب 1234 و موارد مشابه را استفاده نکنید و سراغ استفاده از ترکیب‌های پیچیده از اعداد بروید.

استفاده از ابزار تلفن‌یاب گوگل

گوگل، ابزاری بسیار کاربردی دارد که با آن می‌توانید جای تلفن‌همراه خود را روی نقشه پیدا کنید.

برای این کار باید در موتور جست‌وجوی گوگل با حساب کاربری مشابه با حسابی که روی تلفن‌همراه شما فعال است، لاگین کرده و سپس عبارت Find my phone را جست‌وجو کنید. به این ترتیب می‌توانید جای تلفن‌همراه خود را در نقشه مشاهده کنید و آن را به پلیس اطلاع دهید.

استفاده از ابزار تلفن‌یاب سامسونگ

این مورد تنها برای تلفن‌های همراه شرکت سامسونگ قابل استفاده است و برای استفاده از آن وارد تنظیمات دستگاه شده و سپس گزینه Biometric and security را انتخاب کنید.

پس از آن گزینه Find my phone را برگزینید تا بتوانید از راه دور کنترل دستگاه را در اختیار بگیرید و آن را خاموش، قفل، غیرفعال و... کنید.

قفل کردن دستگاه از راه دور

این مورد در حقیقت دنباله راهکار دوم است. پس از اجرای روش دوم، گزینه‌ای به نام Recover وجود دارد که با انتخاب آن می‌توانید دستگاه را بازیابی کرده یا با استفاده از گزینه Erase، اطلاعات شخصی خود را از روی دستگاه حذف کنید.

گزینه‌های دیگری مانند Play sound نیز وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید موجب شوید دستگاه زنگ بزند. (این مورد برای یافتن دستگاهی که داخل خانه گم شده بسیار کاربردی است)

تماس با مقامات قانونی و اپراتور مخابراتی

اگر تمام کارهای لازم را انجام دادید و احتمال می‌دهید تلفن‌همراه شما توسط فردی دزدیده شده، بهتر است حتما موضوع را به مقامات قانونی اطلاع دهید.

تلفن‌های همراه هوشمند دارای یک شناسه ویژه به نام IMEI است و به همین دلیل می‌توانید دستگاه‌ها را از روی این شناسه از یکدیگر تفکیک کنید.

با توجه به راه‌اندازی سامانه رجیستری تلفن‌همراه هوشمند در ایران، هر تلفن‌همراه بر اساس کد یاد شده فعال می‌شود و شما می‌توانید با ارائه اطلاعات گوشی به مقامات قانونی و اپراتورهای موبایل، ترتیبی اتخاذ کنید که به محض وصل شدن دستگاه شما به‌هر سیمکارتی، اطلاعات صاحب آن سیمکارت به‌عنوان سارق ثبت شده و بتوانید از طریق قانونی موضوع را پیگیری کنید البته به یاد داشته باشید به هیچ عنوان خودتان با سارق روبه‌رو نشوید و کار را به مقامات قانونی بسپارید.

احمد محمدحسینی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

آن زمانی که ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، محدودیت‎های کسب‌وکار را برداشت و به آنها اجازه بازگشایی داد، نکته‎ مهمی در دستور کار قرار گرفت، اجرایی شدن فاز دوم. بعد از بازگشایی برخی از کسب‏وکارها، کشور وارد فاز دوم شد؛ اعمال محدودیت‌های بهداشتی. محدودیت‎های بهداشتی شامل رعایت فاصله‏گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‎هاست.

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر