jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۰۴۷۹۲۰   ۱۳ تير ۱۳۹۶  |  ۰۸:۳۴

استفاده از کرم ضدآفتاب بویژه در فصل گرما از اهمیت بالایی برخوردار است که ضامن حفاظت از پوست در برابر اشعه مضر آفتاب محسوب می‌شود، اما کرم‌های ضدآفتاب در صورتی واقعا از پوستتان محافظت خواهند کرد که درست استفاده شوند.

بفرمایید ضد آفتاب!

پس در ادامه با ما همراه باشید تا با چند نکته‌ کاربردی پیرامون استفاده از کرم‌های ضدآفتاب آشنا شوید.

استفاده از کرم ضدآفتاب بدون حساسیت

کرم ضدآفتاب، حتی انواعِ با SPF بالا، اگر به مقدار کافی روی پوست مالیده نشوند، اثرگذاری مطلوبی نخواهند داشت. توصیه شده در هر وعده حداقل یک قاشق چای‌خوری کرم ضدآفتاب برای پوشش کامل صورت روی پوست مالیده شود. برخی کارشناسان توصیه می‌کنند، استفاده مجدد از کرم ضدآفتاب پس از آرایش و استفاده از سرم پوست، موجب اطمینان از در امان‌ماندن مقابل اشعه فرابنفش می‌شود.

ضدآفتاب‌ تاریخ گذشته، نه!

هر تیوب کرم ضدآفتاب در صورت استفاده مداوم، نهایتا یک فصل دوام می‌آورد. با این حال، اگر مقداری کرم ضدآفتاب از تابستان گذشته برایتان باقی مانده است، دقت کنید که از تاریخ مصرف آن نگذشته باشد. کرم‌های ضدآفتاب برای محافظت از پوست باید حاوی محتویات فعال خصوصا آووبِنزون و اکسیدِ روی باشند، اما دقت داشته باشید، این مواد شیمیایی با گذشت زمان، خاصیت فعال خود را از دست می‌دهند و از اثر محافظتی کرم کاسته می‌شود.

تعریق زیاد و کاهش زمان محافظتی

حتی اگر از ضدآفتاب‌ ضدآب استفاده می‌کنید، لازم است بدانید،خیس شدن پوست پس از استفاده از ضدآفتاب موجب کاهش اثر محافظتی کرم خواهد شد. به گزارش سازمان غذا و داروی آمریکا، ضدآفتاب‌ ضدآب در صورت خیس شدن پوست یا عرق کردن فقط 40 یا نهایتا 80دقیقه اثر محافظتی خود را حفظ خواهند کرد.

داروها و کاهش اثرگذاری ‌

کرم‌های ضدآفتاب ممکن است در اثر تداخل با برخی داروها از قبیل داروهای آکنه، آنتی‌هیستامین‌ها و بعضی انواع آنتی‌بیوتیک‌ها بدرستی اثرگذاری نکنند.

مصرف نوشیدنی‌های الکلی نیز از میزان اثرگذاری کرم‌های ضدآفتاب می‌کاهد، زیرا به موجب مصرف الکل در بدن استالدهید تولید خواهد شد که موجب افزایش آسیب‌پذیری پوست در برابر اشعه‌ مضر آفتاب می‌شود.

منبع: medicaldaily

مترجم: صدف دژآلود

جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر