jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۸۹۳۹۵۱   ۲۲ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۲:۴۱

شاید شما هم تجربه داشتن گل و گیاه در خانه یا دفتر کار خود را داشته باشید. در این صورت، احتمالا با مشکلات نگهداری از گیاهان آشنایی دارید. اینجاست که «پلنت سیتر» (Plant Sitter) می‌تواند به شما کمک کند.

گلدان دیجیتال

به گزارش جام جم کلیک ، پلنت سیتر که سازندگانش عنوان «هوشمندترین سامانه پایش گیاه» را برایش انتخاب کرده‌اند، دستگاه کوچکی است که درون خاک گلدان و در کنار گیاه قرار می‌گیرد. این دستگاه حسگرهای مختلفی دارد که می‌توانند میزان نور، دما، رطوبت و نیز مواد مغذی خاک را به شکل آنی اندازه‌گیری کرده و این اطلاعات را از طریق اپلیکیشنی ویژه به اطلاع کاربر برسانند. البته حافظه داخلی این دستگاه نیز می‌تواند اطلاعات مربوط به 60 روز گذشته را در خود ذخیره کند.

در بانک داده این اپلیکیشن، اطلاعات مربوط به انواع گوناگونی از گیاهان وجود دارد و کاربر می‌تواند با تعیین گیاه خود از میان این فهرست، از مناسب بودن شرایط فعلی گیاه اطلاع یابد. همچنین شرکت سازنده پلنت سیتر، یک شبکه اجتماعی ویژه کاربران این سامانه را برای تبادل معلومات و تصاویر گرفته شده کاربران راه‌اندازی کرده است.

منبع: ضمیمه کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر