jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۷۹۹۴۵۰ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۴:۱۰

اجرایی شدن هرچه سریع‌تر سیستم ارتباط هوشمند بین خودروهای درحال حرکت

به زودی ماشین‌ها با یکدیگر سخن می‌گویند

دولت آمریکا در قانونی ویژه اعلام کرد که به زودی استفاده از ساختار ارتباط سیار بین ماشین‌های درحال حرکت در این کشور به یک اجبار برای تمامی شرکت‌های خودروسازی تبدیل خواهد شد.

به زودی ماشین‌ها با یکدیگر سخن می‌گویند

جام جم کلیک: چند سال پیش بود که ساختاری به نام V2V در رسانه‌ها به عنوان یک عنصر جذاب در افزودن امنیت به ساختار رانندگی مطرح شد، این ساختار شامل ارتباط مستقیم دو خودرو از نحوه حرکت، اطلاعات مربوط به شتاب، فاصله، مسیر حرکتی و غیره بوده است که موجب می‌شود تا خودروها بتوانند به رانندگان هشدار لازم درباره احتمال ورود یک خودروی دیگر به مسیر حرکتی آن‌ها را بدهند. برای نمونه فرض کنید که در حال ورود به یک چهارراه هستید و دید کافی برای مشاهده کامل تقاطع را ندارید، این ساختار حرکتی در صورت وجود خودروی دیگر، هم به شما و هم به ماشین دیگر هشدار خواهد داد که یک اتوموبیل در زاویه خاصی نسبت به او در حال حرکت است و این امر به واسطه ارتباط مستقیم بین دو وسیله نقلیه انجام می‌شود.

حال دولت آمریکا استفاده از این ساختار را در دستور کار خود قرار داده است و معتقد است که با ارتباط مستقیم بین دو خودرو می‌توان تصادف‌های جاده‌ای را به حداقل رساند. مسئولان دولت ایالات متحده اعلام کرده‌اند که استفاده از این ساختار به زودی برای تمامی شرکت‌هایی که در ایالت‌های مختلف این کشور به عرضه وسایل نقلیه می‌پردازند، اجباری خواهد شد.

در حال حاضر مسیر ارتباط آزمایشی برای این نوع از ارتباط، فرکانس 5.9 گیگاهرتز در نظر گرفته شده است ولی ممکن است در زمان استفاده از آن، این فرکانس تغییر کند. دولت آمریکا برنامه خود را برای اجرای هرچه سریع‌تر این طرح ریخته است و به احتمال فراوان درصورت اجرای آن، بسیاری از کشورهای دیگر نیز به سراغ بهره گرفتن از مزایای ارتباط مستقیم بین دو خودرو خواهند رفت.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر