jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۷۹۴۹۳۰   ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۲۰:۴۹

Device Guard حافظ امنیت ویندوز 10

ویندوز 10، ایمن‌تر از همیشه

مایکروسافت اعلام کرد برای مقابله با بدافزارهای ساخته شده برای ویندوز، در نسخه 10 این سیستم‌عامل قابلیت امنیتی جدیدی به نام Device Guard یا محافظ دستگاه قرار داده است. این ویژگی روش‌های امنیتی سخت‌ و نرم‌افزاری را با هم ترکیب می‌کند تا اثر انگشت دیجیتال هر برنامه را کنترل کرده و از قابل اعتماد بودن منبع آن اطمینان حاصل کند.

ویندوز 10، ایمن‌تر از همیشه

به‌این‌ترتیب یک لایه محافظ اضافی برای کاربران ویندوز ایجاد خواهد شد و با فعال شدن این ویژگی، هیچ نرم‌افزاری بدون اجازه کاربر امکان اجرا پیدا نخواهد کرد.

مطابق اعلام مایکروسافت،Device Guard نسبت به آنتی‌ویروس‌های فعلی مزایایی دارد و حتی در صورت لزوم می‌تواند با آنها ترکیب شود. همچنین این ویژگی قادر است با استفاده از فناوری پردازش مجازی، محافظت سخت‌افزاری و نیز جدا شدن بخش احراز هویت از ساختار ویندوز، برای حصول اطمینان از درستی برنامه‌ها روش بسیار موثر و قابل اعتمادی ایجاد کند. ایسر، لنوو، توشیبا و اچ‌پی جزو سازندگانی هستند که از Device Guard روی دستگاه‌های خود پشتیبانی خواهند کرد. البته این ویژگی امنیت کامل را تضمین نمی‌کند و هنوز استفاده از نرم‌افزارهای معمول آنتی‌ویروس و قابلیت‌هایی مانند Windows Hello و Windows Passport برای افزایش امنیت مشتریان سازمانی مورد نیاز خواهد بود.

کلیک (ضمیمه یکشنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر