jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۸۱۴۰۲ ۲۶ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۷:۰۶

سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا از ممنوعیت به‌کارگیری کدهای پاپ‌آپ از سوی فروشگاه‌های اینترنتی خبر داد و گفت: فروشگاه‌های مجازی متخلف که برای کسب سهم بیشتر از بازار از ترفندهای پاپ‌آپ و کلیک دزدی استفاده کنند به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

«کلیک دزدی» زیر ذره‌بین پلیس فتا

به گزارش جام جم کلیک: سرهنگ علیرضا آذردرخش، سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا با بیان اینکه فروشگاه‌های اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیکی ملزم به پرهیز از استفاده و به‌کارگیری کدهای پاپ‌آپ و کلیک دزدی هستند، گفت: در صورت مشاهده، برخورد قانونی با این فروشگاه‌ها صورت می‌گیرد و کاربران می‌توانند در صورت مشاهده سایت‌های فروشگاه‌هی دارای نماد اعتماد الکترونیک آن را به پلیس فتا اطلاع بدهند.

آذردرخش با بیان اینکه تمامی سایت‌های دارای نماد اعتماد الکترونیکی ملزم به رعایت موارد مندرج در تعهدنامه کسب و کار اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند، تاکید کرد: فروشگاه‌های اینترنتی حقیقی و حقوقی در جشنواره «دوشنبه بازار اینترنتی» از استفاده و به‌کارگیری کدهای پاپ‌آپ و کلیک دزدی خودداری کنند.

وی با اشاره به دومین جشنواره خرید اینترنتی تحت عنوان جشنواره «دوشنبه بازار اینترنتی» از ۱۸ تا ۲۵ اسفند ماه گفت: از فروشگاه‌های اینترنتی حاضر در این جشنواره تقاضا داریم حدود قانونی را رعایت کرده و برای کسب سهم بیشتر از بازار از ترفندهای پاپ‌آپ و کلیک دزدی استفاده نکنند که در صورت مشاهده حتما این فروشگاه‌ها به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا همچنین از کاربران فضای سایبر خواست در صورت مشاهد تخلف سایت های دارای نماد اعتماد الکترونیک، تخلف این سایت‌ها را در سایت مرکز توسعه تجارت ثبت کنند و به پلیس فتا نیز اعلام کنند.

وی با بیان اینکه «دومین جشنواره دوشنبه بازار اینترنتی» در راستای گسترش تجارت الکترونیک و تامین فضای امن برای خرید مردم و ترغیب خرید اینترنتی صورت گرفته است، افزود: این گسترش تجارت الکترونیک در کشور نباید با هرج و مرج همراه باشد.

آذردرخش با بیان اینکه مرکز توسعه تجارت الکترونیک تلاش دارد تا با راه اندازی اینگونه جشنواره ها علاوه بر تسهیل خریدهای اینترنتی مانعی برای حراج‌های دروغین در فضای سایبر باشد، گفت: با توجه به نزدیکی به ایام پایانی سال و عید نوروز شاهد حراج های زیادی در فضای سایبر هستیم که بسیاری از این حراج‌ها کذب است و گردانندگان این حراج‌ها اهداف دیگری دارند.

سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا با بیان اینکه تمامی فروشگاه‌های اینترنتی در این جشنواره دارای نماد اعتماد الکترونیک از مرکز توسعه تجارت هستند، افزود: کاربران در هنگام خرید در این جشنواره به این نکته توجه داشته باشند و می توانند با مراجعه به سایت مرکز توسعه تجارت لیست این فروشگاه ها را مشاهد کنند و یا با کلیک بر روی لوگوی نماد اعتماد الکترونیک از درستی این نماد مطمئن شوند.

آذردرخش به وعده رسیدگی مرکز توسعه تجارت به تخلفات این جشنواره اشاره کرد و گفت: رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام کرده است اگر کاربری نسبت به خریدهای اینترنتی اعتراض داشته باشد و این اعتراض نسبت به سایتی باشد که دارای نماد اعتماد الکترونیکی است ما می‌توانیم این موضوع را پیگیری کنیم. بنابراین کاربران می‌توانند با خیال راحت از این جشنوراه خریدهای خود را انجام دهند.

سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: پلیس فتا از کلیه کاربران می‌خواهد در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی به پلیس فتا اعلام کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر