jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۷۵۶۶۰۸ ۱۶ دی ۱۳۹۳  |  ۱۵:۴۵

شرکت فیس‌بوک برای خرید یک سیستم هوش مصنوعی اقدام کرده است که می‌توان به کمک آن فیس‌بوک مسنجر را به امکاناتی مشابه با سیستم سیری اپل مجهز کرد.

فیس‌بوک مسنجر سخنگو خواهد شد

جام جم کلیک: شرکت فیس بوک و مسئولان این غول شبکه‌های اجتماعی برای خریداری کردن یک شرکت فناوری اطلاعات به نام Wit.ai وارد مذاکره شده‌اند که این امر می‌تواند به جهشی بسیار بزرگ در فیس‌بوک مسنجر منجر شود.

شرکت Wit.ai خدمات شناسایی ساختار صدا به‌صورت طبیعی را تولید می‌کند و نرم‌افزارهای متعددی از قابلیت‌های محصولات این شرکت استفاده کرده‌اند ولی این امر برای فیس‌بوک چه کاربردی خواهد داشت؟ مسئولان فیس‌بوک قصد دارند تا با افزودن این امکانات به سیستم فیس‌بوک مسنجر، این مسنجر را به رابط کاربری صوتی ویژه‌ای مجهز کنند که مانند سیستم سیری در گوشی‌های اپل می‌تواند برای شناسایی صدای کاربر اقدام کرده و نیازهای او را با کمک سیستم صوتی پاسخ بدهد.

مسئولان فیس‌بوک اطلاعات کمی درباره شرایط انجام این معامله در اختیار رسانه‌ها قرار داده‌اند و تنها به گفتن چند جمله در این باره بسنده کرده‌اند:

«شرکت Wit.ai به‌عنوان یک شرکت بسیار خوش‌نام در رده هوش مصنوعی شناخته می‌شود و محصولات این شرکت به‌سادگی می‌توانند امکانات خود را به کاربران ارائه کنند و ما از این‌که بخواهیم آن‌ها را در خانواده خود داشته باشیم بسیار خرسند خواهیم شد.»

به‌ این ترتیب به‌نظر می‌رسد که خرید این شرکت در آستانه رخ دادن باشد ولی زمان اعمال امکانات Wit.ai بر روی فیس‌بوک مسنجر مشخص نیست و البته با افزوده شدن این امکانات می‌توان انتظار تغییر کاربری فیس‌بوک مسنجر از یک نرم‌افزار مدیریت گفتگو به یک دستیار شخصی الکترونیک را نیز داشت، هرچند که بعید به‌نظر می‌رسد هدف از این کار رقابت با سیستم هایی مانند سیری و کورتانا باشد.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر