jamejamsima
سیما فیلم و سریال کد خبر: ۷۲۵۲۰۷   ۱۵ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۲:۲۴

مصطفی میرسلیم و علی اکبر ولایتی وزیران ارشاد و امور خارجه دولت هاشمی رفسنجانی ادعای حاتمی کیا فشار وزارت خارجه برای ارسال فیلم کیارستمی به جشنواره خارجی را رد کردند.

ادعای حاتمی کیا رد شد
مصطفی میرسلیم وزیر ارشاد دولت دوم هاشمی رفسنجانی گفت که وی اجازه داده تا فیلم «طعم گیلاس» کیارستمی به جشنواره کن فرستاده شود و نیازی به دخالت دیگران نبوده است. وی تاکید کرد: «خودمان تصمیم گرفتیم تا فیلم طعم گیلاس را به جشنواره های بین المللی بفرستیم فشاری هم برای فرستادن یا نفرستادن فیلم ها از هیچ وزارتخانه دیگری نداشتیم.»

علی اکبر ولایتی نیز درباره نقش وزارت خارجه در ارسال فیلم طعم گیلاس به جشنواره کن گفت: در آن مقطعی که من وزیر خارجه بودم این فیلم برای حضور در جشنواره ای خارجی انتخاب شد. این تصمیم از سوی نهادهای متولی سینمای ایران تایید شده بود و مراجع تخصصی مثل وزارت ارشاد این فیلم را گزینش کرده بودند.

وی درباره نقش وزارت خارجه در آن مقطع در ارسال فیلم کیارستمی افزود: در فاصله کمی تا آغاز جشنواره آقای کیارستمی برای رفتن به جشنواره با مشکل روبرو بودند برای همین وزارت خارجه در این زمینه به ایشان کمک کرد و با رایزنی با کشور برگزار کننده جشنواره توانست شرایط حضور کیارستمی همراه با فیلم وی را در جشنواره فراهم کند. ما هیچ نقشی در نحوه فرستادن و انتخاب فیلم برای جشنواره نداشتیم. (تماشاگران امروز)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر