jamejamsara
سرا آشپزی کد خبر: ۷۱۳۲۲۵ ۱۳ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۰:۴۵

مواد لازم- کدو سبز متوسط: ۴ عدد- نمک و فلفل: کمی- کره: ۲ قاشق غذاخوری- پیاز متوسط خرد شده: یک عدد- سیر خرد شده: یک عدد- خرده نان خشک: یک سوم پیمانه- پنیر مازارلای رنده شده: حدود ۲ پیمانه.

طرز تهیه کدوی شکم‌پر

جام جم سرا:

طرز تهیه:


فر را روی ۱۷۵ درجه سانتی گراد تنظیم کنید.
ظرف مناسب و کمی گود را اندکی چرب کنید.
انتهای کدوی شسته شده را ببرید و طولی برش بزنید. داخل آن را با قاشق کمی خالی کنید. داخل کدوی خالی شده کمی نمک و فلفل بریزید و در ظرفی که از قبل آماده کرده‌اید قرار دهید.
کره را در ماهیتابه گرم کنید، پیاز و سیر را کمی تفت دهید سپس خرده‌های کدو را که خارج کرده بودید، با پیاز تفت دهید تا کمی طلایی رنگ شود. نمک و فلفل را اضافه کنید. در این زمان خرده نان را نیز اضافه کنید و هم بزنید.
پخت را به مدت یک دقیقه ادامه دهید و سپس ظرف را از روی حرارت بردارید.
مواد تفت خورده را بین کدو‌ها تقسیم کنید، کمی پنیر روی هر یک بریزید و به مدت ۱۰ دقیقه در فر قرار دهید تا پنیر کمی طلایی شود. (خراسان)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر