اگر شما هم جزو افرادی هستید که زندگی را خیلی به خودتان و اطرافیانتان سخت می‌گیرید، توصیه می‌شود به راهکارهایی که در ادامه آمده است، توجه داشته باشید.
کد خبر: ۶۹۲۴۸۸
۵ راه برای لذت بردن از زندگی

به همه مسائل دید مثبت داشته باشید

شادکام بودن کار سختی نیست. انسان بدون عاطفه احساس پوچی می‌کند چرا که بسیاری از مفاهیم زیبا‌شناختی از عواطف بشر سرچشمه می‌گیرد. برای شادکام بودن فقط کافی است دید مثبتی نسبت به همه مسائل زندگی داشته باشیم. این گونه می‌توانیم حتی در سختی‌های اجتناب ناپذیر زندگی شاد و امیدوار باشیم که سختی‌ها زود می‌گذرد. ما باید به توانایی خود برای به دست آوردن شادکامی ایمان داشته باشیم. اگر در برابر ناکامی‌ها کمر خم کنیم و خود را ناتوان بپنداریم مطمئنا شادکامی از زندگی ما پرخواهد کشید.

از اشتباهاتتان درس بگیرید

یکی از موانع موجود در برابر شادکام بودن انسان‌ها، اسنادی است که در برابر شکست‌های خود دارند. اسناد یعنی نسبت دادن چیزی به چیز دیگر. این اسناد به شکل درونی- بیرونی، پایدار- ناپایدار و کلی- جزئی هستند. اگر در برابر ناکامی‌ها اسنادمان درونی، پایدار و کلی باشد یعنی شکست‌هایمان را به توانایی‌های درونی خود نسبت بدهیم و این ناکامی‌ها را پایدار و همیشگی بدانیم و آن‌ها را به همه زمینه‌های زندگیمان ازجمله تحصیلی، شغلی و... نسبت دهیم، ناامیدی و افسردگی تمام وجود ما را فرا خواهد گرفت درصورتی که برای شادکام زیستن باید این اسناد را تغییر دهیم، یعنی آن‌ها را بیرونی، ناپایدار و جزئی بدانیم. زندگی ما خالی از مشکلات و ناکامی نیست. ما باید نحوه برخورد با این مسائل را بدانیم و هر شکستی را پله‌ای برای موفقیت به حساب آوریم و از ناکامی‌ها درس بگیریم و ناامید نشویم.

استعدادهای بالقوه خود را شناسایی کنید

به منظور رسیدن به موفقیت در هر زمینه‌ای، شما نیاز دارید که توانایی رسیدن به آن امر را در خود کشف کنید؛ به عنوان مثال اگر علاقه دارید که در زمینه خوانندگی فعالیت داشته باشید، باید صدای خوبی هم داشته باشید. اگر احساس می‌کنید که صدای چندان مناسبی برای این کار ندارید، احتمالا نخواهید توانست آن طور که باید و شاید در این زمینه به موفقیت دست پیدا کنید.

هر روز بهتر و بهتر شوید

شما باید جزئیات دقیق تمام اهدافی که قصد رسیدن به آن‌ها را دارید برای خود مو به مو تشریح کنید. باید ببینید از چه راه‌هایی می‌توانید به آن‌ها دست پیدا کنید. باید برای خودتان روشن کنید که دوست دارید در آینده زندگی شما به چه شکل باشد. زمانی که شما اهدافتان را معین کردید، باید برای رسیدن به آن‌ها به خودتان ایمان داشته باشید. یک نمونه از آن می‌تواند چیزی شبیه به این جمله باشد: «هر روزی که می‌گذرد، از هر نظر، بهتر و بهتر می‌شوم.» شاید به نظر برخی از افراد این جمله کلیشه‌ای و پیش پا افتاده باشد اما برای افزایش اعتماد به نفس در شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

طرحی جامع تبیین کنید

بعد از تعیین هدف، اگر به دنبال رسیدن به موفقیت هستید، پیش از انجام هر کاری باید برای خود یک طرح جامع تبیین کنید. به طور مثال، اگر دنبال موفقیت شغلی هستید، طرح شما باید شامل پیش بینی روند بازار، در نظر گرفتن مباحث اقتصادی، تحلیل قدرت رقبا، راهکارهای خروج، بازاریابی و گزینه‌هایی برای پیشرفت باشد. (خراسان)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها