قطعا هنوز عاشق هم هستید، اما شاید کافی نیست. برای اینکه همسرتان به یک رابطه پنهانی وارد شود، نه‌تنها عشق میان شما، بلکه وجود فرزندان یا داشتن یک زندگی به ظاهر آرام هم کافی نیست. ماجرای خیانت از روزی که همسرتان با نفر سومی صحبت می‌کند، آغاز نمی‌شود. سابقه این اتفاق به ماه‌ها و حتی سال‌ها قبل از آشنایی او با زن دیگری برمی‌گردد.
کد خبر: ۶۵۹۹۹۱
همسرتان خیانت نمی کند، اگر...

جام جم سرا:به روزهایی که بی‌توجه به خطری که پشت در خانه‌تان کمین کرده، تنها با خیال اینکه همدیگر را دوست دارید به ریزه‌کاری‌های ارتباط‌تان بی‌توجهی می‌کردید. اگر می‌خواهید با این ریزه‌کاری‌ها آشنا شوید، این نوشتاررا با دقت بخوانید و توصیه‌های‌مان را هر روز در خانه تمرین کنید .

تو یک فرشته نیستی

گرچه حفظ یک رابطه زناشویی سخت‌ترین نوع حفظ یک رابطه است، اما باید بدانیم در هر رابطه‌ای از هر نوع و هر شکل هر فرد فقط می‌تواند خود را تغییر دهد نه هیچ‌کس دیگر را. پس به جای کنترل کردن همسرتان و بازی کردن نقش کارآگاه، صادقانه و دور از تعصب به چالش‌ها و مشکلات زندگی مشترک خود نگاه کنید. برای شروع بهتر است نگاهی به رفتارها و باورهای خود بیندازید. سهم شما از فاصله‌ای که میان شما و همسرتان ایجاد شده چقدر است؟ بهتر است تصویر فرشته‌مانندی که از خودتان ساخته‌اید را پاک کنید و با پذیرفتن اشتباهات‌تان برای برطرف کردن‌شان تلاش کنید .

خسته نشوید

ایمن کردن زندگی مشترک، کار یک روز و 2 روز نیست. ساختن روابط مطلوب نیازمند تلاش مداوم است. گرچه میزان همخوانی و شباهت شما و همسرتان تاثیر مثبت زیادی در دوام یک ارتباط موفق دارد، اما آنچه در ایجاد و حفظ رابطه زناشویی اهمیت بیشتری دارد، برخورد مناسب با ناسازگاری‌ها و ناهماهنگی‌هاست. به عبارت دیگر آنچه موجب شکست در رابطه می‌شود تفاوت‌های شما نیست ،بلکه نوع نگاه‌تان به تفاوت‌هاست، پس مراقب خطرساز شدن نگاه‌تان باشید .

عادی نشوید

یکی از بهترین راه‌های دستیابی به صمیمیت و نزدیکی در رابطه زناشویی خلاقیت و جست‌وجوی راه‌های تازه است. پختن یک غذای جدید و متفاوت با کمک همان موادی که می‌دانید همسرتان از خوردن‌شان لذت می‌برد، تماشای یک فیلم خوب در آخر هفته، خرید و یک تفریح تازه برای خلق چند ساعت متفاوت و وقت گذراندن با هم یا حتی ایجاد تنوع و تغییر در ظاهرتان همه راه‌های به ظاهر ساده اما تاثیرگذاری است که کسالت را از زندگی شما دور می‌کند.

وارد شدن به خانه‌ای که همیشه یک شکل است، خوردن غذاهایی که همیشه یک طعم می‌دهد و دیدن فردی که هیچ وقت به ظاهرش نمی‌رسد ،حتی اگر در روزهای اول ایجاد مشکل نکند به مرور خسته‌کننده و عادی می‌شود و بیش از حد عادی شدن همان اتفاقی است که می‌تواند زندگی مشترک‌تان را به خطر بیندازد .

صمیمی شوید

مهم‌ترین انگیزه زن و مردی که به سوی روابط فرازناشویی کشیده می‌شوند، تجربه مجدد صمیمیت فردی و جنسی است، چراکه در چنین رابطه‌ای هیچ یک از طرفین به عیب‌جویی، سرزنش و تهدید یکدیگر نمی‌پردازند. پس صمیمیت و دوستی را جایگزین رفتارهای مبتنی بر کنترل‌گری مانند سرزنش، تنبیه و... کنید .

مثبت‌ها را ببینید

همسرانی که ویژگی‌های مثبت یکدیگر را به خاطر می‌سپارند و نکات منفی یکدیگر را به کل شخصیت هم نسبت نمی‌دهند و تلاش بیشتری برای تغییر نقاط ضعف خود می‌کنند، به احتمال بسیار کمی با این بحران روبه‌رو می‌شوند. محرمانه نگه داشتن رازها و ناتوانی‌های همسر از نشانه‌های ارتباط موفق است .

قدر شناس باشید

بد نیست بدانید در میان تمامی دلایلی که ممکن است همسرتان را از شما ناراضی کند، 54درصد موارد به قدرنشناس بودن همسرشان اشاره می‌کنند. آمارها نشان می‌دهد که 12 درصد پرخاشگری همسر و 11 درصد نبود شرایط لازم برای بحث در مورد عواطف و احساسات واقعی را دلیل جدایی عاطفی می‌دانند.

فقدان ارزش‌ها و علایق مشترک هم در این میان در مراتب بعد قرار دارد. این آمارها نشان می‌دهد که مهم‌ترین تفاوت فرد سوم نسبت به شما، رفتار اوست که سبب می‌شود همسرتان احساس کند خواستنی‌تر و دوست‌داشتنی‌تر است، پس تا دیر نشده، خودتان این حس را در او ایجاد کنید .|سیب سبز

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱۷
محمد علی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۴ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۳
۰
۰
احسنت به شما و سایت خوبتان كه به خانواده ها و استحكام روابط همسران كمك می كنید . ممنونیم
مژگان
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۱ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۳
۰
۰
توصیه های شما خیلی خوب و كاربردیه اما من می خوام بگم دنیای جدید و فضای مجازی و نزدیك شدن ارتباطات باعث شده مردان و زنان به رابطه فرازناشویی و خیانت گرایش پیدا كنند . من خودم درگیر چنین مشكلی هستم و شوهرم مدام در حال صحبت اینترنتی با زنان و دختران است. واقعا چه باید كرد ؟ چه راهی پیش پای خانواده هاست ؟لطفا از مشاوران در این باره راهنمایی بخواهید .
زهره
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۹ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۳
۰
۰
خیلی تلاش كردم و این راهها را رفتم ولی همسرم دوست داره با خانم های غریبه حرف بزنه ، چت كنه ، ایمیل بفرسته و بره بیرون . می گید چه كار كنم ؟
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۳ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۳
۰
۰
چرا فكر می كنید خیانت فقط مربوط به اقایان است؟!!!!! من زنانی را می شناسم كه مرتكب این خطا می شوند. مسئولان باید فكری كنند برای دوام خانواده ها
آیدا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۲ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۳
۰
۰
با توجه به مطالب گفته شده من دربرابر اخلاق غیر منطقی شوهرم كم میارم
شهلا
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۹ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۳
۰
۰
احساس میكنم همیشه خصوصا در ایران بار رابطه موفق به دوش فقط زنان است در صورتیكه مردان هم برای این رابطه باید تلاش كنن راهكارهایی هم به انها ارایه دهید
مقصودلو
Germany
۲۲:۲۱ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۳
۰
۰
زن ایرانی خیانت نمیكند
سپهری
United States
۱۵:۲۰ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۴
خانم یا آقای مقصودلو بسیار بیخبر هستید از جامعه.یه سری به دادگاه های خانواده یا دفاتر وكالت بزنید بی زحمت تا از آمار خیانت ها شوكه شوید
صدف
United Kingdom
۰۸:۰۰ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۳
۰
۰
به نظر من كمرنگ شدن آموزش های اخلاقی در جامعه موجب یك نوع خلأ روانی در همه افرادی می شود كه به راحتی دست به خیانت می زنند . خیانت مرد و زن نمی شناسد این موضوع یه ارتباط دو طرفه است
خیانت دیده
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۷ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۳
۰
۰
سلام شعارهای قشنگی بود. اما ای كاش در اخر اضافه میكردید كه ای كاش ادم گیر ادم هرزه و مریض نیوفته. انشاالله
مژده
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۳ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۳
۰
۰
از مطالب آموزندتون بسیار بسیار متشكرم
شهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۷ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۳
۰
۰
من همسری دارم كه اصلا به زندگی نمی رسه ، همش تو آرایشگاهها وقتشو می گذرونه . یا ناخن و مژه می كاره یا هر روز موهاشو یه رنگ می كنه . وقتی هم اعتراض می كنم می گه همینه كه هست . به نظر شما حق دارم برم سراغ یه نفر دیگه ؟
بهروز
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۲ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۳
۰
۰
تا ریشه را درست نكنید فایده نداره هر چی میخا ید شعار بدید
آآ
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۰ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۳
۰
۰
زن ایرانی هم خیانت میكنه .زن و مردی كه میدونه همسرش داره خیانت میكنه و باز باهاش زندگی میكنه رو در ك نمی كنم
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۴ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۳
۰
۰
اگه مردی به زنش خیانت میكنه بخاطر حضور زن دیگست.تو این جامعه چرا وقتی خانمی میدونه یه مردی متاهله بازم دوس داره با اون مرد باشه؟مشكل فقط مردها نیستن
سیاوش
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۴ - ۲۱ فروردين ۱۳۹۳
۰
۰
به نظر من تمام این مسائل مطرح شده صحیح و درست به ما كمك میكند از این رو از شما خواهش میكنم این مطلب رو سراسری انتشار بدید . لطفا
بهار
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۹ - ۲۴ فروردين ۱۳۹۳
۰
۰
سپاس ازسایت بسیارعالیتان .اگرزوجین ازنظر عاطفی یكدیگر را راضی كنند نفر سومی وجود نخواهد داشت .من به شخصه در زندگی شخصی به این تیجه رسیده ام.باز هم تشكر

نیازمندی ها