jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۶۰۲۴۴۶ ۰۹ مهر ۱۳۹۲  |  ۱۲:۳۴

اگر به دنبال کار می‌گردید، به توصیه‌هایی که در این نوشتار آمده بیشتر توجه کنید تا بیشتر از دیگران مورد توجه شرکت‌های استخدام کننده قرار بگیرید.

بر طبق آمار اعلام شده، رقمی معادل ۱/۴ بیلیون نفر در سال ۲۰۰۶ فارغ التحصیل خواهند شد. چگونه می‌توان در رقابت با این افراد پیروز شد و مورد توجه شرکت‌های استخدام کننده قرار گرفت؟

● قدم اول: «خودتان را بشناسید»

قبل از هر کار دیگر باید بدانید مایلید چه نوع کاری را به طور حرفه‌ای دنبال کنید؟ به خود بنگرید، بدون توجه به رشته تحصیلیتان، صادقانه به معلومات و مهارت‌های خود فکر کنید و آن‌ها را مرور کنید. اگر به ادعاهایی که می‌کنید مطمئن باشید، قدم مثبتی برای شروع خواهد بود.

● قدم دوم: «رزومه‌تان را کاملا دقیق و واضح بنویسید»

یک رزومه خوب، آغاز جستجو برای یافتن شغلی مناسب است. اگر روش صحیح و استاندارد نوشتن رزومه را نمی‌دانید، از مشاور محل تحصیلتان درخواست کنید که شما را راهنمایی کند و یا از اینترنت کمک بگیرید. وب سایت‌ها و کتاب‌های بسیاری وجود دارد که می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند تا بتوانید یک رزومه حرفه‌ای و استادارد برای خود تهیه کنید.

● قدم سوم: «چه شغلی برای شما لذت بخش است؟»

پی بردن به این نکته که انجام چه نوع کاری برایتان لذت بخش است باعث محدود شدن دامنه جستجوی شغلی شما خواهد شد. به عنوان مثال، ممکن است شما فارغ التحصیل رشته حسابداری باشید، اما علاقه‌مند به سفر کردن هستید و دلتان نمی‌خواهد ساعت‌ها بی‌حرکت پشت یک میز بنشینید.

● قدم چهارم: «یک جستجوی کامل را شروع کنید.»

حال که به قابلیت‌های خود پی بردید و زمینه فعالیت مورد علاقه‌تان را نیز یافتید، وقت عمل فرا رسیده. آگهی‌های شغلی را به دقت بررسی کنید، رزومه خود را در سایت‌های مختلف قرار دهید. از روابطتان استفاده کنید و تمام دوستانتان را از اینکه در جستجوی کار هستید، مطلع کنید.

● قدم پنجم: «اخبار مربوط به شغل مورد علاقه‌تان را دنبال کنید»

روزنامه‌ها و نشریات مربوط به حرفه مورد نظرتان را مطالعه کنید. در سمینار‌ها و گردهمایی‌ها شرکت کنید، این کار باعث می‌شود با افرادی که هدفی مشابه شما را دنبال می‌کنند، ملاقات کرده و اطلاعات مفیدی در ارتباط با رشته مورد نظر و شرکت در مصاحبه‌های شغلی از آنان دریافت کنید.

● قدم ششم: «برای شرکت در مصاحبه تمرین کنید»

هیچ وقت بدون درس خواندن در امتحان شرکت نکنید. مصاحبه شغلی هم به همین صورت است، باری این منظور رزومه خود را بار‌ها و بار‌ها بخوانید تا کاملا حقظ شوید. سئوالاتی را که ممکن است از شما پرسیده شود حدث بزنید و جواب‌های قابل قبولی برایشان در نظر بگیرید.

● قدم هفتم: «مصمم باشید»

مطمئنا یک روزه کار پیدا نخواهید نکرد، به جستجویتان ادامه بدهید و ناامید نشوید. اگر برای اولین بار است که به دنبال شغل هستید، کارتان به مراتب سخت‌تر است. اما نگرانی لازم نیست، به هر حال نهایتا اولین شغل واقعیتان را خواهید یافت.

● قدم هشتم: «به جستجوی خود ادامه دهید»

اگر موفق به یافتن شغلی مناسب شدید، جستجو پایان یافته، اما شخصیت شغلی شما در آغاز راه است. ارتباطات خود را قطع نکنید و در جستجوی موقعیت‌های مناسب تری باشید.
>> ویستا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر