jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۹۰۸۲۸   ۰۲ شهريور ۱۳۹۲  |  ۰۸:۴۴

در میان غذاهایی که ما ایرانیان عموما عنوان ماکارونی را به آنها داده‌ایم و به کار می‌بریم، پاستا چند زمانی است که طرفدارانی پیدا کرده. طرز تهیه پاستای قارچ را از این نوع غذاها در ادامه بخوانید.

مواد لازم (برای ۲ نفر)

    پاستا فرمی: ۲۵۰ گرم
    قارچ ورقه شده: ۲ لیوان
    فلفل دلمه سبز یا رنگی: ۱ عدد متوسط و خلالی شده
    کره: ۲۵ گرم
    سس سفید: ۱ پیمانه با غلظت متوسط
    نمک و فلفل: به مقدار لازم
    پاپریکا : به مقدار لازم
    جعفری خرد شده: ۲ قاشق غذاخوری
    پنیر پیتزا در صورت تمایل: به مقدار لازم

طرز تهیه

* کره را در تابه آب کنید و ۱ قاشق روغن به آن اضافه کنید تا نسوزد. قارچهای ورقه شده را بیافزایید و تفت دهید تا کمی تغییر رنگ دهند، فلفل دلمه، نمک و فلفل را افزوده و ۲ دور هم بزنید و سپس از روی حرارت بردارید.

* پاستا را طبق دستور برچسب روی بسته آن پخته و آبکشی کنید.

* مخلوط قارچ و فلفل دلمه‌ای را به سس سفید افزوده، سپس پاستای پخته شده را به آن بیافزایید و برای چند دقیقه تفت دهید تا مواد با هم بکدست وگرم شوند.

* پاستای آماده شده را در ظرف مورد نظر کشیده و روی آن را به دلخواه پاپریکا، جعفری یا پنیر پیتزا بدهید و پس از آماده شدن، بر سر میز یاسفره غذا بیاورید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها