jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۵۸۲۷۳۱ ۰۵ مرداد ۱۳۹۲  |  ۱۰:۳۷

محققان آمریکایی و آلمانی به تازگی اعلام کرده‌اند افرادی که پیش از غذا دو فنجان آب می‌خورند حدود ۲ کیلو گرم بیشتر از افرادی که قبل از غذا اهل آب خوردن نیستند وزن کم می‌کنند.

 به گزارش افکارنیوز، آب موجب افزایش سوخت و ساز در بدن شده و احساس سیری ایجاد می‌کند. بررسی‌ها نشان می‌دهند به این ترتیب فرد هنگام غذا خوردن کالری کمتری دریافت می‌کند. این مطالعه همچنین نشان می‌دهد خانم‌هایی که در طول روز هفت یا هشت لیوان آب می‌نوشند ۵۰ درصد بیشتر از خانم‌هایی که روزانه کمتر از یک لیوان آب می‌نوشند لاغر می‌شوند. گفتنی است، سنگ کلیه از جمله بیماری‌هایی است که در فصل تابستان به دلیل افزایش تعرق و کمبود آب بدن با آن مواجه می‌شود پس اگر به فکر کاهش وزن نیستید باز هم باید آب بنوشید تا خطر ابتلا به سنگ کلیه را کاهش دهید. محققان همچنین دریافتند قبل از تصمیم گیری‌های مهم حتما آب بنوشید زیر بررسی‌ها نشان می‌دهند افراد در این شرایط بهتر تصمیم می‌گیرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر