jamejamsara
سرا کد خبر: ۵۶۶۷۲۴   ۰۷ خرداد ۱۳۹۲  |  ۱۴:۳۳

قرار ما این است که کنار هم بمانیم و با همدلی‌مان، مشکلات را به بازی بگیریم. می‌خواهیم دنیا را به قواره‌ رویاهایمان درآوریم و به خودمان ثابت کنیم، عشق نه افسانه‌ مجنون بیابانگرد است و نه نیاز به کندن بیستون دارد.

با بستن پیمان زناشویی و دانستن راه‌های زندگی و زیباترین و ناب‌ترین محبت‌ها را به تصویر می‌کشیم. گاه دنیا بر وفق مراد است و گاه نامرادی می‌کند و این ما هستیم که باید با هم بودنمان را بر همه چیز ارجح بدانیم حتی اگر در زندگی مشترک ما مشکلاتی پیش آمد که منتظرش نبودیم.

بیشتر زوج‌ها چند وقتی بعد از ازدواج، به فکر داشتن فرزند خواهند افتاد. هرچند این روزها به خاطر اشتغال خانم‌ها و تغییر نگرش نسل جوان، ممکن است این تصمیم دیرتر گرفته شود، اما یک خانواده زمانی کامل می‌شود که صدای گریه‌ نوزادی در خانه بپیچد.

اما قرار نیست همه‌ زندگی‌ها مثل هم باشد و هرچه ما می‌خواهیم، اتفاق بیفتد. وقتی تشکیل خانواده می‌دادید، می‌دانستید: «این دریا چه موج بیکرانی دارد.»

هرچند داشتن فرزند یکی از زیباترین هدیه‌های خداوند به هر زن و شوهری است، اما اگر به هر دلیلی نتوانستید جمع دونفره‌تان را تغییر دهید، حتما موهبت بزرگ‌تری برای زندگی‌تان مقدر شده است. ایمان داشته باشید که خواست خداوند همیشه زیباترین است و به با هم بودنتان شک نکنید.

برخی عوام می‌گویند: ایراد از کیست؟ این حرف را فراموش کنید. شما بعد از ازدواج یک نفر هستید و فرقی نمی‌کند کدام یک از شما طبق اسناد و مدارک پزشکی نابارور هستید. این موقعیت برای هر دوی شما ایجاد شده و مثل هر مشکل دیگری اگر دستانتان را از دستان هم جدا نکنید، نمی‌تواند عشقتان را کمرنگ کند.

در قدم اول آرامش‌تان را حفظ کنید. پزشکی بسیار پیشرفت کرده است و راه‌های درمانی زیادی وجود دارد، اما اگر قرار باشد، زندگی‌تان را تلخ کنید و با استرس و ناامیدی به دنبال درمان بروید، حتی اگر نتیجه هم بگیرید، این روزهای زیبا را که فرصتی برای محک زدن پایداریتان در مسیر زندگی است، از دست می‌دهید.

سعی کنید واقع بین باشید و در مورد زندگی بدون بچه هم با یکدیگر گفت‌وگو کنید و مهم‌ترین اولویت را شاد و خوشبخت ماندن در کنار هم قرار دهید.

زمانی که مشغول طی‌کردن مراحل درمان هستید یا وقتی که متوجه شدید​ به طور قطع نمی‌توانید صاحب فرزند شوید، با اطرافیان خیلی واضح و روشن صحبت کنید. هر چند احترام بزرگ‌ترها در هر شرایطی واجب است، اما گاهی حرف‌های آنها در این زمینه باعث رنجش شما و همسرتان خواهد شد. در کمال احترام با آنها بگویید که انتخاب خود را کرده‌اید و از شرایط موجود راضی هستید.

رابطه زناشویی‌تان را کمرنگ نکنید. این رابطه تنها به دلیل فرزنددار شدن نیست. سعی کنید در زندگی یکدیگر پررنگ‌تر شوید.

از جمع‌های دوستان و خانواده کناره‌گیری نکنید. اطرافیان هم وقتی شما را شاد و خوشبخت ببینند، دست از پرسش و راه‌حل‌های بی‌فایده برمی‌دارند. صبور باشید. کمی هم به آنها حق بدهید.

اگر می‌توانید دریا دل باشید، عشق مادری و محبت پدریتان را به یک فرشته کوچک هدیه دهید، بعد از مشاوره و فکر کردن به همه جوانب این تصمیم مهم، برای فرزندخواندگی اقدام کنید.

تصمیم شما هر چه باشد، مهم با هم بودن و هم مسیر ماندن است. به خدا توکل کنید و از پس این مشکل بدرستی برآیید.

جام جم / چاردیواری /نداداوودی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
پشت صحنه یک «دعوت نحس»

گزارش جام‌جم از تولید جدیدترین سریال ماورائی تلویزیون که بعد از مدت‌ها قرار است روی آنتن برود

پشت صحنه یک «دعوت نحس»

راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر