jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۳۸۳۶۲۸ ۱۵ بهمن ۱۳۸۹  |  ۱۸:۵۲

در مرکز سیستان و بلوچستان

مستند گاندو تولید شد

مستند گاندو با رویکردی به زندگی و حیات تمساح پوزه کوتاه ایرانی در مرکز سیستان و بلوچستان تولید شد . با تائید واحد ارزیابی مرکز سیمای استان‌ها این مستند قرار است در 3 قسمت 30 دقیقه‌ای از یکی از شبکه‌های سراسری پخش شود .

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت امور استان‌ها، زیستگاه این تمساح که در زبان محلی به گاندو معروف است در حوالی سدپیشین، رودخانه سرباز و منطقه باهوت کلات چابهار است .

به گفته تهیه کننده و کارگردان در این مستند چگونگی حضور تمساح پوزه کوتاه ایرانی در منطقه، شیوه تولید مثل، چگونگی تغذیه، جابه جائی و تغییر مکان – لانه سازی و تأثیرات محیطی بر زندگی این حیوان بررسی و به تصویر کشیده شده است .

مازیار مشتاق گوهری افزود : به منظور بررسی دقیق حیات گاندو تحقیقات وسیع و زمان بری انجام شد .

وی گفت : مراحل نگارش و تصویربرداری مستند پارسال انجام شد و امسال نیز کارهای فنی و آماده سازی آن به اتمام رسید .

گوهری در عین حال از بازسازی بخش‌هائی از مستند گاندو با استفاده از تکنیک انیمیشن خبر داد و افزود:

با تائید واحد ارزیابی مرکز سیمای استان‌ها این مستند قرار است در 3 قسمت 30 دقیقه‌ای از یکی از شبکه‌های سراسری پخش شود .

مستند گاندو را داود نماینده گویندگی کرده است و علیرضا عصمت پناه و محمود آتش روز تصویربرداری این مستند را انجام داده‌اند .

دیگر عوامل تولید این مستند عبارتند از: عباس علی مراد، نویسنده- الهام آبگین و اصغر مبارکی، محقق- مرتضی صفابخش، تدوین – امیر محمدپور و مرتضی کاویانی، دستیار تصویر- محمدمهدی سالارپور، صدابردار و حسن مظلوم انیمیشن .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر