jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۸۸۸۳۶   ۰۲ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۹:۰۲

حق کودک قبل از تولد

کودک قبل از تولد حق های دارد

معاون وزیر دادگستری گفت: طبق آموزه‌های دینی کودک حتی قبل از تولد هم از حقوقی برخوردار است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری دانشجو ،محمود عباسی معاون حقوق بشر وامور بین الملل وزارت دادگستری در کنفرانس منطقه‌ای حقوق کودکان که صبح امروز برگزارشد، با بیان اینکه در اسلام حقوق بشر از حقوق کودک آغاز می‌شود، گفت:در آموزه‌های دینی ما نه تنها از ابتدای تولد کودک بلکه قبل از تولد برای کودکان حقوق قانونی در نظر گرفته شده است و در قانون اساسی جمهوری اسلامی نیز قوانین زیادی در خصوص حقوق کودکان وجود دارد که زمینه اجرای قوانین نیز فراهم شده است.

عباسی گفت: حقوق کودکان در تمام جوامع دارای جایگاه ویژه‌ای است و اگر حقوق بنیادین کودکان را حفظ کنیم می‌توانیم اینده روشنی برای ان‌ها متصور شویم. کودکان حق دارند کار نکنند، حق تحصیل دارند و باید در جمع خانواده باشند واین حقوقی است که باید برای کودکان در نظر گرفت.

کودک قبل از تولد حق های دارد
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران جزو اولین کشور‌هایی است که عضو کنوانسیون حقوق کودکان در سازمان ملل شد و پروتکل فساد و فحشا و تعهد نامه جلوگیری از کارکردن کودکان را نیز امضا کرد، گفت:در شورای هماهنگی کنوانسیون حقوق کودکان وزارت دادگستری ۱۶ نهاد در رابطه با حقوق کودکان عضو هستند البته وزارت دادگستری کار اجرایی انجام نمی‌دهد بلکه وظیفه جمع کردن نهاد‌ها را کنار هم دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها