jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۱۲۸۴۱۳۸   ۱۱ آبان ۱۳۹۹  |  ۲۳:۰۹

قوز گردن یا عارضه ی سر و گردن به جلو باید با انجام حرکات ورزشی مناسب و مخصوص گردن درمان شود تا موجب آسیب های جدی به ستون فقرات نشود.

قوز گردن چیست و چگونه می توان آن را اصلاح کرد؟ (این فقط درباره حالت شما نیست)

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دینگو لند ، قوز یک مشکلی است که معمولاً به خاطر خمیدگی صورت می گیرد و اگر به درستی درمان نشود، ممکن است که منجر به عواقب جدی مانند شکستگی استخوان و ستون فقرات شود، با این حال، اگر متوجه یک قوس کوچک در پشت گردن خود شدید، می توانید آن را به طور کامل با اصلاح عدم تعادل ماهیچه ای و تغییر برخی از عادات روزانه تان درست کنید، ما مهم ترین نکاتی را برای درمان قوز گردن که می تواند به شما کمک کند تا قوزتان را ثابت نگه دارید ذکر کرده ایم ، با ما همراه باشید.

7 راه برای درمان قوز گردن

1. مواظب وزن خود باشید:

اضافه وزن، یکی از عواملی است که باعث تشکیل قوز می شود، اینطور نیست که چربی تصمیم به رفتن به پشت گردن شما را داشته باشد، اما وقتی وزنتان افزایش می یابد، به نظر می رسد که این منطقه بدتر می شود، به همین دلیل است که اولین قدم برای خلاص شدن از قوس گردن باید تغییر عادت های غذایی باشد و به جای نوشیدنی های ناسالم، آب خالص مصرف کرد.

2. موقعیت خواب خود را کنترل کنید:

هنگامی که خواب هستید، باید ستون فقرات خود را در وضعیتی شبیه به حالت ایستادن بهینه با شانه های پایین، کمری صاف، زانو های آرام و باسن صاف نگه دارید، برای حفظ این موقعیت، این پیشنهاد های ساده را دنبال کنید:اگر همیشه به پشت می خوابید، واقعاً به چیزی زیر سر خود نیاز ندارید، پس فقط از یک بالش گردن استفاده کنید و اگر شما به طرفین می خوابید، یک بالش بردارید که به خود اجازه دهید تا فضای بین شانه و گردن تان را پر کنید و یکی دیگر بین زانوها و قوزک پاهایتان بگذارید .

3. ماهیچه های کمر خود را ورزش دهید:

متخصصان می گویند تمرین هایی که بالا تنه تان از جمله گردن و شانه را تقویت می کنند، راهی موثر برای جلوگیری و درمان قوز هستند، چون به افزایش توده عضلانی کمک می کنند و سوزاندن چربی در این منطقه از بدن را راحت تر می شود.

چه کار باید کرد: دست هایتان را پشت سر خود قرار دهید و به جلو فشار دهید و سر خود را همزمان با ماهیچه های گردن تان به عقب فشار دهید، این موقعیت را برای 5 ثانیه نگه دارید و آزاد کنید و در نهایت این تمرین را 10 بار تکرار کنید .

4. کشش ماهیچه های گردن:

کشش ماهیچه سترنوکلیدوماستوئید به شما در از بین بردن تمایلات حالات بدنی بد و نادرست کمک می کند و با بهبود سیستم ماهیچه ای تان، منجر به بهبود قوز می شود.

چه کار باید کرد: سر خود را به سمت راست کج کنید تا زمانی که احساس کشش در سمت چپ گردن را احساس کنید، دست راستتان را روی سرتان بگذارید و کمی آن را به پایین بکشید، این موقعیت را برای 30 ثانیه نگه دارید و برای هر طرف 3 بار تکرار کنید .

5. آزاد سازی ماهیچه های پس سری:

ماهیچه های پس سری، ماهیچه های کوچکی هستند که در پایه گردن شما قرار دارند و باعث کشیدن سرتان به شکل نا درستی به جلو هستند، برای آزاد کردن ماهیچه های خود از این حالت، شما باید نقاط تحریکی تان را در پشت سر خود پیدا کنید و آن ها را دستکاری کنید.

چه کاری باید کرد: سر خود را ماساژ دهید و یا مطمئن شوید که به منطقه هدف فشار وارد می کنید و بعد به آرامی سر تان را به دو طرف تکان دهید تا احساس آزادی در ماهیچه ها را داشته باشید.

مدت زمان این تمرین 1 تا 1.5 دقیقه است .

6. ماساژ خود:

اگر قوز دارید، ماهیچه های گردن شما به طور غیر طبیعی فشرده هستند، شما می توانید با استفاده از تکنیک زیر آن ها را شل کنید.

چه کاری باید کرد: 2 - 3 حوله یا شال را بپیچید تا یک باند بافته شده کلفت داشته باشید. همانطور که ورزش و تناسب اندام دینگولند توضیح داده است باند را پشت گردن خود قرار دهید و هر سرش را در یک دستتان نگه دارید، به آرامی باند را بالا و پایین بکشید تا تنش ماهیچه را کاهش دهید، مدت زمان این تمرین بین 5 تا 7 دقیقه است.

7. اصلاح وضعیت بدنی:

قوز اغلب با یک ژست سر رو به جلو و یا وضعیت سر مرغ همراه است، حالتی که سر شما را از تراز عادی خود خارج می کند، در این حالت، شما 4 و نیم کیلو گرم اضافی برای هر سانتبه گردنتان اضافه می کنید، به همین دلیل است که تلاش آگاهانه برای بهبود وضعیت بدنی شما باید جزو روتین روزانه تان شود، برای اینکه حالت پیاده روی تان را اصلاح کنید.

مرکز بدن خود را با صاف ایستادن حل کنید،چانه خود را به موازات زمین، شانه ها و شکم خود نگاه دارید، بگذارید بازوهایتان به طور طبیعی در کنارتان قرار بگیرند، تصور کنید که یک رشته از سقف پایین آمده و شما را به سمت بالا می کشد، هر زمان که نیاز داشتید به حالت مناسبتان برگردید و رشته را در نظر بگیرید، برای اصلاح وضعیت نشستن، بهتر است سطح آن را تغییر دهید، شما می توانید با رول کردن یک پتوی کوچک و قرار دادن آن در زیر استخوان نشیمنگاه تان استفاده کنید- به این ترتیب می توانید زانو های خود را زیر باسن تان نگاه دارید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر