همه ما می‌دانیم که گیاهان آپارتمانی برای رشد و شکوفایی به نور احتیاج دارند و بدون آن از بین می‌روند. اما برای فضاهایی که نور کمی دارند و یا تنها با نور مصنوعی روشن می‌شوند چه گیاهانی مناسب است ؟! با ما در این مقاله همراه باشید تا با گیاهانی که به نور نیاز ندارند و گیاهان آپارتمانی سازگار با نور کم آشنا شوید.
همه ما می‌دانیم که گیاهان آپارتمانی برای رشد و شکوفایی به نور احتیاج دارند و بدون آن از بین می‌روند. اما برای فضاهایی که نور کمی دارند و یا تنها با نور مصنوعی روشن می‌شوند چه گیاهانی مناسب است ؟! با ما در این مقاله همراه باشید تا با گیاهانی که به نور نیاز ندارند و گیاهان آپارتمانی سازگار با نور کم آشنا شوید.
کد خبر: ۱۲۷۹۲۱۶

20 گل آپارتمانی بدون نور :

1. دراسنا

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایران درخت، دراسنا از انواع گیاهان آپارتمانی سازگار با نور کم و با برگهای چرم مانند و بسیار زیبا است. بیش از 50 نوع از انواع مختلف دراسنا وجود دارد و همه آنها نگهداری آسانی دارند. هرس کردن در زمان مناسب و آبیاری منظم برای سلامت این گیاه اهمیت بسیاری دارد. دراسنا را از نور مستقیم دور نگه داشته و از آبیاری بیش از اندازه خود داری کنید.

 

2. بروملیاد

بروملیاد از گل های آپارتمانی کم نور محسوب می‌شود و برای نگهداری در داخل خانه بسیار مناسب است. بیشتر انواع مختلف این گیاه به راحتی در داخل گلدان و در سایه رشد می‌کنند. با این که این گیاه بومی مناطق استوایی است اما به راحتی در همه جا و در داخل منزل پرورش میابد.

 

3. گیاه سرخس پر سیاوشان

پر سیاوشان از گیاهان سایه نشین و یکی از انواع محبوب سرخس است. دم برگ های تیره و براق آن به موی انسان شباهت دارد و بسیار زیباست. مطمئن شوید که آب به طور منظم به آن داده می‌شود و از آبیاری بیش از اندازه خود داری کنید. این گیاه را در نور غیر مستقیم نگه دارید و از قرار دادن آن در معرض تابش مستقیم آفتاب خودداری کنید.

4. نخل شامادورا

نخل شامادورا محبوب ترین نوع از نخل های آپارتمانی است و از سازگاری بالایی نسبت به شرایط مختلف برخوردار است. شامادورا از گیاهان آپارتمانی سازگار با نور کم است و حتی در گوشه های بسیار کم نور نیز رشد می‌کند. شامادورا تنها به مراقبت بسیار کمی نیاز دارد و تنها زمانی که خاک خشک است گیاه را آبیاری کنید وگرنه آن را خواهید کشت.

 

5. نخل مرداب

نخل مرداب یک گیاه زینتی همیشه سبز است و در داخل منزل و در نقاط سایه درفضای باز به خوبی رشد می‌کند. بسیاری از علاقه مندان به نگهداری گیاهان آپارتمانی، نخل مرداب را گیاه بسیار آسانی برای پرورش و نگهداری در منزل می‌دانند. این گیاه به بستری دائما مرطوب نیاز دارد و برای تامین رطوبت می‌توانید آن را روی یک زیر گلدانی یا ظرف پر از آب قرار دهید.

6. سانسوریا

سانسوریا را می‌توان یک گل آپارتمانی بدون نور معرفی کرد. این گیاه بسیار محبوب است و توانایی آن برای سازگاری با محیط های کم نور فوق العاده است. سانسوریا قدرت بالایی در تصفیه هوای اتاق دارد و این ویژگی و شرایط نگهداری آسان سانسوریا آن را به گیاهی محبوب برای داخل آپارتمان تبدیل کرده است.

 

7. انجیر چسب

از گلهای آپارتمانی کم نور با سرعت رشد و روندگی کم و برگ های چرمی سبز تیره است. توجه کنید که بیش از اندازه به این گیاه آب ندهید و صبر کنید تا خاک خشک شود و سپس اقدام به آبیاری کنید.

 

8. برگ انجیری

برگ انجیری به راحتی با محیط کم نور خو می‌گیرد و به خاکی تقریبا مرطوب ( غیر خیس ) نیاز دارد. برگ انجیری شرایط نگهداری آسانی دارد و در نور کم به راحتی رشد می‌کند اما ممکن است به دلیل دریافت نور کم بریدگی روی برگ ها حذف و یا کمتر شوند. بهتر است که خاک بین دو آبیاری تقریبا خشک شود.

 

9. گیاه کالاتیا

کالاتیا یکی از زیبا ترین گیاهانی است که باید در منزلتان پرورش دهید. این گیاه در نور سایه روشن به خوبی رشد می‌کند و نور شدید برگهای زیبای آن را می‌سوزاند. حداقل دمایی که این گیاه تحمل می‌کند 13 درجه سانتیگراد است که حتما باید در نظر گرفته شود. این گیاه به آبیاری منظم و مکرر احتیاج دارد که به مقدار نور و شرایط دمایی بستگی دارد. کالاتیا رطوبت زیادی می‌خواهد و خاک آن باید کمی مرطوب باشد.

 

10. گیاه مارانتا لوکونورا

مارانتا گیاهی شبیه به کالاتیا است و ممکن است در بعضی موارد با آن اشتباه گرفته شود. در مقایسه با کالاتیا، مارانتا شرایط نگهداری آسانتری دارد و به خوبی در نور محدود و متوسط و بدون دسترسی مستقیم به نور خورشبد رشد می‌کند. اگر این گیاه در نور زیاد نگهداری شود، برگ های آن تاب می‌خورند و پلاسیده می‌شوند.

 

11. سرخس

سرخس یک گیاه آپارتمانی همیشه سبز است و مانند دیگر گیاهان آپارتمانی به نور مستقیم خورشید حساس است. این گیاه به خوبی در خاک های اسیدی رشد می‌کند و برای تامین رطوبت آن باید حاک را اندکی مرطوب نگه دارید. ( از زهکشی گلدان مطمئن شوید تا خاک غرقابی نشود.) این گیاه شرایط مرطوب را بسیار دوست دارد و استفاده از روش جزیره برای افزایش رطوبت مناسب است.

 

12. قاشقی

پپرومیا یا قاشقی گیاه آپارتمانی کوچک و زیبایی است که برگهایی شبیه به قاشق و رنگ بندی متفاوت دارد. این گیاه خاک اندکی مرطوب و رطوبت را دوست دارد. اسپری آب بر روی برگ های این گیاه برای حفظ رطوبت موثر است. قاشقی در نور محدود و کم نیز ردش می‌کند و گزینه مناسبی برای روی میز شرکت ها و ادارات کم نور است.

13. پتوس

پتوس به صورت گسترده به عنوان گیاه آپارتمانی در مناطق آسیایی پرورش می‌یابد و به مراقبت کمی نیاز دارد و  بسیار مقاوم است. پتوس یک گل آپارتمانی بدون نور محسوب می شود و حتی در حمام و آشپزخانه و پذیرایی بدون نور نیز می‌تواند به خوبی رشد کند. این گیاه به خاطر توانایی اش در تصفیه کربن مونو اکسید موجود در هوا شهرت بسیاری دارد. و شرایط نگهداری پتوس آسان است و نسبت به شرایط محل نگهداری اش سازگاری بالایی از خود نشان می‌دهد.


14. گیاه گندمی یا عنکبوتی

گندمی گیاهی با برگهای آویز و باریک است و در یک گلدان آویز، ظاهری متفاوت به خانه شما می‌دهد. گندمی نسبت به نور کم مقاوم است و می‌توان آن را در کنار پنجره و یا نزدیکی درب ورودی در نور غیر مستقیم قرار داد. گندمی هوا را به خوبی تصفیه می‌کند و برای اتاق خواب گزینه مناسبی است. این گیاه را در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار ندهید زیرا نور مستقیم موجب سوختگی برگ های آن می‌شود.

 

15. اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم زیباترین گل آپارتمانی بدون نور است و با گلهای زیبا و سفید خود زیبایی خانه را دو چندان می‌کند. این گیاه نگهداری و پرورش بسیار آسانی دارد و در مکان های سایه شکفته می‌شود و همچنین هوای آلوده را به خوبی تصفیه می‌کند.

 

16. آگلونما نقره ای

آگلونما از گیاهان آپارتمانی بسیار دوست داشتنی است که به خوبی در نور کم رشد می‌کند. شرایط نگهداری آگلونما آسان است و همین امر این گیاه را برای افراد مبتدی در زمینه نگهداری از گل و گیاه مناسب کرده است. آگلونما را در مکانی با دمای متوسط قرار دهید و توجه داشته باشید که این گیاه به شدت به سرما حساس است.

 

17. گیاه زاموفیلیا

این گیاه تقریبا از مقاوم ترین گیاهان موجود است که به خوبی در کمترین میزان نور هم دوام می آورد و به نگهداری کمی نیاز دارد. این گیاه به آبیاری زیادی نیاز ندارد و ظاهری متفاوت و لوکس به خانه می‌دهد. مراقب آبیاری بیش از اندازه باشید که موجب مرگ این گیاه می‌شود.

 

18. لاکی بامبو

 لاکی بامبو از جمله گیاهان معروف و محبوب در نظریه فنگ شویی است که به باور چینی ها سبب خوش شانسی و ثروت آوری می‌شود. گیاه بامبوو علاوه بر زیبایی مقاومت بالا و نگهداری آسانی دارد و تنها یک ظرف شیشه ای بلند و پر از آب برای نگهداری آن کافی است. این گیاه مقاوم به نور مستقیم خورشید نیازی ندارد و در نور کم بهترین عملکرد را از خود نشان می‌دهد.

 

19. برگ عبایی

برگ عبایی گیاهی زیبا با برگهای کشیده و نسبتا پهن است که برای نگهداری در هر مکانی مناسب است و مقاومت بالای آن نام گیاه فولادی را به آن داده است. این گیاه زیبا در نور کم رشد خوبی دارد و نسبتا کند رشد است.

 

20. گیاه جگن ژاپنی

جگن ژاپنی گیاهی جالب با برگهای شبیه به گندمی است که سریع الرشد و ارزان است و تکثیر بسیار آسان و سریعی دارد. این گیاه بدون نیاز به نور خورشید رشد می‌کند و با برگهای افشان و زیبا اتاق شما را تبدیل به جنگل می‌کند.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها