jamejamsara
سرا آشپزی کد خبر: ۱۲۷۹۰۴۹ ۱۷ مهر ۱۳۹۹  |  ۲۱:۲۰

شکرک زدن مربا باعث خرابی آن میشود

دلیل شکرک زدن مربا و کپک زدن مربا؟

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نمناک،“شکرک زدن مربا” و کپک زدن مربا یکی از مشکلاتی است که وقتی مربای خانگی تهیه می کنیم با آنها مواجه می شویم پس با ما همراه باشید تا نکات تهیه مربا را به شما آموزش دهیم.

دلیل شکرک زدن مربا و کپک زدن مربا؟

علت شکرک زدن مربا چیست؟

شکرک زدن مربای هویج، آلبالو، بهارنارنج، به، گل محمدی، انجیر و ... علت های مختلفی دارد و برای اینکه علت شکرک زدن مربا و اینکه با یک مربای شکرک زده چکار باید کرد را بدانید این مطلب از نمناک را تا انتها بخوانید.

شکرک زدن مربا

 

علت های اصلی شکرک زدن مربا:
  1. وقتی شکر و شیرینی مربا بیش از اندازه باشد مربا شکرک می زند.
  2. اگر با دمای بالا مربا جوشیده باشد باعث شکرک زدن آن می شود.

روش های جلوگیری از شکرک زدن مربا:

  1. در مرباهای شیرین حتما از آبلیمو یا جوهر لیمو (اسید) استفاده کنید چون آستانه تبلور قند را بالا می برد و مانع از شکرک زدن می شود.
  2. در مرباهای ترش چون خود میوه اسید مورد نیاز را دارا می باشند مقدار کمتری آبلیمو استفاده کنید تا جلوی شکرک زدن مربا را بگیرد.

دلیل کپک زدن مربا:

  1. یکی از دلایل کپک زدن مربا این است که به قوام خوبی نرسیده و شل است و اگر احساس کردید مربا رقیق است حتما آن را دوباره روی شعله قرار دهید تا قوام پیدا کند.
  2. اگر بعد از پخت مربا آن را درون ظرف خیس بریزید باعث کپک زدن مربا می شود.

با مربای شکرک زده چه کنیم؟

  1. وقتی مربای شما شکرک زد نگران نباشید چون این دلیل بر کیفیت پایین مربا شما نیست و شما با اضافه کردن مقداری آب جوش و آبلیمو به مربا و جوشاندن دوباره آن می توانید به راحتی شکرک مربا را از بین ببرید.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر