بهترین راه های تشکر از همسر

چگونه از همسرم قدر دانی کنم؟

کد خبر: ۱۲۷۷۵۵۹

بهترین راه های تشکر از همسر

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پارس ناز، در اینبخش با بهترین راه هاي تشکر از همسر آشنا می‌شویم. گاهی اوقات بـه زحمات همسرمان در خانه فکر میکنیم، این‌کـه چقدر صبور بوده، چقدر محبت داشته و چقدر عاشقانه با هر کمی و کاستی درکنار مـا زندگی کرده، اگر فردی جز همسر مـا چنین محبتی بـه مـا داشت صدها بار از او تشکر می کردیم اما گاهی بر اثر کار زیاد یا مشغله هاي زندگی حواس مان پرت می شود. در ادامه با مجله پارس ناز همراه باشید.

 

از همسر خود بخاطر توجهاتی کـه بشما و خانواده می کند، تشکر کنید

 

هنگامیکه همسرتان کارهای منزل از جمله: شستن ظرف ها، غذا دادن بـه کودک تان، بیرون بردن آشغال، خرید خواروبار و … را انجام میدهد، تصور نکنید کـه این کارها وظیفه او هستند.

فکر نکنید بدلیل این‌کـه شـما نیمی از کارهای خانه را انجام می‌دهید، او نیز موظف اسـت کـه آنها را انجام دهد. باید از اهمیتی کـه هر یک از زوجین بـه کارهای روزانه خانه میدهند قدردانی کرد و از انها تشکر بـه عمل آورد. این کارها وظیفه هیچکدام از انها نیست.

 

دلیل قدردانی تان از وی را بیان کنید

 

همسر شـما خوشحال می شود کـه بداند چرا از او تشکر و قدردانی می‌کنید. بـه علاوه، انگیزه او نیز در انجام کارها افزایش پیدا می کند. برای مثال بـه او بگوئید: سپاسگزارم کـه ظرف ها را شستی، اینکار باعث شد کـه مـن بتوانم کمی استراحت کنم. و یا این‌کـه بگوئید: لطف کردی کـه بچه ها را برای بازی بـه پارک بردی، مـن وقت بیشتری داشتم تا بـه کارهای دانشگاهم برسم.

 

در بیان واژه ها برای تشکر کردن از همسر خود، خلاق باشید

 

اگر همیشه برای تشکر کردن از همسرتان، بـه او بگوئید ممنونم، این واژه برای او تکراری می شود و معنی و بعد از مدتی جذابیت خودرا از دست میدهد. خلاق باشید و بـه عناوین مختلف از او تشکر کنید.

 

قدردان زمانی کـه او صرف می کند باشید؛ تنها بـه نتیجه کار توجه نکنید

 

حتی زمانی کـه همسر شـما نمیتواند کاری رابه دلخواه شـما انجام دهد و یا این‌کـه نتوانسته اسـت انتظارات شـما را برآورده کند، بخاطر تلاش او و زمانی کـه برای انجام آن کار صرف کرده اسـت، از او تشکر کنید.

برای مثال اگر همسر شـما فراموش کرد کـه یکی از موارد نوشته شده در فهرست بلند بالای خرید را بخرد، و یا این‌کـه غذا را سوزاند، کاری نکنید کـه فکر کند زحمات او بـه هدر رفته اسـت و یا کارهای دیگر وی را نادیده گرفته اید. بـه او بگوئید: اشکالی نداره عزیزم، ممنون کـه وقت گذاشتی و تلاش کردی.

 

حتی در شرایط بد، دنبال نکاتی مثبتی برای قدردانی باشید

 

اگر همسرتان بشما بگوید کـه: مـن امروز باید بیشتر کار کنم تا پروژه کاری ام را تمام کنم و یا مادرم بیمار اسـت و باید این هفته بـه منزل او بروم و از او پرستاری کنم قطعا ناراحت خواهید شد.

اما بجای ناله و شکایت کردن، از او بدلیل این‌کـه بشما اطلاع داده و شـما را در جریان گذاشته اسـت، تشکر کنید. دراین صورت، همسر شـما تلاش خواهد کرد کـه در فرصتی مناسب، نبودش را جبران کند تا شـما را راضی و خوشحال کند.

چگونه از همسرم قدر دانی کنم؟

یادداشت هاي سورپرایز کننده اي برای تشکر کردن از او بگذارید

 

شـما نمیدانید کـه چقدر این سورپرایز، همسر شـما را خوشحال خواهد کرد و تاثیری مثبت روی او میگذارد. اینکار، روز وی را می سازد و تمام روز با انرژی بکار و فعالیت خود می‌پردازد. میتوانید این یادداشت را در جائی مخفی کنید تا او آنرا پیدا کند، و یا این‌کـه در مسیرِ رفتن بـه سرکار، پیام کوتاهی بـه او بدهید و خیلی ساده از او تشکر کنید.

 

بـه همسر خود بگوئید کـه همواره در موفقیت هاي شـما در زندگی دخیل بوده اسـت

 

موفقیت ها و دستاورد هاي خودرا در زندگی بشمارید و بـه همسر خود بگوئید کـه تاثیر زیادی در آنها داشته اسـت. این موفقیت ها میتوانند مربوط بـه شغل، زندگی شخصی، کارهای اجتماعی، رشد فکری و ذهنی و … شـما باشد؛ بـه او یادآوری کنید کـه تاثیر زیادی در رسیدن بـه این موفقیت ها داشته اند و برای تک تک انها از او تشکر کنید.

 

هم بطور خصوصی ودر جمع، از او تشکر و قدردانی کنید

 

بعضی اوقات، ممکن اسـت کـه همسر شـما تصور کند در خانه از او قدردانی می شود؛ اما در جمع هاي عمومی، توجهی بـه او نمی‌کنید و کارهای او نادیده گرفته می شود. بعضی از افراد فکر می‌کنند کـه نیازی بـه تشکر کردن از همسرشان در جمع نیست.

 

در مقابل بعضی از زوج ها، فقط در جمع از همسران خود تشکر می‌کنند تا بـه دیگران نشان دهند کـه چقدر رابطه خوبی با یک دیگر دارند!، در حالیکه در خانه، عکس این امر صادق اسـت و توجهی بـه یک دیگر نمیکنند. اگر شـما در تمام مواقع ودر همه ی مکان ها از همسر خود قدردانی و تشکر کنید، نتیجه مثبت آنرا در رابطه خود با او خواهید دید.

 

اگر همسر شـما نیاز بـه کمک شـما داشت، هرکاری کـه می‌توانید برای او انجام دهید

 

وقتی همسر شـما ناراحت اسـت و نیاز بـه توجه شـما دارد، ابتکار عمل بـه خرج دهید و کاری در جهت خوشحال کردن او و نشان دادن اهمیت او در زندگی تان انجام دهید.

اگر روزی همسر شـما خسته بودو سرحال نبود، کاری کنید کـه از این حالت بیرون بیاید، برای مثال قبل از این‌کـه او از شـما بخواهد کارهای خانه را انجام دهید، خودتان برای انجام دادن انها داوطلب شوید تا او بتواند چرتی کوتاه بزند و سرحال شود.

 

قدردانی و تشکر کردن از همسر خودرا، با انجام کارهای متعدد نشان دهید

 

بجای این‌کـه همیشه از او تشکر زبانی کنید، گاهی میتوانید کارهایی خلاقانه انجام دهید و یا کاری کنید کـه او خوشحال شود. برای مثال؛ گل مورد علاقه وی را برایش بخرید، برای شام با یک دیگر بیرون بروید و یا هدیه اي کوچک برای او بخرید.

 

و اما جملات و ایده هایی خوب برای تعریف و تمجید از همسر

تعریف کردن فقط راهی خوب برای جلب توجه آدم‌ها نیست، بلکه راهی راحت برای احساس خوب بخشیدن بـه دیگران و حتی بهتر کردن حال خوب خودتان هم اسـت. با ذکر این نکته، باید گفت احتمالا آدم‌هاي بسیاری تعریف‌هایي میشنوند کـه بارها و بارها تکرار میشوند بـه ویژه اگر یک ویژگی شخصیتی بخصوص و ارزنده داشته باشند.

 

فقط تعاریف صادقانه و خاص

فقط تعاریف صادقانه و خاص! بعنوان یک زن، حتماً موارد مرسوم زیادی شنیده‌اید مانند: «شـما چشم‌هاي خیلی قشنگی دارین» و … شنیدن اینها خوشایند اسـت، اما اگر بـه هر کافه رستورانی سر بزنید زیاد از این تعریف‌ها خواهید شنید.

خیلی عادی بیرون یک کافه داشتیم صحبت میکردیم کـه حرف مرا قطع کرد و گفت: «رو گردنت خال داری. میدونستی؟ یه جورایی با حال و جالبه!» مـن بلافاصله لپ‌هام گل انداخت و سرخ شدم. این حرف خیلی غیر منتظره و خاص بود، ودر عین حال نشان می‌داد او خیلی بادقت سر تا پای مـن را برانداز کرده اسـت. مـن اینکار وی را بسیار ارزنده دیدم.

 

تعاریف ناب

 

«تـو بی‌شک، بـه طرز حیرت‌انگیزی جذاب و دلربایی و این کمترین چیزیه کـه می‌شه در موردت گفت!»

 

جذاب خطاب کردن

مـن فکر نمی کنم شنیدن هیچ چیز بـه اندازه‌ي این‌کـه آدم را «جذاب» خطاب کنند لذت داشته باشد. این حرف دل آدم را گرم می کند، و خیلی از گفتن «خوش‌اندام» یا حتی «زیبا» خیلی صمیمانه‌تر و مهربانانه‌تر اسـت.

 

دنبال تعریف کردنتان را نگیرید و زیاد ادامه ندهید

یکبار اتفاقی در شهر ممفیس بـه مردی برخوردم توی خیابان جلوی مـن را گرفت کـه بگوید «شـما جذاب‌ترین خانمی هستنید کـه مـن بـه عمرم دیدم». مـن از خجالت سرخ شدم و زیر لب مـن و مـن کنان گفتم «مرسی» و مثل آدم‌هاي دست و پا چلفتی و ترسیده لکنت زبان گرفتم، و او فقط بـه مـن لبخند زد و بـه راهش ادامه داد.

مـن فقط کمی بـه خودم رسیده بودم، ولی چیز خیلی خاصی کـه جلب توجه کند وجود نداشت، و مطمئنا بـه دنبال جلب توجه و تعریف و تمجید کسی نبودم. اما آن تعریف واقعا روز مـن را ساخت، بیشتر بخاطر آنکه ادامه نداد و از مـن تقاضای عدد تلفن یا چیزی نکرد. فقط همین. عالی بود. مرسی، رفیق اتفاقی مـن.

 

از مو هاي یک خانم تعریف کنید

«موهاتون مثل آبشار روی بستر شونه‌هاتوم می‌ریزه، دست بـه این آبشار نزنید. این موها خیلی بـه جذابیتتون اضافه می‌کنه».

 

از کار کردنش تعریف کنید

بهترین تعریفی کـه از یک غریبه شنیدم درباره‌ي این بود کـه می گفت از دیدن مـن موقع کار کردن لذت میبرد: «شـما همیشه شاد و با مردم مهربان هستین، وقتی پا توی ساختمان می گذارم و شـما رو این جا میبینم انگار روح تازه‌اي درمن دمیده می‌شه.»

 

بگویید بدون آرایش هم زیباست

هفته‌ي پیش با شوهرم، خانواده‌اش و دوستانمان در اتاق نشیمن او بودیم. مـن گفتم کـه نمی توانم بیش از این صبر کنم و باید بروم کیف آرایشم راکه یک هفته بود خانه‌ي یکی از دوستان جا گذاشته بودم بردارم. او گفت: «تـو کل هفته رو آرایش نداشتی ینی؟! خدای مـن! تـو چقدر جذابی پس!» مـن فکر میکنم بهترین تعریف‌ها ساده هستند فقط در موقع مناسب و درست گفته می شوند.

 

از کمال و بلوغ گفتن چیز خوبی اسـت

یکی از اساتید از مـن پرسید چند سالم اسـت. و مـن گفتم ۲۱. او تعجب کرد و گفت: «ولی خیلی پخته‌تر و با کمالات‌تر از سن‌تون نشون می‌دین!» این شخص استادی بود کـه مـن از او می‌ترسیدم، و شایعه شده بود کـه یکی ازآن عوضی‌هاي نخبه‌ي زن‌ ستیز اسـت. می‌ ترسیدم بـه دفترش پا بگذارم. جمله‌ي او باعث نشد لپ‌هاي مـن گل بیندازد ولی تا پایان روز احساس فوق‌العاده‌اي داشتم.

 

یک تعریف غافلگیر کننده

نامزدم در نخستین سالگرد آشنایی‌مان، داشت درب یک بطری نوشیدنی را باز می کرد کـه پنج سال تمام برای یک مناسبت خاص نگه داشته بود. بـه مـن نگاه کرد و گفت: «نمی‌دونم چرا این رو این همه ی مدت نگه داشتم – مـن کـه ۳۶۵ روز سال رو برای جشن گرفتن و خوشحالی دلیل داشتم!

 

 

همان‌ گونه ارتباط برنده اسـت

«عاشق حرف زدن با تـو ام» مـن را دیوانه می کند. بهترین چیزی کـه میتوانم بـه آن فکر کنم. طوری‌كه با شنیدنش روزها روی ابرها سیر خواهم کرد. اگر رسمی لباس پوشیده باشم، شنیدن کلمه‌ي «خیره کننده‌س» چیز جالبی خواهد بود. اگر غیررسمی پوشیده باشم، «امروز واقعا زیبا بنظر میای» هم کفایت می کند.

آدم‌ها طبق معمول خیلی بـه مـن میگویند کـه باهوش هستم و مو هاي زیبایی دارم، ولی مـن جذب این تعریف‌ها نمی شوم. برای مـن، این‌ چیزها عادی و روزمره‌اند. سعی کنید از بانوی زندگیتان در رابطه با چیزهایی تعریف کنید کـه مشخص‌اس بابت‌شان وقت گذاشته و تلاش کرده اسـت. مثلاً: پوشش، سبک زیبای موها، یک اثر یا کار هنری…

 

تعریف از اعتماد بـه نفس

تا بـه امروز بهترین تعریفی کـه از مـن شده این بوده اسـت: «لامصب این اعتماد بـه نفسی کـه داری چقدر جذاب‌ ترت میکنه!» جمله‌ اي کـه کل روز مـن را ساخت، و هنوز هم کـه بـه آن فکر میکنم باعث می شود لبخند روی لبهایم بنشیند.

 

یک تعریف مرسوم

مـن پی بردم گفتنِ «عاشق دیدن لبخندتم، هر بار میبینم روزم رو درخشان می‌کنه» همیشه باعث خوشحالی و لبخند بی‌وصف و اندازه‌ي زن‌ها می شود… اما مـن ۱۲ سال اسـت کـه ازدواج کرده‌ام، و شاید از مـن گذشته باشد!

 

از لبخندش تعریف کنید

مـن و دوست پ…م یک شب روی تخت بودیم مشغول حرف زدن و خندیدن. چیزی گفت، کـه هم اکنون یادم نیست، اما آن قدر باحال بود کـه بلند بلند خندیدم، طوریکه دیگر بازرسی خودم را نداشتم. همان‌ گونه می‌خندیدم، و وقتی بـه سمت او برگشتم گفت آرزومه همیشه بتونیم همین جوری بخندونمت. تـو همیشۀ خدا خوشگلی، ولی وقتی مثل هم اکنون می خندي، دلم میخواد دنیا متوقف بشه.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها