jamejamsima
سیما نماهای ماندگار کد خبر: ۱۲۶۸۹۸۹   ۲۶ خرداد ۱۳۹۹  |  ۲۳:۰۵

بچه‌هایی که روزی در سریال‌های تلویزیون ایفای نقش می‌کردند حالا در چه حال و هوایی هستند؟

کودکان کادر!

معمولا در هر دوره‌ای تعدادی کودک و نوجوان علاقه‌مند و مستعد وارد عرصه بازیگری می‌شوند و بعد از این‌که طعم شیرین شهرت و محبوبیت را چشیدند و مسیر زندگی‌شان به کلی تغییر کرد، درگیر سرنوشت‌های مختلفی می‌شوند.

title
برخی درگیر روزمرگی‌های زندگی می شوند و عده‌ای به دلایل مختلف یا کنار گذاشته و فراموش می‌شوند یا این‌که خودشان از این حرفه فاصله می‌گیرند و گاهی هم سرنوشت نه چندان خوشایندی برایشان رقم می‌خورد.

در گزارشی که پیش رو دارید، سعی کردیم به سراغ تعدادی از آنها برویم و بدانیم این روزها چه می‌کنند. پس در این گزارش با ما همراه شوید.

لیلا و لیلی
نام برنامه تلویزیونی: صندوقخانه/ سال1363
مجری: مرضیه برومند
بازیگران: لیلا حاتمی - لیلی رشیدی

چه بود و چه شد؟ این دو بازیگر در  12 سالگی در برنامه صندوقخانه همراه با مرضیه برومند در اتاق عروسك می‌نشستند و برای بچه‌ها شعر و قصه می‌خواندند. هر دو با لباس‌های متحدالشكل (روسری همرنگ، مانتوی سرمه‌ای و كتونی‌های سفید) در این برنامه حاضر می‌شدند.
 
این دو بازیگر به‌واسطه خانواده هنرمندشان، حرفه بازیگری را ادامه دادند و هر دو بازیگران حرفه‌ای در سینما، تئاتر و تلویزیون محسوب می‌شوند. البته لیلی رشیدی به‌واسطه ارتباط خوبش با كودكان در كارهای كودك از جمله قصه‌های تا‌به‌تا، آب‌پریا و... بازی كرده است.
 
ضمن این‌كه این بازیگر نسبت به حاتمی كم‌كارتر است. اما حاتمی در تلویزیون و سینما نقش‌های متفاوت‌تری بازی كرده است.
 
آخرین اثر تلویزیونی رشیدی بازی در سریال هیات‌مدیره بوده و آخرین كار حاتمی در تلویزیون، سریال پریدخت بود.

مجید دیروز، كارمند امروز
نام سریال: قصه‌های مجید/ سال1369
بازیگر: مهدی باقربیگی

چه بود و چه شد؟ ورودش به دنیای بازیگری از طریق مدرسه صورت گرفت. آن سال‌ها كیومرث پوراحمد قصد تولید مجموعه تلویزیونی «قصه‌های مجید» را داشت، به همراه گروه كارگردانی به مدرسه مهدی باقربیگی آمدند و بنابه توصیه مدیر از تعدادی بچه‌ها كه در گروه تئاتر مدرسه فعالیت داشتند، تست بازیگری گرفتند.
 
وی نیز از همان زمان به بازیگری علاقه‌مند بود و عضو گروه نمایشی مدرسه‌مان در مقطع راهنمایی و دبستان بود، تا این‌كه برای نقش مجید در مجموعه قصه‌های مجید انتخاب شد.

در آن مقطع باقربیگی 13 سالش بود كه مخاطبان با چهره شیطون و بانمك او در قالب مجموعه دیدنی قصه‌های مجید آشنا شدند. پسربچه نوجوان، بازیگوش، شیطون، بانمك و با لهجه اصفهانی كه كل‌كل‌هایش با بی‌بی (تنها بازمانده خانواده‌اش) تماشایی بود. او بعد از این سریال چند سالی فراموش شد تا این‌كه دوباره به سمت بازیگری رفت. آخرین سریال او در تلویزیون خاتون بود. وی در حال حاضر كارمند شهرداری است.

پسربچه عینكی تلویزیون
نام فیلم: پاتال و آرزوهای كوچك / 1368
بازیگر: علیرضا رئیسی

چه بود و چه شد؟ معروف به پسربچه عینكی سینما و تلویزیون است. شش سالش بود كه بازیگری را با بازی در فیلم پاتال و آرزوهای كوچك آغاز كرد. او مدت‌ها پركار بود و در سریال‌های های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی همچون مدرسه پیرمردها، اتل‌متل توتوله، شهر در دست بچه‌ها و... بازی كرده است.
 
رئیسی بعد از بازی در چند كار سینمایی و تلویزیونی آخرین بار در مجموعه تلویزیونی دنیای شیرین بازی كرد كه در این مجموعه نوجوان بود و سریال مختص گروه سنی كودك و نوجوان بود. او بعد از این سریال دیگر بازیگری نكرد و چند سالی برای ادامه تحصیل به خارج از كشور مهاجرت كرد.
 
رئیسی بعد از بازگشت بسیار گزیده بازی كرده است. از جمله سریا‌ل‌هایی که او بازی کرده می‌توان به شاید برای شما هم اتفاق بیفتد، آپاچی، خجالت نكش و... اشاره کرد.

محسن آقای خورشیدی
نام مجموعه: در خانه/سال 1365
بازیگر: بابك بادكوبه

چه بود و چه شد؟ او بازیگری را از شش‌سالگی و با بازی در برخی پلاتوهای برنامه‌ای به نام «بچه‌ها اینو شنیدید؟» شروع كرد. پدرش از تهیه‌كنندگان باسابقه تلویزیون است. بادكوبه در 13 سالگی به خاطر بازی در سریال در خانه به شهرت رسید.
 
او به دلیل تپل بودن و شباهتش با اكبر عبدی برای بازی در نقش محسن انتخاب شد. در آن زمان بیژن بیرنگ از بچه‌ها تست می‌گرفت و بادكوبه هم رفت و تست داد و به دلیل شباهتش با اكبر عبدی برای بازی در نقش محسن، پسر آقای خورشیدی انتخاب شد.
 
او بعد از این مجموعه مدتی بازیگری را ادامه داد، سپس مجری شد و حالا مدیر یك موسسه فرهنگی است و در كنارش هم گاهی تهیه‌كنندگی، بازی و اجرا می‌كند. آخرین فعالیت او در تلویزیون، برنامه اینجا آینده بود.

امیر آقای جمالی
نام مجموعه: قصه‌های تا‌به‌تا/سال 1373
بازیگر: مانی نوری

چه بود و چه شد؟ مگر می‌شود امیر آقای جمالی قصه‌های تا‌به‌تا كه همسایه و همبازی لوس زی‌زی‌گولو بود را نشناسید. او كسی نبود جز مانی نوری. این هنرمند یك سال قبل از این‌که به مدرسه برود، مقابل دوربین مرضیه برومند در مجموعه تلویزیونی «قصه‌های تا‌به‌تا» قرار گرفت و اولین تجربه بازیگری‌اش را كنار بزرگان عروسكی تلویزیون رقم زد.
 
مانی نوری از طریق یكی از اقوام به مرضیه برومند معرفی شده بود. وی پس از آن در سریال خانه ما نقش پویا را ایفا كرد و نقش جایزه بهترین بازیگر نوجوان از شبكه ۳ را دریافت كرد.
 
نوری چندین سال برای تحصیل به خارج از كشور سفر كرد و بعد از بازگشت فعالیتش را در عرصه كارگردانی، نویسندگی و بازیگری ادامه داد. نوری در سینما، تئاتر و تلویزیون فعال است و آخرین سریال او در تلویزیون با نام آخرین بازی پخش شد.

نوجوان بانمك یزدی
نام مجموعه: بهترین تابستان من سال 1375
بازیگر: علی صادقی

چه بود و چه شد؟ 16 سالش بود كه با سریال بهترین تابستان من در میان مخاطبان به شهرت رسید. او در این سریال نقش یك نوجوان بانمك یزدی را بازی می‌كرد كه اتفاقا خیلی هم خوب از پس نقش برآمد و نشان داد استعدادی خوبی در عرصه طنز دارد.
 
گرچه نقش او را افشین زیوری دوبله كرده بود، اما بازی خوبش باعث شد تا در این حرفه بماند و بازیگری را ادامه بدهد. او قبل از سریال بهترین تابستان من در برنامه‌های تركیبی حضور كوتاهی داشت.

از سریال‌های او می‌توان به دردسر والدین، پشت كنكوری‌ها، كوچه اقاقیا، سه در چهار، عید امسال، زن‌بابا، خوش‌نشین‌ها، موج و صخره، نقطه سر خط، معراجی‌ها و... اشاره كرد. او بیشتر به عنوان بازیگر نقش‌های طنز شهره است.

دختر شیرازی شیطون
نام سریال: جایزه بزرگ/سال 1383
بازیگر: ترلان پروانه

چه بود و چه شد؟ ترلان پروانه فعالیتش را از سه‌سالگی و با تیزرهای تبلیغاتی تلویزیون شروع کرد. دختربچه‌ای شیطون با موهای بلند و فرفری كه نگاهش همه را جذب كرد.
 
همین نگاه باعث شد تا او اولین تجربه بازیگری‌اش را با بازی در سریال جایزه بزرگ كسب كند كه در این سریال نقش شكوفه دختر كوچك خردسال مراد و فریبا (جواد رضویان و بهنوش بختیاری) را بازی می‌كرد كه بسیار كنجكاو و شیطون بود.
 
او همان سال هم نقش دختر كوچك خانواده را در سریال خوش‌غیرت بازی كرد. از دیگر كارهای این هنرمند در كودكی، 101 راه برای ذله كردن پدر و مادرها، زیر تیغ و... بوده است. او حرفه بازیگری را ادامه داده و در سینما و تلویزیون فعال است. آخرین سریال او در تلویزیون كوبار بود.

پسر تپل و بامزه
نام مجموعه: چک برگشتی/سال 1390
نام بازیگر:محمدرضا شیرخانلو

چه بود و چه شد؟ شیرخانلو در یکی از شب‌ها که همراه پدرش برای بازی فوتبال رفته بود، توسط یکی از دوستان پدرش که خبرنگار بود دیده و به سیروس مقدم، کارگردان چک برگشتی معرفی شد تا به این ترتیب وی اولین تجربه بازی در یک مجموعه تلویزیونی را در پنج سالگی کسب کند.
 
او حالا نوجوان شده، اما جزو نوجوانان پر کار سینما و تلویزیون است.  وی پس از سریال «چک برگشتی» در مجموعه‌های «دودکش» به کارگردانی محمدحسین لطیفی و در فصل دوم این سریال با نام «پادری» به ایفای نقش پرداخت.
 
شیرخانلو پس از درخشش در سریال چک برگشتی مورد توجه بهروز شعیبی قرار گرفت و باعث شد تا او اولین کار سینمایی خود را با بازی در فیلم «دهلیز» تجربه کند.

سعید چاق و لاغر
نام مجموعه: چاق و لاغر و مامور سوم/سال1369
بازیگر: سعید شیخ‌زاده

چه بود و چه شد؟ فعالیتش را در بازیگری از 11 سالگی با فیلم مرگ و پلنگ آغاز كرد و در 12 سالگی با ایفای نقش پسربچه‌ای به نام سعید در مجموعه چاق و لاغر و مامور سوم به شهرت رسید. او در این مجموعه نقش یك پسربچه مثبت را بازی می‌كرد.
 
سعید شیخ‌زاده در طول این سال‌ها نه‌تنها بازیگری را ادامه داد، بلكه مجری‌گری و کار دوبله را نیز شروع كرد و همچنان ادامه می‌دهد. یكی از نقش‌های این بازیگر، ایفای نقش ناصرالدین‌شاه در سریال سال‌های مشروطه به كارگردانی محمدرضا ورزی و آخرین اجرای او هم برنامه هزارداستان بود.

پسر حرف گوش‌كن
نام مجموعه: تولدی دیگر/ سال1377
بازیگر: مهران ضیغمی

چه بود و چه شد؟ هفت سالش بود كه در سریال تولدی دیگر بازی كرد. پسر كوچولوی خانواده كه همیشه به حرف برادر بزرگ‌ترش گوش می‌داد.
 
او كسی نیست جز مهران ضیغمی كه حالا جوانی 29 ساله است. «دنیای شیرین»،‌ «رانت‌خوار كوچك»، «زیر آسمان شهر» و «قطار ابدی» از دیگر بازی‌های ضیغمی در تلویزیون است.
 
او به‌واسطه حضور پدرش در زمینه طراحی لباس و مدلینگ هر از گاهی این هنر را در كنار بازیگری دنبال می‌كند.
 
او نیز مانند برخی از بازیگرانی كه از كودكی مشغول به كار شدند، مدتی را به تحصیل در زمینه بازیگری اختصاص داد و بعد از این‌كه تحصیلات آكادمیك خود را در این زمینه بالا برد، با پیشنهاد حسین سهیلی‌زاده در سریال «آخرین بازی» و در نقش خشایار به قاب تصویر برگشت. آخرین سریال او در تلویزیون ناخونك است.

كوچك‌ترین مجری تلویزیون
نام برنامه: برنامه كودك شبكه یك / سال 1382
بازیگر: فاطیما بهارمست

چه بود و چه شد؟ شش سالش بود که به طور اتفاقی استعدادش در عرصه اجرا كشف شد و به عنوان مجری برنامه‌های كودك و تلویزیون فعالیت هنری خود را در سیمای كودك شبكه یک آغاز كرد. او با شش سال سن، كوچك‌ترین مجری و گوینده‌ای بود كه صداوسیما به خود دید.
 
فاطیما بهارمست بسیار سر و زبان‌دار بود و همین توجه همه را به خودش جلب كرد. سال‌ها گذشت و او بازی در سریال‌های راه‌شب، حلقه سبز، آلبوم جادویی، ساعت شنی، پاتوق و بیدارباش را در كارنامه‌اش رقم زد. آخرین اجرای تلویزیونی او به نام برنامه دیده‌شو سال 92 بود و بعد از آن اجرا را رها كرد و بیشتر روی بازیگری متمركز شد. آخرین سریال او در تلویزیون  فصل دوم از سرنوشت بود.

پسری كه دیگر خبری از آن نشد
نام مجموعه: خانه سبز / سال 1375
بازیگر: آرش نادی

چه بود و چه شد؟ مگر می‌شود علی كوچك و بینوای خانه سبز، كودك پنج‌ساله‌ای كه تمام حسرت زندگی‌اش فقدان پدر بود را فراموش كرده باشید. او كسی نیست جز آرش نادی، از بازیگرانی كه فعالیتش در عرصه بازیگری را ادامه نداد.
 
همچنین یكی از تهیه‌كنندگان تلویزیون چند سال پیش در قالب مصاحبه‌ای اعلام كرد كه آرش نادی تمایلی به خبر‌رسانی هم ندارد. جالب است كه رامبد جوان نیز در یكی از پست‌هایش اعلام كرده بود ما برای دعوت از آرش نادی خیلی پیگیری كردیم، اما به نتیجه‌ای نرسیدیم.

ترك‌زبان وساده
نام مجموعه: بچه‌های مدرسه همت/سال 1375
بازیگر: حسین عابدینی

چه بود و چه شد؟ 15 سالش بود كه با فیلم پدر ساخته مجید مجیدی وارد سینما شد و در 16 سالگی در سریال بچه‌های مدرسه همت به كارگردانی رضا میركریمی نقش پسر ترك‌زبان و ساده قصه را بازی ‌كرد. او جزو بازیگرانی است كه اتفاقی وارد حرفه بازیگری شد و بعدها به شكل جدی‌تر آن را ادامه داد.
 
وی به خاطر فیلم باران در ۲۰ سالگی برنده سیمرغ بلورین برترین بازیگر مرد در نوزدهمین جشنواره فیلم فجر شد و جوان‌ترین بازیگری است كه سیمرغ نقش اول مرد را گرفته‌ است. سریال‌های سرزمین كهن و آقا و خانم سنگی آخرین سریال‌های این بازیگر در تلویزیون است.
 
در یکی از مصاحبه‌هایش، او تاکید کرده بود که قبل از ورود به عالم بازیگری خیلی اهل درس و مشق نبود. اما به واسطه شهرتی که پیدا کرد تصمیم گرفت به درس و مشق و هم اهمیت بدهد. این بازیگر زنجانی در سریال‌هایی همچون: «بیدارباش»، «از یاد رفته»،‌«شهریار»،‌«مامور بدرقه» و ... به ایفای نقش‌های متفاوت پردخته است.

كودك شیرین‌زبان دهه 70
نام مجموعه: خانه سبز/ سال 1375
نام بازیگر: سپهر آزادی

چه بود و چه شد؟ بازیگری را با بازی در فیلم «درخت گلابی» داریوش مهرجویی در هفت‌سالگی آغاز كرد. اما در سریال «خانه سبز» شناخته شد و سال بعد از آن در سریال «دنیای شیرین» در نقش پسر شیرین و كوچك خانواده ایفای نقش كرد و با بازی در مجموعه طنز «سیب خنده» و «مجید دلبندم» طرفداران بسیاری پیدا كرد. وی فرزند فریال بهزاد، كارگردان و غلامرضا آزادی فیلمبردار است.
 
در واقع او یکی از بازیگرانی است که به‌واسطه خانواده هنرمند وارد عرصه بازیگری شد اما به این رشته به شکل حرفه‌ای ادامه نداد و ترجیح داد به دنبال تحصیلات باشد.  آخرین باری كه مقابل دوربین رفت، سال 83 در فیلم «پل سیزدهم» به کارگردانی فرهاد قریب بود. وی سال‌هاست كه خارج از ایران سكونت دارد.

بچه شیطون
نام سریال: بچه‌های خیابان/سال 1382
نام بازیگر: علیرضا جعفری

چه بود و چه شد؟ این هنرمند برادرزاده امیر جعفری است. او در کودکی تپل و بانمک بود و همین باعث شد نقش‌هایی که بازی می‌کند به دل مخاطب بنشیند و بینندگان به‌ویژه بچه‌ها با او ارتباط خیلی خوبی برقرار کنند. البته جثه این بازیگر که در حال حاضر یک جوان 27 ساله است، نسبت به کودکی‌اش کاملاً متفاوت است و لاغر شده و دیگر خبری از چاقی نیست.
 
همچنین نمک بازیگریش نیز کمتر شده است. او اولین کار خود را با فیلم تلویزیونی «دیوار» ساخته بیژن صمصامی آغاز کرد و با بازی در سریال بچه‌های خیابان به کارگردانی همایون اسعدیان به شهرت رسید. در زمان ساخت این سریال او 10 ساله بود. جعفری از ۵ تا ۱۵ سالگی در ۳۰ سریال و فیلم نقش‌های مختلفی بازی کرد که از جمله این فیلم‌ها می‌توان به «مهمان مامان» اثر داریوش مهرجویی اشاره کرد.

دخترك خوش سر و زبان
نام سریال: تولدی دیگر/سال 1377
نام بازیگر: گلشید اقبالی

چه بود و چه شد؟ شش ساله بود كه در فیلم «مهر مادری» ایفای نقش كرد که این نقشش  به‌دلیل بازی احساسی مورد توجه مخاطبان قرار گرفت. 
 
این هنرمند  در هفت‌سالگی و با سریال «تولدی دیگر» به کارگردانی داریوش فرهنگ و تهیه‌کنندگی مسعود رسام و بیژن بیرنگ شناخته شد. 
 
همان دختربچه بانمك و خوش سر و زبانی كه مدام گریه می‌كرد و برای فقدان مادر بیقراری داشت. در این سریال عبدالرضا اکبری نقش پدرش و زنده‌یاد جملیه شیخی نقش مادرذبزرگش را بازی می‌کرد.

 او در سریال‌های «مجید دلبندم» و «آژانس دوستی» هم ایفای نقش كرد. اما از سال 84 در هیچ فیلم و سریالی حضور پیدا نكرد و به خارج از كشور مهاجرت كرد. وی نوه مرحوم ناصر گیتی‌جاه است.

بازیگر کم‌حاشیه
نام فیلم: آبادانی ها/سال 1371
نام بازیگر: وحید شیخ‌زاده

چه بود و چه شد؟ وحید سه برادر به‌ نام سعید و شایان و فرید و یک خواهر دارد و سومین پسر خانواده است، بازیگری را همراه برادر خود از ۱۰ سالگی در سال ۱۳۷۱ با سریال آبادانی‌ها به کارگردانی کیانوش عیاری شروع کرد. او سال 1379 در سریال «بازی پنهان» به کارگردانی شاپور قریب به ایفای نقش پرداخت. در این سریال برادرش سعید هم بازی داشت و هر دو حضور داشتند.
 
این بازیگر سال 73 هم در سریال تلویزیونی «شیخ مفید» به کارگردانی فریبرز صالح و سیروس مقدم بازی کرده بود که داستان این سریال در قرن چهارم می‌گذشت.  وحید علاوه بر کار بازیگری به موسیقی نیز علاقه‌مند است و با سازهایی همچون گیتار، پیانو و ساز ملودیکا کار می‌کند. او قصد داشت با یکی از دوستانش آلبومی منتشر کند که بنا به دلایلی این کار را انجام ندادند. همچنین او به کار گویندگی نیز علاقه دارد و همچون برادرش هم گویندگی می‌کند. از دیگر علاقه‌مندی‌های وحید شیخ‌زاده، بیلیارد و اسنوکر است.

سرتق دنیای شیرین
نام سریال: دنیای شیرین/سال 1376
نام بازیگر: اشکان اشتیاق

چه بود و چه شد؟ او بازیگری را از نوجوانی با بازی در مجموعه‌های تلویزیونی آغاز کرد. در مجموعه «دنیای شیرین» جلوی دوربین رفت که در این سریال نقش پسر سرتق خانواده را داشت که با کارهایش اعضای خانواده را شگفت‌زده می‌کرد.  نقش خواهر و برادر او را در سریال دنیای شیرین، زهرا جواهری و علیرضا رئیسی بازی کرده بودند.

  او با سریال نود شبی مهران غفوریان به شهرت رسید و جزو کودکانی است که فعالیتش را در عرصه بازیگری ادامه داد و آخرین سریال او در تلویزیون زوج یا فرد بود. این بازیگر 37‌ساله تا به امروز به‌واسطه بازی در سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی، لباس شخصیت‌های متفاوت را به‌تن کرده است. یکی از نقش‌های ماندنی او در ذهن مخاطبان سریال «زیر آسمان شهر» است.

پسر ساده‌دل
نام سریال: پزشکان/سال 1377
نام بازیگر: حسین سلیمانی

چه بود و چه شد؟ 13 سالش بود که با بازی در فیلم سینمایی مهر مادری وارد عرصه بازیگری شد. او برای بازی در این فیلم از چند جشنواره بین‌المللی،‌جوایز و تقدیرنامه دریافت کرده است.  در 14 سالگی در سریال پزشکان ساخته مسعود کرامتی بازی کرد و این شانس را داشت که در نوجوانی در سریال «داستان یک شهر» اصغر فرهادی بازی کند.

سلیمانی هم سرسختانه این حرفه را ادامه داد و آخرین کارهایش در تلویزیون بازی در سریال‌های «همسایه‌ها» و «چرخ فلک» بوده است.  سلیمانی در کنار بازیگری، دستیاری کارگردان، مجری طرح، بازیگردان، عکاسی، ساخت فیلم کوتاه و ترانه‌سرایی فعالیت دارد و می‌توان در یک جمله گفت که جزو بازیگران بسیار فعال است.

مهندس تکنولوژی هواپیما
نام سریال: دنیای شیرین دریا/ سال 1377
نام بازیگر: مهسا ملا پور

چه بود و چه شد؟ هشت ساله بود که به واسطه آشنایی خانوادگی با منوچهر شمسایی، نورپرداز، به بهروز بقایی برای سریال «دنیای شیرین دریا» معرفی شد و پس از آن‌که تست داد از بین تعدادی متقاضی توانست نقش ساحل، خواهر کوچک‌تر دریا را بازی کند.
 
پس از آن در سریال «مهر طوبی» بازی کرد که در نوروز 94 پخش شد ولی بعد از آن در هیچ فیلم و سریالی بازی نکرد. در یکی از گفت‌وگوهایش عنوان کرده دوستان کارگردان و تهیه‌کننده او را فراموش کرده‌اند. او در رشته مهندسی تکنولوژی هواپیما تحصیل کرده است.

لیلای گل پامچال
نام سریال: گل پامچال/ سال 1370
نام بازیگر: ستاره جعفری

چه بود و چه شد؟ 12 سال داشت که لیلای «گل پامچال» شد. همان دختربچه سبزه رو و با نمکی که پس از بمباران جنوب به شمال کشور سفر می‌کند.  او در این سریال که به کارگردانی محمدعلی طالبی ساخته شده بود به زیبایی نقش یک دختر جنوبی را نشان داد که چگونه در بحران جنگ و بدون حضور خانواده سعی می‌کرد مشکلاتش را برطرف کند. این سریال مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته بود. حتی در زمان پخش باعث خلوت شدن خیابان‌ها شده بود.

جعفری سال 1382 وقتی 24 ساله بود بعد از گرفتن لیسانس کشاورزی به کشور هلند مهاجرت کرد و در کنار یادگیری زبان این کشور، فوق‌لیسانس و دکترا را هم گرفت. با وجود علاقه شدیدی که به بازیگری دارد، اما سال‌هاست از این عرصه دور شده است.

امیرمحمد رسانه
نام برنامه: عموپورنگ
نام بازیگر: امیرمحمد متقیان

چه بود و چه شد؟ بیشتر با نام کوچکش امیرمحمد شناخته می‌شود. او هم یکی از جوان‌ترین مجریان برنامه‌های کودک است که از کودکی کار اجرا را در کنار داریوش فرضیایی (عمو پورنگ) شروع کرد. او دستیار عمو پورنگ بود. او در طول همه این سال‌ها فعالیتش را در عرصه اجرا و بازیگری با مجموعه‌های محله گل و بلبل 1 ،2 و 3، بالش‌ها و ... ادامه داده است.

امیرمحمد سال‌هاست کنار داریوش فرضیایی فعالیت می‌کند و در همه این سال‌ها این زوج هنری توانسته‌اند محبوب دل بچه‌های ایران‌زمین باشند.

پسرك چشم‌سبز
نام مجموعه تلویزیونی: 101 راه برای ذله كردن پدر و مادرها / سال1383
بازیگر: ارسلان قاسمی

چه بود و چه شد؟ هشت سالش بود كه در سریال 101 راه برای ذله كردن پدر و مادرها نقش پارسا را بازی می‌كرد. پسر تیزهوش و نابغه‌ای كه مرتب درحال اختراع و ساختن وسایل و ابزار جدیدی بود كه با آنها بتواند زندگی خود و اطرافیان را راحت‌تر كند.

او كسی نبود جز ارسلان قاسمی که در سریال یوسف پیامبر نقش كودكی بنیامین و در سریال چشم باد نقش كودكی بیژن را بازی كرد. دلیل انتخاب او برای سریال در چشم باد، شباهتش به پارسا پیروزفر بود.

 ارسلان قاسمی سریال‌های هوش سیاه 1 و 2، فاصله‌ها، تا ثریا، هفت‌سنگ، آرام می‌گیریم و... را در سن نوجوانی بازی كرده است. او حرفه بازیگری را از كودكی تا به امروز ادامه داده و آخرین سریالش در تلویزیون سلام آقای مدیر است.

دخترک موفرفری
نام سریال: دردسر والدین/ سال 1380
نام بازیگر: روژان آریامنش

چه بود و چه شد؟ پیش از این‌که بازیگر شود، الفبای موسیقی را در دوران کودکی آموخت. پنج ساله بود که به صورت اتفاقی پس از تست بازیگری در سریال «دردسر والدین» به ایفای نقش پرداخت که حضور موفق او در این سریال باعث شد در سریال‌ها و فیلم‌های زیادی هنرنمایی کند. او  در این سریال نقش دختر مهران مدیری را بازی می‌کرد.

دخترکی شیرین‌زبان و در عین حال دلربا. این بازیگر در  سریال‌های متفاوتی همچون خوش رکاب، مختارنامه، معصومیت از دست رفته و...  بازی کرده است و این شانس را داشته که با کارگردان‌های حرفه‌ای و کاربلد همچون داود میرباقری همکاری داشته باشد.

او  در حال حاضر دانشجوی رشته داروسازی در کشور قبرس است و دیگر نتوانست در این حرفه فعالیتش را ادامه بدهد.

پسرك كله‌سیاه
نام سریال: آپارتمان/ سال 1371
نام بازیگر: كاوه آهنگر

چه بود و چه شد؟ سه سال داشت كه در سریال آپارتمان ایفای نقش كرد و به دلیل شیرینی و بانمكی كه در بازی و چهره‌اش بود، توانست سال‌ها در سریال‌ها و فیلم‌ها حضور داشته باشد. اما شهرتش بازی در سریال «روزگار قریب»  به کارگردانی کیانوش عیاری و نقش نوجوانی دكتر محمد قریب بود. وی برادر امید آهنگر و فرزند رضا آهنگر از مدیران تولید صداوسیماست.

وی هم‌اكنون سریال «سرباز» به کارگردانی هادی مقدم‌دوست را روی آنتن دارد. او در این سریال نقش پررنگی نداشته و در چند سکانس بازی داشته است. 

این بازیگر  30ساله در مصاحبه‌هایش، خودش را تحصیلکرده دانشگاه کیانوش عیاری معرفی می‌کند. همچنین در کنار بازیگری به تدریس هم مشغول است.

فسقلی ریزنقش
نام سریال: بزنگاه/ سال 1387
نام بازیگر: نیکی نصیریان

چه بود و چه شد؟ پنج‌ساله بود که توسط دخترعمویش به عطاران برای سریال «بزنگاه» معرفی شد و نقش درسا را بازی کرد و بسیار مورد توجه قرار گرفت. او بعد از بازی در این سریال به‌دلیل شیرین‌زبانی‌هایش با اقبال خبرنگاران نیز روبه‌رو شد و در قالب مصاحبه با او به زندگی شخصی‌اش نیز پرداخته‌اند. 

نصیریان پس از این سریال در چند فیلم‌سینمایی ایفای نقش کرد اما یکباره حضورش در بازیگری کمرنگ شد؛ تا این‌که در 15سالگی نقش آهو را در سریال «بانوی‌عمارت» بازی کرد. او جثه لاغر و ریزی داشت و کم حرف می‌زد، اما به‌قدری بانمک بود که به دل می‌نشست. 

این نقش نصیریان نیز به دلیل خاص‌بودن مورد توجه مخاطبان قرار گرفت و یادآور بازی شیرین او در سریال تلویزیونی «بزنگاه» شده بود.  از دیگر سریال‌های این هنرمند می‌شود به سریال «کلاه‌پهلوی» نقش دختر کریم، سریال «جلال‌الدین» نقش گوهرخاتون و «مسافران»‌نقش «نویان» اشاره کرد.
 
فاطمه عودباشی - زینب علیپور / رسانه / روزنامه جام جم
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

درباره این که چه زمانی به قله پیک پنجم کرونا در کشورمان می‌رسیم و از چه زمانی به بعد سیر نزولی در ابتلاها و مرگ را تجربه می‌کنیم، افراد زیادی کنجکاوی می‌کنند ولی واقعیت این است برای این سؤال پاسخ روشنی وجود ندارد چون این موضوع قابل پیش‌بینی نیست و تا اتفاقات روی ندهد و وضعیت روز به روز را با گذشته مقایسه نکنیم، نمی‌توانیم بگوییم آیا به قله موج پنجم رسیده‌ایم یا نه.

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

آنچه امروز تحت عنوان توسعه یا توسعه پایدار در جهان‌ می‌شناسیم، فرآیندی است که به‌ دنبال‌ آن منابع قدرت، ثروت، آموزش و بهداشت، به‌ صورت یکسان در مناطق جغرافیایی یک کشور در دسترس همه طبقات قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر