jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۹۴۹۹۹۷ ۰۶ مهر ۱۳۹۵  |  ۱۳:۴۵

یک شرکت هنگ‌کنگی بتازگی دستگاهی طراحی کرده که چند ثانیه پس از اتصال آن به درگاه USB موجب سوختن مادربورد و خراب شدن رایانه می‌شود! این دستگاه «درایو قاتل یو.اس.بی» (USB Kill Drive) نام دارد و نحوه کار آن به این صورت است که پس از اتصال به درگاه یو.اس.بی، اقدام به خالی کردن شارژ رایانه آن هم با ولتاژ منفی 220 ولت می‌کند.

قاتل کامپیوترها!

به گزارش جام جم آنلاین ، از آنجا که مادربوردها نمی‌توانند در برابر این ولتاژ منفی مقاومت کنند، این بخش مهم از رایانه از بین رفته و در نتیجه کل دستگاه خراب می‌شود.

درایو قاتل یو.اس.بی که قرار است بزودی با قیمت 50 دلار به بازار عرضه شود، اندازه و ظاهری شبیه فلش مموری‌های معمولی دارد. به همین دلیل برخی منتقدان هشدار داده‌اند این شباهت می‌تواند پیامدهای ناگواری را در آینده داشته باشد. با این حال هنوز مشخص نیست چه کسانی مشتری این نوآوری خواهند بود.

ضمیمه کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

آن زمانی که ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، محدودیت‎های کسب‌وکار را برداشت و به آنها اجازه بازگشایی داد، نکته‎ مهمی در دستور کار قرار گرفت، اجرایی شدن فاز دوم. بعد از بازگشایی برخی از کسب‏وکارها، کشور وارد فاز دوم شد؛ اعمال محدودیت‌های بهداشتی. محدودیت‎های بهداشتی شامل رعایت فاصله‏گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‎هاست.

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر