jamejamclick
کلیک شبکه کد خبر: ۷۸۳۱۲۰   ۰۸ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۸:۵۰

دسترسی به اینترنت در مناطق دورافتاده جهان ممکن می‌شود

اینترنت از آسمان می آید!

شرکت فیس بوک هواپیمای بدون سرنشین خود را برای تسهیل دسترسی به اینترنت در مناطق دورافتاده جهان با موفقیت آزمایش کرد.

اینترنت از آسمان می آید!

به گزارش جام جم کلیک: مارک زاکربرگ موسس و رئیس اجرایی فیس بوک و مجری پروژه "اینترنت دات ارگ " اعلام کرد اولین تجربه ای که این شرکت برای هواپیماهای بدون سرنشین خود انجام داد، موفقیت آمیز بود. انتظار می رود با کمک این هواپیماها، مناطق دورافتاده جهان به اینترنت دسترسی پیدا کنند.

زاکر برگ در صفحه شخصی خود در فیس بوک درباره برخی ویژگی های طرح نهایی این هواپیما نوشت این هواپیما بالی بزرگتر از بال های هواپیمای مسافربری بوئینگ 737 خواهد داشت اما وزن آن سبک تر از خودرو و به صفحه های خورشیدی مجهز است.
وی افزود این هواپیما با کمک انرژی خورشیدی قادر خواهد بود چند ماه و در ارتفاع بیش از 60 هزار پا، به طور مستمر پرواز کند.

زاکربرگ تاکید کرد با این هواپیماهای بدون سرنشین، پروژه «اینترنت دات ارگ» قادر خواهد بود برای حدود 10 درصد از جمعیت جهان که به علت سکونت در مناطق دورافتاده یا مناطق فاقد زیرساخت های ضروری برای دسترسی به اینترنت و یا ورود به اینترنت با مشکل مواجه هستند امکان دسترسی به شبکه جهانی را فراهم کند.

هدف پروژه «اینترنت دات ارگ» تسهیل دسترسی به اینترنت در سراسر جهان است. بر اساس تخمین‌های صورت گرفته، چیزی بین 1.1 تا 2.8 میلیارد نفر در کره خاکی به اینترنت دسترسی ندارند.
فیس‌بوک یک سرویس شبکهٔ اجتماعی برخط است که در 4 فوریه سال 2004 میلادی توسط مارک زاکربرگ و دوستانش در دانشگاه هاروارد به وجود آمد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها