jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۷۷۵۹۹۶   ۱۱ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۹:۴۵

گوگل برای خرید دامنه .app در مزایده‌ای که به همین منظور برگزار شد رقم قابل توجه ۲۵ میلیون دلار را پرداخت کرده است.

گوگل، یک دامنه وب را ۲۵ میلیون دلار خرید

به گزارش جام جم کلیک: گوگل برای خرید دامنه .app در مزایده‌ای که به همین منظور برگزار شد رقم قابل توجه ۲۵ میلیون دلار را پرداخت کرده است. این بالاترین رقمی است که تا به حال برای چنین کاری پرداخت شده است.

مسئولیت رسیدگی به اموری از این دست بر عهده سازمان آیکان است و این پسوند در زمینه اسامی دامنه سطح بالا یا generic Top Level Domains (gTLD) طبقه‌بندی شده است.

شرکت Charleston Road Registry وابسته به گوگل که مالکیت دامنه یاد شده را در اختیار گرفته می‌گوید برنامه‌های متنوعی برای اداره آن خواهد داشت.

از تازه‌ترین اسامی دامنه به فروش رفته درروزهای اخیر می‌توان به baby، .tech، .salon و VIP اشاره کرد.

هر یک از این اسامی دامنه با توجه به نام‌هایی که دارند برای راه‌اندازی وب سایت‌های خاصی به کار گرفته می‌شوند.

گوگل قصد دارد دامنه .app را در اختیار توسعه دهندگان برنامه‌های همراه قرار دهد تا آنها بتوانند وب سایت هایی برای افزایش تعداد کاربران برنامه‌های همراه راه‌اندازی کنند.

کاربران نیز با مراجعه به این سایت‌ها خواهند توانست برنامه‌های همراه محبوب خود را بیابند.

گفتنی است دامنه .baby‌هم توسط شرکت دارویی Johnson & Johnson با پرداخت سه میلیون دلار خریداری شده و سایت‌هایی در مورد محصولات مرتبط با بچه ها و کودکان از این طریق راه‌اندازی خواهد شد.

شرکت دیگری به نام Dot Tech LLC هم دامنه .tech را با پرداخت ۶ میلیون و ۷۶۰ هزار دلار خریده تا از این طریق وب سایت‌های مربوط به فناوری سازماندهی شوند.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

شاعری که پدیده شد

شاعری که پدیده شد

جنوب ایران و به ویژه فارس و بوشهر همواره یکی از قطب‌ های شعری کشور بوده است. ادیبان این بخش از ایران‌ زمین در جریان‌ سازی شعر انقلاب نیز نقش بسزایی داشته‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها